Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Nie działają przyciski ICS

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    I mi coś zaczął ISC "alfować". Otóż dzisiaj przestał sobie działać przycisk FM. Wszystkie inne działają. Mam wyprowadzone wejście AUX pod CC, ale czasem radio się przydaje
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo 3.0 v6 sportronic
    Postów
    26

    Domyślnie

    U mnie był podobny przypadek, wyjołem ICS-a i rozmontowałem przedni panel z wyświetlaczem tam są tak jak koledzy na począdku mówili taśmy łączące wyświetlacz z całością, odginasz takie mocowania i taśmy wyjdą, przeczyściłem i złożyłem i działa bezproblemowo

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gravesend Kent
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    111

    Domyślnie Problem z ICS!!!

    Witam! Mam problem z ics. Nie działa mi przycisk głównego panelu manual, a także 1, cc. Poczytałem na forum, że być może styki na taśmach są zabrudzone, dlatego przyciski nie działają. Wyciągnąłem ics, odpiąłem taśmę od głównego panelu, przeczyściłem i złożyłem. Po założeniu nadal są problemy, poważniejsze. Przycisk manual wciąż nie działa, tak jak 1,2,<,>,cc. Najgorsze jest to, że korzystam z kasety do słuchania muzyki(telefon,mp4) i gdy podczas jazdy włączam na trip, kaseta wyskakuje z kieszeni i przełącza się na radio. Czasami jest tak, że jak wcisnę trip, włącza się opcja clima. Dokładnie odwrotnie jest w momencie, kiedy wciskam kasetę do kieszeni, włącza się opcja cassette, a gdy włączam inny tryb, np. trip, clima, kaseta wyskakuje z kieszeni i przełącza się na radio.
    Myślę, że trzeba jeszcze raz wyjąć ics, wyczyścić. Chyba, że coś innego jest na rzeczy, więc proszę o podpowiedź.
    Z góry dzięki!

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar dawidmk7
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Łaziska Górne
    Auto
    166 2.5 V6 Distinctive 00r.
    Postów
    567

    Domyślnie

    tematów tym podobnych jest mnóstwo wystarczy poszukać. Najpewniej jak oddasz ICS'a do dobrego elektronika i wszystko naprawi/wymieni co trzeba. A jak poszukasz na forum nawet chyba jest mniej lub bardziej opisane jak wygląda taka naprawa

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gravesend Kent
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    111

    Domyślnie

    no kolego dobra odpowiedź!!!tyle to ja tez wiem....

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Trzeba ICS wyjąć i na spokojnie taśmy posprawdzać, pewnie coś krzywo "się złożyło" za drugim razem i zwiera. Możliwe też, że taśma jest gdzieś uszkodzona. Możliwe, że przyciski padły. W najgorszym wypadku problem gdzieś na ścieżkach... Generalnie na odległość to dużo gdybania. Miernik w dłoń i do dzieła .
    moja była Bella...

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat. W chłodne dni po odpaleniu auta nic nie widać na wyświetlaczu. Dopiero jak się we wnętrzu trochę zagrzeje ics wraca do normy.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Podmień panel, jeżeli objawy nie ustąpią, to taśmy, jeżeli wciąż nie ustąpią to upgrade fw.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    Podłączę się pod temat. W chłodne dni po odpaleniu auta nic nie widać na wyświetlaczu. Dopiero jak się we wnętrzu trochę zagrzeje ics wraca do normy.
    Moduł wysokiego napięcia umiera.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gravesend Kent
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 1999r.
    Postów
    111

    Domyślnie

    rozebrałem jeszcze raz..przecisciłem taśmy gniazda i ciagle to samo..Najgorsze ze podczas słuchania muzyki jak daje na trip lub clime to kaseta wyskakuje i od razu przełancza sie na radio na na MW bardzo dziwne..ale coz sam nie dam rady takze musze zostawic jak jest chodz nie powiem to jest wqrzające..musze pomyslec nad jakims drugim

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam
    Odświerzę trochę temat z przyciskami w ICS. Od czasu kiedy wyciągałem ICSa nie działają mi przyciski. Pierw myślałem że tylko przez oderwaną wtyczkę (mała czerwona po stronie kierowcy, druga taka sama jest po stronie pasażera. Dałem radio do naprawy - przylutowania. Jednak nadal nic nie działa, żaden przycisk czy pokrętło. Przez co nie mogę wbić kodu do radia. Wszystkie taśmy powkładane jak trzeba pod zatrzaski, wtyczki siedzą jak należy, nie widać też naderwań na taśmach. Ktoś może mi podpowiedzieć co może być nie tak. Nie wierzę, że po odłączeniu radia coś się spaliło. Pozdrawiam i dzięki za szybką odpowiedź.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 10:16
  2. Nie działają przyciski od radia
    Utworzone przez Artur75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 23:10
  3. Problem z ICS - nie działają przyciski
    Utworzone przez morfeusz_76 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 16:12
  4. [159] Org radio CD - nie działają żadne przyciski.
    Utworzone przez Tony2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 08:30
  5. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 20:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory