Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem

  1. #1
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie Klimatyzacja dmucha ciepłym powietrzem

    Witam.
    Wczoraj chcialem wlaczyc klime na chlodzenie i ... niestety dmucha cieplym powietrzem.
    Ale: jak wlacze ECON i ustawie na minimalna temperature i pozniej przelacze na CLIMATYZACJE to wieje zimnym (takim samym)..

    Moje podejzenie, to ze jakas klapka/zapadka od strumienia powietrza sie gdzies zaciela.

    Przy zalaczaniu klimy slychac jak sie wlacza, (czynnik chlodzacy jest - nabijana 2 miechy temu)

    ps. czy klima i jakies jej mechanizmy posiadaja bezpieczniki/przekazniki? Jak tak to gdzie szukac

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    temat wałkowany niejednokrotnie ... opcja szukaj wiele pomoże

    podobna opcja - szukaj - jest w EXAMINERze wystarczy podpiąć wtyczkę i sprawdzić układ klimy i wentylacji

  3. #3
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    blackalfa166-> dzieki za fachowa pomoc. Zawsze zanim napisze jakiegos posta to szukam czy nie bylo tego, znalazlem okolo 30 postow z klima i zaden nie pasuje do mojego pytania.

    Drugie "EXAMINERze wystarczy podpiąć wtyczkę" - swietnie... pojechac zaplacic i juz... wiec po co to forum?
    Wiadomo ze serwis/mechanik/i inne platne ustronstwa robi sie na koncu.

    Wiec ponawiam pytanie czy od klimy sa jakies przekazniki i bezpieczniki (dodam ze klima slychac jak sie wlacza).

    Wiec moje przypuszczenia "to raczej wina zapadki ktora reguluje strumieniem powietrza"

  4. #4
    madagaskar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_swd
    blackalfa166-> dzieki za fachowa pomoc. Zawsze zanim napisze jakiegos posta to szukam czy nie bylo tego, znalazlem okolo 30 postow z klima i zaden nie pasuje do mojego pytania.

    Wiec moje przypuszczenia "to raczej wina zapadki ktora reguluje strumieniem powietrza"
    a ten watek widziales:

    http://www.forum.alfaholicy.org/topi...em-vt13767.htm

    byl calkiem niedawno poruszany...

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_swd
    swietnie... pojechac zaplacic i juz... wiec po co to forum?
    więc forum jest po to żeby pytac i dyskutować ale nie ciągle o tym samym to zasada kazdego forum najpierw opcja szukaj a jak nic nie ma to pytamy

    Cytat Napisał maly_swd
    Wiadomo ze serwis/mechanik/i inne platne ustronstwa robi sie na koncu
    pewnie już zauwazyłeś że alfa 166 to nie fiat 126. Fakt koncernt ten sam a nazwa modelu różni się jedną cyferką ale widzisz kolego w tym samochodzie jakim jest alfa 166 jest więcej elektroniki niz w pierwszysch komputerach PC... niemalże każda część elektryczna jest diagnozowalna. Rozmaitosc tych części i ilośc w poszczególnych podzespołach w tym przypadku w ukladzie wentylacji jest tak duża że bardzo często podobne objawy dają różne usterki. I najwięksi magicy i wróżbici nie potrafią strzelić co akurat padlo na 100% takim stuprocentowym diagnostykiem jest EGZAMINER który po podpięciu i przeszukaniu blędów wypluje wynik i zobaczysz który dokładnie układ padł.

    Cytat Napisał maly_swd
    Wiec moje przypuszczenia "to raczej wina zapadki ktora reguluje strumieniem powietrza"
    sam widzisz piszesz sensownie a później się czepiasz. to co napisałeś wiesz sam bez niczyjej pomocy a i my przy twoim opisie możemy sobie strzelać ... która dokąłdnie to zapadka dowiesz się tylko z EXAMINERa albo zdejmij deskę rozdzielczą i rozbierz układ wentylacji i sam zobacz ... takie tylko opcje są

  6. #6
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    O Tym ze Alfa rozni sie od malucha to kazdy wie - sory ale Twoje odpowiedzi sa smieszne i na poziomie... (szkoda slow)

    Moje pytanie w pierszym poscie bylo:
    ps. czy klima i jakies jej mechanizmy posiadaja bezpieczniki/przekazniki? Jak tak to gdzie szukac

    oraz nowe pytanie, jak odszukac silniczek sterujacy nawiewem(klapkami czy czym stam - wyczytane we wskazanym posice)

    I tak i tak pojade do mechanika ale wole wiedziec co mi wymienia i naprawia i za co mu place.


    madagaskar (dzieki za linka do tematu - tego nie widzialem)

    blackalfa166-> jesli nie masz nic konkretnego do powiedzenia (tylko Egzaminer itp.. to za takie forum ja dziekuje)

    pozdrawiam wszystkich normalnych

  7. #7
    madagaskar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_swd
    madagaskar (dzieki za linka do tematu - tego nie widzialem)
    prosze bardzo

    Cytat Napisał maly_swd
    pozdrawiam wszystkich normalnych
    dziekuje...


    PS... jak dojdziesz do nowych wnioskow/odkryc w dziedzinie walki z klima to opowiedz na forum, zawsze to nowa wiedza dla potomnych. Ja ze swoja niestety jeszcze nie doszedlem do ładu

  8. #8
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_swd
    Drugie "EXAMINERze wystarczy podpiąć wtyczkę" - swietnie... pojechac zaplacic i juz... wiec po co to forum?
    Wiadomo ze serwis/mechanik/i inne platne ustronstwa robi sie na koncu.
    Tak tak oczywiście.
    Ale mam jeszcze lepszy pomysł.
    Podepnij samochód pod internet a my tutaj wspólnymi siłami Ci go do rana naprawimy online.
    Ewentualnie jak będzie potrzeba ingerencji mechanicznej to:
    Cytat Napisał maly_swd
    I tak i tak pojade do mechanika ale wole wiedziec co mi wymienia i naprawia
    Weźmiecie rurę "setkę" i czujnik (5kg) i coś tam uradzicie.

    A tak na poważnie to jak byś uważniej śledził forum to byś wiedział, że kolega blackalfa166 to skarbnica informacji w zakresie 166 i jej elektroniki.
    Więc wygląda na to, że strzeliłeś sobie samobuja.
    Naprawdę żenada, wpadasz na forum tylko jak masz problem, ktoś Ci próbuje pomóc a ty jeszcze z pretensjami.
    A że porada wymaga płatnej wizyty w ASO to już nie nasz wina.
    Jak to się mówi „każdy musi z czegoś żyć” nie da się wszystkiego zrobić samemu.
    Życzę powodzenia w naprawie układu klimatyzacji na czuja.
    Będziesz wymieniał na wiwat kolejne elementy, rozbierając za każdym razem deskę rozdzielczą tylko po to żeby się okazało, że to nie to.
    Będziesz wydawał kolejne tysiące złotych a na koniec się okaże, że to była wina świrującego czujnika temperatury wewnętrznej.
    Fotorelacja ze zmagań będzie mile widziana.
    Pozdrawiam i powodzenia.

  9. #9
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    kmito-> to ze ktos ma wiedze o elektronice 166 i siedzi na forum .. nie znaczy ze potrafi ja przekazac.

    W posice na samym poczatku zadalem pytanie na temat bezpiecznika, przekaznika (bo nie mam ksiazeczki z bezpiecznikami).

    Drugie -> sam nie chce tego naprawiac i nie mam zamiaru rozbierac deski x razy.

    bylem w paru warsztatach i aso ktore to podobno maja ogromna wiedze na temat alfy i okazalo sie ze chceili naciagnac na ponad 4tys za tlumik koncowy (zamiennik).

    Stad moje pytania czy ktos wie czy tam jest np bezpiecznik (a nie pojade do mechanika wymieni bezpiecznik i powie, no wie pan bylo do wymiany polowe klimy trzeba zaplacic 2tys).

    Nie mam do nikogo pretensji, ale jak widze text jedz do aso to Ci powiedza to mnie trafia.
    Jakos kolega madagaskar potrafil wskazac watek, ktory okazal sie przydatny (lecz nie ma tam dokladnej odpowiedzi) to wiem ze jest jakis silniczek.

    Co do forum to czytam je regularnie od ponad roku lecz nie wypowiadam sie poniewaz nie mam az takiego doswiadczenia i nie chce nikogo w blad wprowadzac (niektorzy na tym forum uwazaja sie za bogow)

    pozdrawiam

  10. #10
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_swd
    Stad moje pytania czy ktos wie czy tam jest np bezpiecznik
    Tak są bezpieczniki, przekaźniki zapewne też.
    Instrukcja tutaj:
    http://instrukcje.alfaromeo.pl/alfa_list.html
    Lub tu:
    http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ozzzy&sid=4
    Ale są to bezpieczniki odpowiadające za całe układy a nie z konkretne serwomotory.
    Kolega sugerował tylko żebyś podjechał do ASO i zdiagnozował na Egzaminerze układ klimatyzacji.
    Na podstawi wydruku błędów będzie wiadomo w co najpierw ręce wkładać.
    Nikt nie sugerował żebyś go tam naprawiał.
    Może być serwis Fiata gdzie bedzie to kosztowało 120zł.
    Uwierz przyczyn takiego zachowania może być kilka.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-04-2024, 17:26
  2. Turbina napędzana powietrzem z doloti
    Utworzone przez wube w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 17:23
  3. 1.9 JTD 16V - kopci na czarno - problem z powietrzem?
    Utworzone przez offca11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 18:49
  4. Nie dmucha z nawieu
    Utworzone przez prezes-tk w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 20:39
  5. dmucha
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 16:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory