Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: [166] Regulacja Świateł XENON 166 - POMOCY :-)

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Czeladz
    Auto
    alfa 166 2.4 JTD 150k 2002rok
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ktoś wie gdzie można kupić sam silniczek do świateł bo jak kręcę imbusem żeby sie wysuneła ta główka to tylko strzela a nic się nie dzieje nie wysuwa się i nie chowa ogólnie silniczek jest sprawny tylko to od kręcenia imbusem nie działa chyba że ma ktoś pomysł jak to naprawić. Proszę niech ktoś da odpowiedz jakąś chciałem kupić nowy silniczek ale koszt mnie przeraził taniej wyszło by kupić cały leflektor.

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Jak przeskakuje to zerwałeś mechanizm w silniczku. Silniczek sam kupic będzie cięzko chyba, że masz zwykłe lampy to sa na alle.. do ksenona jest problem.

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jest jeszcze taka możliwość że wyskoczyło z jabłka. Jak zdemontujesz to zobaczysz.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafal0717
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136KM 99r, 166 3.0 V6 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Do jakich lamp potrzebujesz ten silniczek? Zwykłe czy ksenon
    Była ALFA ROMEO 166 2,4jtd
    Jest ALFA ROMEO 166 3,0V6 FL http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...rafal0717.html

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar mati306
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 2001r. 2.4 10v JTD 140KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Odkopie stary temat bo szkoda zakładać nowego. Ustawami xenony. Mam silniczek tylko w lewej lampie, w prawej niestety nie było po zakupie, a jeszcze nie dorwałem nowego. Po zakupie udało mi się bez problemów wpiąć silniczek według instrukcji z tego posta, ponieważ był w ogóle odłączony. Światła fajnie świeciły, wyregulowalem je tak, że miałem dobra widoczność. Niestety po ostatniej wizycie mechanika zauważyłem w nocy, że znów g widzę. Pierwszy strzał, silniczek źle wpięty, mechanik musiał rozpiąć, ale ni cholery nie mogę tego założyć tak jak to poszło za pierwszym razem. Silniczek wciskam na wysuniętym trzpieniu, lampa bez niego świeci na ujmijmy to średnią odległość, wpinam solniczek, jak go ciągnę to ruszam soczewką, co rozumiem oznacza, że jest wpięty, zapinam go to snop światła spada przed sam zderzak a następnie mogę wyregulować do około połowy drogi jaką snop musiałby pokonać aby osiągnąć poziom "bez silniczka" dodatkowo po włączeniu świateł podnoszą się one znacznie mniej niż miało to miejsce przy poprzednim wpięciu. Czy silniczek coś nawala, czy mam dalej walczyć z wpinaniem tego?

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Może sprawdź najpierw czy masz dobre poziomowanie od czujników.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To jest takie trochę pier...ie kotka za pomocą młotka. Albo masz ksenony kompletne i sprawne albo nie masz wcale. Jak nie masz jednego silnika to pewnie sterownik wykrywa usterkę i drugi kładzie w dół. Kup wreszcie wszystkie właściwe i sprawne silniki i wrocimy do tematu.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Tak jak Marek pisze, ja też walczę u siebie z doprowadzeniem xenonu do działania jak fabryka chciała.
    Masz jeden silniczek, drugiego nie masz, póki nie będzie obu i to sprawnych, to xexnon bedzie jak hid'y z allegro.
    Czujniki poziomowania w zawieszeniu masz całe? U mnie były pourywane łączniki, i obrobione ramiona od potencjometrów. Da się to naprawić (tak mi sie wydaje) albo przyspawaniem ich albo wiercenie i gwintowanie otworu w osi potencjometru i skręcenie śrubą osi razem z ramieniem.
    Same potencjometry te chodzą ciężko, w środku są uszczelnione oringami żeby syf i wilgoć się do środka nie pchały, pasowało by je wymienić na nowe bo nie sądzę żeby coś co porusza się razem z zawieszeniem miało tak ciężko pracować (mówię o wersji przed fl)
    Do tego nawet w xenonie po prawie 20 latach bo tyle mają 166 przed fl odbłyśnik potrafi być wypalony, to nie będzie świecić tak jak powinno. U mnie odbłyśniki nadają się do regeneracji.
    Do tego układ oczyszczania reflektorów też by się przydało aby był sprawny, choć nie wiem jak z jego skutecznością w 166.

Podobne wątki

  1. Regulacja lamp (xenon) w 166
    Utworzone przez saueer w dziale 166
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 16-12-2020, 21:12
  2. [159] Jakość świateł przednich - nie xenon
    Utworzone przez szyrud1696 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 18:51
  3. Przekaźnik Świateł - uruchamianie xenon
    Utworzone przez Paazik w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 07:39
  4. [145] regulacja świateł
    Utworzone przez lukaswisniewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 08:15
  5. regulacja świateł
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory