Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Tempomat nie działa na szóstym biegu

  1. #1
    TomekFr
    Gość

    Domyślnie Tempomat nie działa na szóstym biegu

    Witam wszystkich.
    Od miesiąca stałem się szczęśliwym posiadaczem AR 166 3.0 manual, zakupionej od forumowicza. Jestem z niej bardzo zadowolony . Na razie irytuje mnie tylko jedna rzecz: auto posiada tempomat, niestety nie można go uruchomić na szóstym biegu i to bez względu na prędkość (próbowałem w zakresie od 80km/godz do 150km/godz). Tempomat funkcjonuje na 3,4 oraz 5 biegu. W instrukcji natomiast znalazłem informację, że powinien działać na 4,5 i 6 biegu. Dzwoniłem do serwisu AR, aby popytać. Jedyną odpowiedzią była diagnoza która kosztuje od 150 zł wzwyż. Nie wiem czy to normalne. Bardzo proszę o odpowiedzi osób które może coś wiedzą na ten temat.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    TomekFr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.

    Trochę czasu minęło od mojego postu. Tempomat zaczął działać na 6 tym biegu. Wystarczyły dwie zmiany skrzyni biegów:
    Za pierwszym razem mechanizm różnicowy rozsypał się, i przebił obudowę skrzyni, co uniemożliwiało jej regenerację. Kupiłem używaną skrzynię i szperę Q2. Wtedy też nie działał tempomat na szóstym biegu.
    Po 9 miesiącach skrzynia się rozsypała: jak się okazało, była to skrzynia od AR156, warsztat który ją naprawiał przyspawał łożysko do sworznia, bo widocznie miało za dużo luzu, co skutkowało pęknięciem całej obudowy skrzyni.
    Za drugim razem udało mi się znaleźć używaną skrzynię od AR166, została zamontowana. Po 2 miesiącach szpera została włożona. Jedyna miła niespodzianka to to że tempomat teraz działa na wszystkich biegach.

    Także temat zamknięty. Nadal nie wiem co było przyczyną nie działania tempomatu na 6 tym biegu. Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Ecu rozpoznaje bieg na którym jedziesz ze stosunku prędkość pojazdu/RPM silnika, na skrzyni od 156 musiał widzieć anomalie i dlatego zapewne fixował i nie działał tempomat.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #4
    seru83
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Tempomat nie chce mi się załączyć ale tylko na 6-biegu. Stało się to bezpośrednio po remoncie skrzyni, wymienili mi łozyska w skrzyni, wszystkie synchronizatory oraz biegi 2,4,6. Czy wszystko wskazuje na to, że włożyli mi trochę inne przełożenie na 6 bieg i komp teraz głupieje? Jeśli tak to czy można tą usterkę usunąć elektronicznie np modyfikując jakiś wpis w FiatEcuScan?

  5. #5
    Misiek213
    Gość

    Domyślnie

    Mi bardziej by wyglądało na... poprostu niepodłączony przewód

  6. #6
    seru83
    Gość

    Domyślnie

    wydaje mi się, że jeśli nie podłączony byłby przewód to tempomat nie działałby w ogóle, a problem jest tylko na szóstym biegu. Masz podejrzenia co do jakiegoś konkretnego przewodu, czy to taki strzał był z Twojej strony

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Dacia Duster 1.5dci / Alfa JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Hej, mam podobny problem z tempomatem, zmieniłem u siebie koła zębate 5tego biegu, na takie z większym przełożeniem, dzięki czemu trochę obniżyły się obroty o 10% , ale przestał działać tempomat na 5tym biegu, na 4tym i nawet na 3cim działa, ale na nic to bo używałem go właśnie w trasie na 5tce .
    Czy wiecie jak skorygować to mozę przez ustawienia w ABSie - jakaś korekcja odczytu prędkości ?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Niestety bez grzebania w mapie silnika się nie obędzie. Inaczej nie da się tego zrobić. Bloki mapy odpowiadające za tempomat nie będą oznaczone w typowych programach i szczerze to wątpię że uda się je znaleźć.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam, mam dokładnie taki sam problem. 3 miesiące temu kupiony samochód z vk'ą w manualu. Po próbie włączenia tempomatu na 6 biegu napis ,,Cruise'' pojawia się na chwile i znika. Tempomat działa na 3,4 i 5. Jakieś pomysły gdzie szukać problemu? Jeśli chodzi o samą skrzynie to była wymieniana przez poprzedniego właściciela i była ,,wzmacniana'' po tym jak dwie skrzynie mu się rozsypały. Po kupnie odrazu była podłączona pod komputer, zero błędów.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Istota problemu została podana w poście #3
    Rozwiązaniem jest tylko zmiana skrzyni na właściwą (lub samych przełożeń).

Podobne wątki

  1. Nie działa tempomat
    Utworzone przez tropiciel4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2022, 16:23
  2. NIe działa tempomat
    Utworzone przez Roni1988 w dziale 166
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 12-11-2017, 11:56
  3. Nie działa tempomat
    Utworzone przez neo_bytom w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 21:48
  4. NIe działa tempomat
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2014, 19:29
  5. [MiTo] Jak działa tempomat?
    Utworzone przez metan w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 23:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory