Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [166] bezpieczniki 50a od wentylatora I/II bieg

  1. #1
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie [166] bezpieczniki 50a od wentylatora I/II bieg

    Witam.
    1. jak sprawdzic czy padl wiatrak czy bezpiecznik od chlodnicy?
    2. jak sprawdzic czy padl bezpiecznik od 1 biegu wentylatora (przy jakiej temperaturze powinien sie wlaczyc)
    3. jak sprawdzic czy padl bezpiecznik od 2 biegu wentylatora (i przy jakiej temperaturze powinien sie zalaczyc)
    4. gdzie moge kupic takie bezpieczniki i ile moga kosztowac? sa to 50A

    z gory dziekuje za pomoc...

    ps. czy to normalne ze w alfach te bezpieczniki leca co chwile (ostatnio od klimy padl, wczesniej od 1 biegu wentylatora chlodnicy, od swiatelek w srodku itp).

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie

    Niestety kolego nie jest to normalne... u mnie dość często to przepala się jedna żaróweczka od tylnych świateł pozycji

    Czy posiadasz jakiś dodatkowy sprzęt, który podłączasz pod np. gniazdko zapalniczki albo coś z tych rzeczy?

    Co do pytania odnośnie wiatraka chłodnicy, no to chyba bym próbował jakimś miernikiem, ale wiesz... warto uważać na paluszki i nie tylko... różnie z tym bywa, więc raczej odradzam.

    Co do temperatury i stopni włączania, to nie jestem pewien, ale myślę że 1szy załączać się powinien myślę koło ~98 stopni, 2gi koło ~107. Są to strzały, ale wiem, że coś takiego jest u mnie w 155, więc pewnie będzie coś zbliżonego.

    A tak na marginesie to jak klima chodzi, to raczej non stop 1szy bieg lata - nie jestem pewien, bo nie zwróciłem na to uwagi...
    Alfa Romeo 166 3.2 V6 TI

    /Grzesiek

  3. #3
    maly_swd
    Gość

    Domyślnie

    W alfie nie ma nic dodatkowego i nic nie podpinam pod zapalniczke, nawet nie pale Nie ma tez "dodatkowych wzmacniaczy itp".

    A czy wiesz gdzie mozna kupic taki bezpiecznik/przekaznik i jak to sie fachowo nazywa

    Klima u mnie dziala normalnie i sprawdze czy przy niej wiatrak smiga...

    ps. A z paluszkami i miernikiem to wiem ze trzeba uwazac, wiem ze to nie to samo ale kiedys mi palucha w wiatrak wkrecilo w komputerze (troche go poszarpalo

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    166 3.0V6 2000, Mitsubishi Galant 2,5V6 97', BMW E38 750 iL 95'
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam, ciągle przepala mi się bezpiecznik 50A od drugiego biegu wentylatora chłodnicy...sytuacja pojawiła się od momentu kiedy elektryk zrobił obejście świateł mijania bo nie działały...nie wiem czy ma to związek?...włączałem światła i wyłączałem i się nie przepalał...pierwsze objawy były takie że wzrosły mi wolne obroty do 1200..i zaczęła rosnąć temperatura...później wywaliło Checka i też temperatura rosła w mieście i w korkach..po podpięciu pod kompa okazało się że nie działa wentylator....sprawdziłem bezpiecznik i okazał się być przepalony...włożyłem następny i też się przepalił...jest jednak prawidłowość że jak auto stoi i pracuje silnik to wszystko jest ok...temperatura dochodzi powyżej 90 stopni i włącza się II bieg...pojeżdżę trochę i bezpiecznik się przepala...czy uwalony przekaźnik może to powodować?...gdzie szukać przyczyny?..gniazdo bezpiecznika?...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    166 3.0V6 2000, Mitsubishi Galant 2,5V6 97', BMW E38 750 iL 95'
    Postów
    47

    Domyślnie

    Ktoś coś pomoże ? jakieś sugestie?...byłbym bardzo wdzięczny..

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar b-ski
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    PiotrkĂłw Trybunalski, Poland
    Auto
    Bella 166 2,4jtd Millenium
    Postów
    753

    Domyślnie

    Na mój rozum, to prawdopodobnie wentylator się kończy, bo tam nie ma żadnej filozofii, to raczej nie wina przekaźnika, jak przekaźnik załączy to potem pozostaje już tylko połączenie z wiatrakiem i sam wiatrak.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	27.3 KB
ID:	262055  

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    166 3.0V6 2000, Mitsubishi Galant 2,5V6 97', BMW E38 750 iL 95'
    Postów
    47

    Domyślnie

    Jak grzebałem przy kablu masowym tym większym przy skrzynce z bezpiecznikami przy błotniku zrobiło się zwarcie ( aż iskra poszła) i wiatrak się załączył na chwilę...dokręciłem nakrętki na tych dwóch kablach masowych ( choć jak dla mnie były dokręcone wystarczająco) podmieniłem przekaźnik i wsadziłem bezpiecznik 60A i na razie jest ok...choć na chwilę obecną wiatrak rzadko ma potrzebę załączania się na drugim biegu bo jeżdżę głównie w krótkie trasy...

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    klimę włącz...co chwilę Ci się włączy na drugim biegu

Podobne wątki

  1. [159] Nie działa 1 bieg wentylatora chłodnicy
    Utworzone przez SimonV w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 26-05-2018, 14:49
  2. Drugi bieg wentylatora 1.6 TS MY 2005
    Utworzone przez xsnailx w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 14:13
  3. [159] 1 bieg wentylatora chonicy.
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 20:32
  4. [166] Zablokowal sie I bieg wentylatora!
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 22:21
  5. [155] Klimatyzacja (klima) a 1 i 2 bieg wentylatora
    Utworzone przez Łukasz K. w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 01:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory