Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: AISIN AW55-50 - Nie wchodzi powyżej 3 biegu

  1. #1
    Kamil908
    Gość

    Domyślnie AISIN AW55-50 - Nie wchodzi powyżej 3 biegu

    Dzień dobry.
    Mam ogromny problem z automatyczną skrzynią biegów.
    Skrzynia w pewnym momencie zaczęła szarpać przy zmianie biegów, wariowała zmieniając bieg np z 4 na 2, nie chciała wejść wyżej niż 3 bieg.
    Mechanik z serwisu alfy powiedział że to wina komputera skrzyni o takich numerach:
    Dane sterownika:
    55190659
    ULCL000527 2J03
    rok produkcji auta:2003
    Silnik 2.4 jtd 20V
    175 koni mechanicznych

    Więc na allegro znalazłem sterownik i kupiłem go.
    Po wymianie problem z szarpaniem zniknął. Auto zaczęło płynnie zmieniać biegi, skrzynia już nie wariuje.
    Jednak w dalszym ciągu na trybie automatycznym, na zimnej skrzyni, skrzynia wchodzi maksymalnie na 3 bieg, a na gorącej na 2.

    Co może być przyczyną, bo już nie mam siły.
    Czy mogłem kupić niesprawny komputer który kosztował mnie 1300zł?

    Proszę o pomoc
    Dziękuje

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Czym podparł ten mechanik swoją opinię, w serwisach alfy nie znają się na automatach. Wybierz się do dobrego serwisu automatycznych skrzyń a nie strzelaj w ciemno, bo wydasz znacznie więcej.

    Po za tym uzupełnij profil skąd jesteś. To może ktoś podpowie gdzie podjechać.

    - - - Updated - - -

    A podpinałeś skrzynię pod FES'a??
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  3. #3
    Kamil908
    Gość

    Domyślnie

    Jestem okolice Krakowa, FES? Co to takiego?
    Wiem tylko że przed wymianą sterownika mechanik usunął błędy z skrzynii

  4. #4
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    rozumiem ze wymieniles ten komputer co jest pod radiem tak? skad go brales ze dales az 1300zl? kiedys widzialem uzywki za 200-300 na alle. Zeby zdiagnozowac ta skrzynie trzeba jechac do DOBREGO zakladu skrzyn automatycznych, podkreslam dobrego ( niestety tez drogiego ). Samego mnie czeka diagnostyka tej skrzyni i z tego co sie dowiadywalem to jest tak. Facet podlacza sie pod skrzynie specjalnym programem ( nie fesem ) i Ty jezdzis zautem on wszystko obserwuje i zczytuje. Mysle ze cos takiego by pwoiedzialo co z Twoja skrzynia. koszt w Szczecinie to 250zl za diagnoze. Ta skrzynia ma troche czujnikow, zaworkow itp i powiedzmy sobie szczerze koles z serwisu Alfy powinien sie tego nie tykac i tyle.

  5. #5
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Ja niedawno skończyłem temat Aisina i jego remontu. U mnie objawiało się szarpaniem i slizganiem 3 biegu po nagrzaniu skrzyni. Niestety naprawa nie jest tania i jak ma być przeprowadzona fachowo to należy wymienić część obudowy skrzyni. U ciebie po pierwsze obejrzał bym stary sterownik czy ma ślady zalania przez płyn chłodniczy. Kolejna sprawa to diagnostyka FES i test elektrozaworów. Tylko nie kasuj kalibracji !!!!!

  6. #6
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    majk ile Cie naprawa ksoztowala? wymieniales cala plyte ze sterownikami ta na skrzyni, plus olej i cos jeszcze? ile Cie wyniosl remont? u mnie objawy sa te same, czasami jeszcze zapali sie kontrolka grzania sie skrzyni. wymieniales tez tarczki?

  7. #7
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    No to masz standartowe uszkodzenie tej skrzyni do regeneracji gniazdo łożyska w obudowie skrzyni lub wymiana obudowy + regeneracja płyty ok 800 zł jeżeli elektrozawory są ok + tarczki kpl + taśma hamulcowa 3 bieg + można jeszcze zregenerować konwerter. Ja po znajomości zapłaciłem 3 tyś normalnie tego typu naprawa to 6-7 tyś. Teraz moja skrzynia jest praktycznie nowa - wszystkie elementy przeszły pomiary i mają nominalne.
    Ostatnio edytowane przez majk ; 22-08-2013 o 18:50

  8. #8
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    no wlasnie tak myslalem ze kolo 6 tys wyjdzie. gdzie regenerowales sterownik? u tego co sie na allegro oglasza czy gdzies w poznaniu?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    rozumiem ze wymieniles ten komputer co jest pod radiem tak? skad go brales ze dales az 1300zl? kiedys widzialem uzywki za 200-300 na alle. Zeby zdiagnozowac ta skrzynie trzeba jechac do DOBREGO zakladu skrzyn automatycznych, podkreslam dobrego ( niestety tez drogiego ). Samego mnie czeka diagnostyka tej skrzyni i z tego co sie dowiadywalem to jest tak. Facet podlacza sie pod skrzynie specjalnym programem ( nie fesem ) i Ty jezdzis zautem on wszystko obserwuje i zczytuje. Mysle ze cos takiego by pwoiedzialo co z Twoja skrzynia. koszt w Szczecinie to 250zl za diagnoze. Ta skrzynia ma troche czujnikow, zaworkow itp i powiedzmy sobie szczerze koles z serwisu Alfy powinien sie tego nie tykac i tyle.
    A dlaczego nie FES'em, przecież czyta wszystkie parametry skrzyni, bez żadnego problemu Dobry serwis ASB to nie koniecznie najdroższy w mieście, tak jest np. we Wrocku

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kamil908 Zobacz post

    Co może być przyczyną, bo już nie mam siły.
    Czy mogłem kupić niesprawny komputer który kosztował mnie 1300zł?

    Proszę o pomoc
    Dziękuje
    za 1300 kupiłeś komputer czy płytę sterującą pracą skrzyni, jak to drugie to jak najbardziej mogłeś trafić na uszkodzoną, niestety te skrzynie szału nie robią pod względem wytrzymałości

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kamil908 Zobacz post
    Jestem okolice Krakowa, FES? Co to takiego?
    Wiem tylko że przed wymianą sterownika mechanik usunął błędy z skrzynii
    http://www.multiecuscan.net/

    usuwanie błędów nic nie daje, usunąć trzeba ich przyczynę

    napisz skąd jesteś, w dolnośląskim mogę ci polecić dobrego fachowca,
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  10. #10
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    przeciez pisal ze z okolic Krakowa, z tego co pamietam to jest ogarniety zaklad w krakowie, jak szukalem info o tej skrzyni w innych markach aut to chwalili wlasnie jakis zaklad z krakowie.

    W szczecinie 3 zaklady robia asb, z czego w 2 bylem i jest tragedia jezeli chodzi o ich wiedze na temt tej skrzyni, a przeciez ona az tak rzadko nie wystepuje, zostal mi ten najdrozszy, widac ze robili m.in ferrrki itp, z reszta byl kolega z forum na wymiane oleju u nich, niestety ceny maja bardzo wysokie.

Podobne wątki

  1. Jaki olej do AISIN AW55-50 ?
    Utworzone przez pysznymis w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 16:31
  2. Diagnoza komputerowa skrzyni AISIN AW55-50
    Utworzone przez sebmol w dziale 166
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 02-04-2019, 22:28
  3. AISIN AW55-50 szarpie przy zmianie biegu z IV na V.
    Utworzone przez Krystian# w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-06-2014, 12:51
  4. Olej do AISIN AW55-50... Valvoline? co lejecie?
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 13:37
  5. [159] Na biegu i na luzie silnik nie wchodzi na obroty powyżej 2000 obr/min
    Utworzone przez karmal w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory