Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Samoistne rozprogramowywanie się szyby lewej

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar misia
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    GT 1.9 150 kM 2004 156 2.4 136 kM była.
    Postów
    385

    Domyślnie

    Może problem z zamkiem? Tam jest elektryka od domykania szyb.
    "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz i uczynisz z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w twoim życiu."

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Plemek4 Zobacz post
    To nie wina akumulatora bo mam to samo a nowy mam... tylko ze u mnie nawet jak zaprogramuje i dobrze dziala to lewa domyka sie wolniej niz prawa... i zawsze wariuje lewa szyba... raz to mi sie nawet pogubila i nie zebym mial problemy z zamykaniem bo juz sie przyzwyczailem ze na kilka razy musze domykac to jak juz domklem do konca to po otwarciu drzwi nie domykala sie i jak bym tak kilka razy otwar i zamknal drzwi do obsunela by sie pare cm... ale opuszcze ja z kluczyka przytrzymam kulka sekund pozniej zamkne z kluczyka i tez przytrzymam kilka sekund i chodzi
    Ja też właśnie rozmawiałem z kolegą i powiedział, że akumulator nie ma nic do tego, ponieważ szyby są otwierane z przekaźnika, podczas gdy silnik jest odpalony. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ufam mu

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar misia
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    GT 1.9 150 kM 2004 156 2.4 136 kM była.
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Ja też właśnie rozmawiałem z kolegą i powiedział, że akumulator nie ma nic do tego, ponieważ szyby są otwierane z przekaźnika, podczas gdy silnik jest odpalony. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ufam mu
    Chodzi o jakiś opór szyby przy domykaniu, który ma związek z aku.
    Zresztą moja lewa szyba to inna bajka, bo jest zatarta prowadnica i w momencie, kiedy nie chce się podnieść, trzeba pomóc jej ręką. Pomaga w tym wypadku.
    "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz i uczynisz z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w twoim życiu."

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Plemek4
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    "Zresztą moja lewa szyba to inna bajka"
    U mnie rownież bo ja drzwi zmienialem i musilem je zbroic tak ze myslalem ze to ja cos zle zrobilem ale widze ze inni te same problemy maja wiec chyba wszystko dobrze zlozylem Ale nie jestem pewien czy kontów cos nie przestawilem bo wydaje mi sie ze jest za bardzo nachylona do wewnątrz auta jak zamykam i dlatego wolniej idzie...

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar misia
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    GT 1.9 150 kM 2004 156 2.4 136 kM była.
    Postów
    385

    Domyślnie

    W skrzynce z bezpiecznikami pod kierownicą jest taka czarna kwadratowa kostka, może 3x3 cm, ona jest od od panelu sterowania szybami. Czasem pomaga wyjęcie i włożenie z powrotem, ewentulnie jest uszkodzona. Proponuję zamienić od innego samochodu na próbę.
    "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz i uczynisz z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w twoim życiu."

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Plemek4
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał misia Zobacz post
    Może problem z zamkiem? Tam jest elektryka od domykania szyb.
    Zamek dziala bez zarzutu... jak na razie wystarcza ze ja z kluczyka zeruje i chodzi pozniej. jak to przestanie pomagac to zbatam ta kostke w skrzynce z bezpiecznikami. Ale dzieki Misia

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Przekaźnik kosztuje jakieś 20 zł, więc może faktycznie dla profilaktyki go wymienić

    a więc tak... Abi wymienił w końcu akumulator. Pierwsze zaobserwowane efekty- po pierwsze szyby dały się zaprogramować już za pierwszym razem, a ostatnimi czasy zaczynały być z tym problemy. Po drugie obie szyby przy otwieraniu się drzwi opuszczają się równo (po ok 2 cm) wcześniej jedna schodziła niżej niż druga. Po trzecie ostatnimi dniami lewa szyba po zamknięciu drzwi nie podchodziła kilka milimetrów do góry. Teraz grzecznie wędruje na swoje miejsce zobaczymy jak będzie dalej i czy szyby nie będą się same rozprogramowywały, ale już po pierwszych sekundach po wymianie aku jest poprawa
    Ostatnio edytowane przez Abidibi1509 ; 03-11-2012 o 15:28

  8. #28
    kropek19
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Kupiłem alfe gt we wtorek wychodząc z serwisu z oględzin pan spec mi powiedział że kodowanie gubi co 10 tys km ale można to samemu zaprogramowac i będzie ok . otóż opuszczamy lewą szybę trzymamy 5sek potem ją podnosimy na maksa i trzymamy 5 sek i operacje poprawiamy z lewą szybą mam nadzieje że to działa i że pomogłem
    pozdrawiam

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    ZK
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zero2 Zobacz post
    mi tyż się tak dzieje, rozwiązania nie znam i chyba się przyzwyczaiłem chociaż wkurzające jak człowiek musi patrzeć czy mu się szyby zamkneły jak odchodzi od samochodu :/
    u mnie to już odruch bezwarunkowy a jak jadę innym autem, to odruchowo dociągam szybę kierowcy przed wyłączeniem silnika...
    Ostatnio edytowane przez _Alicja_ ; 26-09-2013 o 20:44

Podobne wątki

  1. Ślizg lewej przedniej szyby 3D
    Utworzone przez leon090 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 13:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory