Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Zapach w kabinie i parowanie szyb

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Angry Zapach w kabinie i parowanie szyb

    Cześć,

    nadeszły mrozy, podczas odpalania czuć w kabinie nieprzyjemny zapach. Jakby spaliny.
    Dodatkowo auto bardzo zaczeło mi parować w środku. Bardzo.
    (a nagrzewnicę miałem podobno wymienianą)

    Pomysły, rady?
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Kiedys ktoś pisał, o podobnym nieprzyjemnym zapachu w kabinie. Z tego co pamiętam to okazało się, że pękł kolektor wydechowy ( ten zeliwny za silnikiem) i spaliny "krażyły" pod maska i dostawały się przez nawiew do środka. Co do parowania to sprawdz na poczatek stan filtra przeciw pyłkowego. MOże byc to że to nagrzewnica padła. Możesz na jakis czas zastosowac specjalny preparat przeciw parowaniu szyb którym smarujesz przednią szybe. JEżeli nagrzewnica zdechła to standardowo sprawdz czy nie jest mokro za ICS.
    [C

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Laguna III 2.0T
    Postów
    822

    Domyślnie

    Jeśli ta "para" jest tłusta to na bank coś z nagrzewnicą. Jeśli się nie brzydzisz to przetrzyj palcem i poliż Jeśli będzie słodkawo to na bank nagrzewnica. Tak jak Masa napisał, sprawdź za ICSem czy nie jest mokro.
    Co do zapachu to sprawdź czy pompa CR nie poci się. Ropa może parować i stąd ten zapach.
    Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem
    FIAT 126 BIS -->VW GOLF mk2 GTD --> Ford Mondeo 1.8 automat --> Ford Mondeo 2.5 v6 --> AR 156 1.9 jtd 105km --> AR 156 1.9 jtd 115km --> Ford Mondeo 2.0 duratec --> AR 156 SW 2.4 jtdm 175km --> AR 166 2.4 jtdm 175km Sportronic --> Zafira B Cosmo+ 1.9 cdti --> Paździerz B5FL 1.8T --> Hyundai XG350L --> Passerati B6 2.0 TDI --> Renault Koleos 2.0 DCI --> Renault Laguna III 2.0T

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Bay
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Końskie
    Auto
    Punto I 1.2 75KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    ostatniej zimy w punciaku wybiło mi bagnet (ten do sprawdzania poziomu oleju), wychlapało olej na silnik, zapach z nawiewu był mało fajny, ale to raczej przy dłużej trwających mrozach.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Thumbs down

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Kiedys ktoś pisał, o podobnym nieprzyjemnym zapachu w kabinie. Z tego co pamiętam to okazało się, że pękł kolektor wydechowy ( ten zeliwny za silnikiem) i spaliny "krażyły" pod maska i dostawały się przez nawiew do środka. Co do parowania to sprawdz na poczatek stan filtra przeciw pyłkowego. MOże byc to że to nagrzewnica padła. Możesz na jakis czas zastosowac specjalny preparat przeciw parowaniu szyb którym smarujesz przednią szybe. JEżeli nagrzewnica zdechła to standardowo sprawdz czy nie jest mokro za ICS.
    Cześć, faktycznie kolektor był nieszczelny. Naprawione.
    Nagrzewnica w porządku, 2 lata temu wymieniana. Za ICSem sucho.

    A śmierdzi jak śmierdziało. Żona nie chce ze mną już jeździć, bo twierdzi że to komora gazowa

    Sprawdzę jeszcze tą pompę CR, czy się nie poci.
    Macie jeszcze jakieś sugestie?
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  6. #6
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    flitr kabinowy sprawdz, potrafi ladny syf sie zebrac przy okazji jak bys wymienial przeczysc wentylacje jakims prepartem.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareme89 Zobacz post
    flitr kabinowy sprawdz, potrafi ladny syf sie zebrac przy okazji jak bys wymienial przeczysc wentylacje jakims prepartem.
    sprawdzony, czyściutki


    a może to zatkana odma?
    Ostatnio edytowane przez piotr_c ; 26-01-2014 o 08:36
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa 159
    Postów
    17

    Domyślnie ;-)

    u mnie była to nagrzewnica

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa 159
    Postów
    17

    Domyślnie

    Posłuchaj .... najpierw zweryfikuj co śmierdzi ... jeśli to są spaliny ewidentnie to przestań się doszukiwać kolektora. Wydech końcowy jeśli nie odprowadza spalin za zderzak i ma nawet delikatną nieszczelność ...u mnie tak było !!!!! spaliny zaciągał co środka przez wentylacje bagażnika ,Już mi silnik wyciągali bo bez tego się nie dało kolektora wyjąć !!!!! Dobry wydechowiec nowy tłumik końcowy co prawda za prawie tyś zł(Bp V6) i spokój do tego większa cisza. Dodatkowo.... nie sugeruj się suszą za Ics .!!!!!!! w normalnych okolicznościach cały zestaw nagrzewnicy i wentylatora jest w miarę szczelnie złożony.Problemy z zalaniem ics-a zaczynają się w przypadku nieodprowadzenia zalegającego (stojącego ) płynu z cieknącej nagrzewnicy w przypadku jej wyjmowania ...
    Po skrótach .... spaliny !!!!!! zweryfikuj ich odprowadzenie za samochód !!!
    Dziwny zapach ??? niepodobny do spalin z włączoną klimatyzacją i nadmuchem na środek samochodu. Parują szyby ?????? 100% nagrzewnica bez żadnej dyskusji.
    Padanie nagrzewnic jest znanym i już dawno opisanym problemem w alfach 166 jak i lanciach bo to jeden grzmot.
    Dodatkowo napiszę więcej może ktoś skorzysta. To co ktoś napisał że cieknie na Ics to święta prawda ale dotyczy to rozszczelnionych w jakiś sposób chociażby zmęczeniowy układu nagrzewnicy i wentylatora lub nie osuszenia go przed wyjęciem!!!!!! Gorszym problemem są nacieki na sterownik skrzyni biegów w przypadku automatu ponieważ gumowy przegub wiodący wiązkę elektryczną między komorą silnika a pasażerką właśnie tamtędy przebiega !!!!!
    Ostatnio edytowane przez adi.p1 ; 01-02-2014 o 03:59

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    Weloo znalazł - zaslepka EGR - źle założona i złożona.
    Mam nadzieję że już po sprawie.
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

Podobne wątki

  1. zapach spalin w kabinie
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 00:19
  2. Zapach benzyny w kabinie
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 13:21
  3. Zapach paliwa w kabinie
    Utworzone przez BMCWisnia w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 15:37
  4. [GTV Spider] Zapach paliwa w kabinie
    Utworzone przez Kowacz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 05:37
  5. [156] zapach benzyny w kabinie :/
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 16:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory