Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kielich półosi lewy jak go wyciągnąć ze skrzyni 1.9 jtd 16V

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 1,9jtd 16V SW
    Postów
    25

    Domyślnie Kielich półosi lewy jak go wyciągnąć ze skrzyni 1.9 jtd 16V

    Witam. Podczas przyspieszania mam drgania w kabinie. Wymontowałem lewą półoś i żadnych luzów nie ma na przegubie. Ale jak złapałem za kielich i pokręciłem nim w prawo i lewo tu jest spory luz, większy niż z prawej strony. Podejrzewam że jest luz w mechaniźmie różnicowym. Ale chciałbym najpierw sprawdzić jak wygląda końcówka kielicha co siedzi w skrzyni a nie wiem jak ja wymontować. Ktoś z was wie jak to zrobić?

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Jak masz luz góra - dół, to będzie luz na łożysku stożkowym zaraz za pokrywka uszczelniająca. Da się to wyregulowac oryginalnymi podkładkami regulacyjnymi lub dorobić takie z bardzo cienkiej blaszki.
    Jak go wyjąć? Pierwszy raz będzie dość trudno, zresztą jak to zawsze bywa Musisz energicznie go ciągnąć i w tym samym momencie podważyć brechą . Lub z jednej strony podważyć, a z drugiej spróbować pare razy uderzyć młotkiem, ale w kielich.
    Kielich zabezpieczony na końcu jest podkładką rozprężna w wieloklinie co blokuje jego swobodne wyjęcie, dlatego trzeba użyć siły.
    Musisz być równiez przygotowany na ewentualne wypłynięcie oleju ze skrzyni.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 1,9jtd 16V SW
    Postów
    25

    Domyślnie

    A można odkręcić obudowe mechanizmu róznicowego bez sciągania skrzyni?

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    W JTD 8 zaworowej się da, choć potrzeba się troche nagimnastykowac. Podejrzewam, że w 16 zaworowym JTD powinno być podobnie.

    Ja to robiłem jakiś czas temu i przestało stukać przy dodawaniu i ujmowaniu gazu.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	140125_120618.jpg
Wyświetleń:	934
Rozmiar:	94.2 KB
ID:	143595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	140125_121442.jpg
Wyświetleń:	975
Rozmiar:	133.0 KB
ID:	143596  
    Ostatnio edytowane przez majster ; 04-09-2014 o 18:38

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 1,9jtd 16V SW
    Postów
    25

    Domyślnie

    OK. Dzięki.

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Z tym, że jak sprawdziłeś półoś prawą wraz z przegubami? Miałes rozpięte przeguby? Pytam dlatego, iż jest tam podpora półosi i jak łożysko w niej jest bez luzu to nic nie wyczujesz.

    Dalej nurtuje mnie to drganie nadwozia, przy przyspieszaniu. Masz to tylko przy gwałtownym i mocnym dodaniu gazu, czy jak delikatnie przyśpieszasz to też? Na każdym biegu? Raczej przyjrzałbym się przegubom wewnętrznym?
    Ostatnio edytowane przez majster ; 04-09-2014 o 19:12

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 1,9jtd 16V SW
    Postów
    25

    Domyślnie

    Drgania czuje na biegach od 3 do 6. I tylko gdy mam wciśnięty gaz. Szybciej niż 120 nie jechałem bo drgania są duże. Lewy przegub nie ma żadnego luzu ani wew. ani zew. Jak uniosłem auto i złapałem za prawe koło i próbowałem pokręcić w prawo i lewo (auto na biegu) to od oporu do oporu było o połowe mniej luzu niż przy lewym kole. Prawej półosi nie rozbierałem.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTDm 16v
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Jak masz luz góra - dół, to będzie luz na łożysku stożkowym zaraz za pokrywka uszczelniająca. Da się to wyregulowac oryginalnymi podkładkami regulacyjnymi lub dorobić takie z bardzo cienkiej blaszki.
    Jak go wyjąć? Pierwszy raz będzie dość trudno, zresztą jak to zawsze bywa Musisz energicznie go ciągnąć i w tym samym momencie podważyć brechą . Lub z jednej strony podważyć, a z drugiej spróbować pare razy uderzyć młotkiem, ale w kielich.
    Kielich zabezpieczony na końcu jest podkładką rozprężna w wieloklinie co blokuje jego swobodne wyjęcie, dlatego trzeba użyć siły.
    Musisz być równiez przygotowany na ewentualne wypłynięcie oleju ze skrzyni.

    witam...

    mam podobny problem ale z luzem na łożysku... chcę się za to zabrać ale nie wiem gdzie dać ta podkładkę korygującą?! w środku skrzyni zaraz za łożyskiem czy od frontu łożyska?? możesz mi pomóc? nigdzie na necie nie znalazłem nawet jak zdjąć kielich dopiero tutaj mam mały namiar ale mam pewne wątpliwości. proszę o pomoc
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 13:08
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 17:36
  3. Wymiana uszczelniacza półosi w skrzyni v6
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 15:50
  4. [159] 1.9JTDM gwizd/szum z okolic skrzyni, półosi.
    Utworzone przez SimonCT w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 10:42
  5. [145] JTD łożysko lewej (kierowca) półosi w skrzyni biegów
    Utworzone przez diretisima w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory