Strona 4 z 19 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 181

Temat: Air conditioner faulty

  1. #31
    piter1984
    Gość

    Domyślnie

    dzisiaj zaobserwowałem że nawiew włączył się po wciśnięciu obiegu wewnętrznego. niestety po wyłączeniu silnika i włączeniu już się nie udało powtórzyć operacji. moje pytanie jak dostać się do tych klap ?

  2. #32
    szubi
    Gość

    Domyślnie

    sam właśnie chce się też dowiedzieć

  3. #33
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    trzeba ściągnąć podszybie. Najpierw ściągasz wycieraczki. Później odkręcasz wszystkie śruby ktore trzymaja podszybie i widać klape z lewej strony. Od strony pasażera. Trzeba sprawdzić czy po naciśnięciu przycisku sterującego cyrkulacją powietrza klapa się podnosi i nie wraca z powrotem do pierwotnej pozycji. Możecie również spróbować odkręcić podszybie tylko do polowy bez sciagania wycieraczek i uniesc delikatnie do góry. Bedzie widac ta klape. Tylko przy tych mrozach nie polecam wyginać wszystkiego co platikowe bo może się polamać.

  4. #34
    szubi
    Gość

    Domyślnie

    lepiej to zlecę jakiemuś mechanikowi niech się tym zajmie

  5. #35
    piter1984
    Gość

    Domyślnie

    czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć gdzie i jak się dobreć do tego bezpiecznieka i przekaźnika ? chciałbym to sprawdzić na początku, próbowałem dzisiaj - znalazłem wiązkę która idzie do 2 pokrywek jedną odkręciłem i znalazłem kilka bezpieczników, 2gą odkręciłem i... zonk nie da się ściągnąć bo przeszkadza jakiś przyspawany element nadwozia... jak można zrobić tak skrzynkę bezpiecznikową? ją się wysuwa? czy raczej montują spawają auto i nie ma dostępu ? a może nie do tej się pcham (jest jakby na ściance bocznej za przednim reflektorem od strony kierowcy. rok '99
    a może ktoś ma instrukcję serwisową do tego... tylko w języku polskim (wątpliwe) lub ang.
    Ostatnio edytowane przez piter1984 ; 04-12-2010 o 17:56

  6. #36
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    bezpieczniki i przekazniki od klimatyzacji sa na podszybiu. Tam gdzie filtr przeciwpyłkowy.

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99r
    Postów
    60

    Domyślnie

    Witam! przy ujemnych temperaturach nie załącza się odrazu wentylator, muszę poczekać ze 3-4 minuty dopiero się włącza lub czasami wyskoczy właśnie komuniakt Air conditioner faulty . W poprzednim roku nie miałem tego problemu. Nie wiem czy ma to jakiś związek z orginalnym webasto w jtd(tym co podgrzewa płyn) bo małem odpiętą wtyczkę od niego (więc poprzedniej zimy nie był on używany) i dopiero teraz na wakacjach zauważyłem i podpiełem. Webasto działa bardzo szybko po odpaleniu ale własnie martwi mnie ten wentylator czemu odrazu się nie włącza??

  8. #38
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    jesli masz ustawione na AUTO to wentylator wlacza sie dopiero po nagrzaniu chyba do 30 stopni. Sprobuj sam ustawić predkosc obrotow i wtedy zobacz czy od razu sie wlacza wentylator

  9. #39
    piter1984
    Gość

    Domyślnie

    sukces!! udało się, padnięty przekaźnik. niestety nie posiadałem na miejscu takowego i trzeba było go rozebrać, a w środku wyczyścić styki prądowe.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 05-12-2010 o 23:11

  10. #40
    szubi
    Gość

    Domyślnie

    u mnie też sukces udało się mam nawiew i ogrzewanie. prawdopodobnie coś było nie teges z przewodami od silnika nawiewu, ale już jest ok. nareszcie mi ciepło
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 09-12-2010 o 18:08

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 174
    Ostatni post / autor: 02-10-2019, 22:58
  2. Transponder faulty
    Utworzone przez Pepek w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 19:43
  3. Problem z nadmuchem i komunikat Air conditioner faulty
    Utworzone przez lukasrps2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 20:00
  4. Air Conditioner
    Utworzone przez skarabeusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 01-11-2010, 17:35
  5. [166] Air conditioner faulty - komunikat na wyświetlaczu
    Utworzone przez fokusek w dziale 166
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory