Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa 147 błąd B1011 i B1009, brak świateł pozycyjnych

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie Alfa 147 błąd B1011 i B1009, brak świateł pozycyjnych

    Witam,
    od kilku dni zmagam się z problemem braku prawego światła pozycyjnego przedniego oraz lewego tylnego. Nie wiem o co chodzi, żarówki są dobre, przekładałem z jednej strony na drugą i dawałem nowe, a efekt taki że żarówki stare z tych "wadliwych" stron palą się w gniazdach stron przeciwnych a w swoich nie chcą. W dodatku wyrzucone mam dwa błędy B1011 i B1009 które są sygnowane jako światła pozycyjne lewe. Dodam, że mierząc miernikiem na kostkach, napięcie jest. Wkładam żarówki - cisza, ciemność. Ciemność widzę.
    Może ma ktoś wiedzę, jakieś wskazówki skąd i dokąd pójść by uzdrowić alfinę?
    A! Do elektryka nie mogę podjechać, bo jeszcze nie zarejestrowana. A bez lampków mi nie zarejestrują.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Skoro jest napięcie to nie ma bata musi palić, jedyna opcja nie ma masy.I jeszcze pytanie jakie to napięcie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    A zeby bylo ciekawiej to deal jest taki, że przecież za światło z tylu odpowiada żarówka dwuwloknowa - hamulec i swiatlo tylne. No to swiatla nie ma a hamulec jak sie wciśnie to sie zapala jego część w żarówce. Zatem masa musi być. Będę hulac z miernikiem i będę badać. Psia krew!

    Sprawdziłem próbnikiem - brak plusa na gnieździe żarówki postojowej przedniej prawej. Brak plusa na gnieździe żarówki lampy tylnej lewej. Gdzie szukać przyczyny? Krótkie, długie, halogeny - wszystko jest. Nie ma tylko tego co opisałem. Jak rozprowadzone jest napięcie światła postojowego z body do lampy przedniej prawej?


    Pytania dwa:
    -ktory bezpiecznik odpowiada za swiatla pozycyjne jednej a ktory drugiej strony?
    -czy podlaczenie jest prawy przod-lewy tyl i odwrotnie czy stronami?

    Dobra, wynoralem jakies info na forum, ze polaczenie idzie bezposrednio swiatla-skrzynka, bez pośrednictwa bezpiecznikow. Czyli albo kable albo skrzynka. Zarowki ok.
    Ostatnio edytowane przez jjash ; 01-06-2015 o 09:55

Podobne wątki

  1. Brak świateł pozycyjnych 166
    Utworzone przez SKALPEL_V6 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 23:12
  2. Brak świateł pozycyjnych, inny kolor poduszki w kireownicy
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:17
  3. Oprawka świateł pozycyjnych alfa 166
    Utworzone przez sierrra w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 14:21
  4. Brak świateł pozycyjnych,biegu wstecznego itd. AR 166
    Utworzone przez peteja_43 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 22:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory