Witajcie Panowie!

Nie myślałem, że wrócę na to forum w roli innej niż przeglądającego, ale słabość do alf z tamtego okresu wzięła górę Chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu następujących problemów w nowym nabytku:

1. wolno otwierające się szyby - czy przesmarowanie linek prowadzących coś da? Czy powinienem raczej szykować się do wymiany silników? Problem dotyczy wszystkich 4 szyb.

2. wolno wkręcający się na obroty obrotomierz - tak "na oko" powinien reagować 30% szybciej niż wskazuje, gdyż na postoju odcięcie obrotów słychać szybciej niż widać to po obrotomierzu. Dzieje się tak za każdym razem. Można to jakoś rozebrać, przesmarować, czy też czeka mnie kupno nowego? Czy po zmianie licznika przebieg będę miał z nowego licznika, czy zapisane dane nie mają związku z samym licznikiem?

3. nie działające otwieranie wlewu paliwa - otwierając go na postoju, przy zgaszonym silniku wlew nie otwiera się, nie słychać również "cykania" zamka. Od czego zacząć poszukiwania problemu?

4. Centralny zamek - otwiera i zamyka drzwi po naciśnięciu guzika w pilocie i tak w kółko, czasami skończy na pozycji zamkniętej, czasami na otwartej, tak jakby generalnie trzeba go "poprawiać" kluczykiem. Tu mam też inne pytanie - czy wszystkie 166 miały piloty wyposażone w otwieranie bagażnika? Czasami widuję kluczyki jak od 156, z jednym przyciskiem.

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.