Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Remont kapitalny 2.4 JTD

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie Remont kapitalny 2.4 JTD

    Witam

    Ja mam normalnie jakiegoś cholernego pecha. Mam już rok czasu Alfe 156 2.4 JTD. Kupiłem ją dosyć okazyjnie ale odkąd nią jeżdze passa mnie opuściła. Wymieniłej już w niej turbinę na nową bo stara była zajechana, regenerowałem też wtryski bo były maxymalnie zasyfione, poszedłem w koszta jak nic żeby zrobić auto pod siebie (turbina, wtryski,przepływka, oleje,filtry,egr i kilka innych drobnostek) w sumie ponad 5000zł. I oto kilka dni temu postanowiłem wymienić rozrząd bo pasek miał już ok 60 000km przebiegu. Umówiłem się więc z Irbisem we Wrocku, pojechałem, zostawiłem auto i na następny dzień dzwoni do mnie Pan Jacek i mówi- Mamy problem. Okazało się że trzeba również wyregulować zawory więc powiedziałem -regulujcie. Poobracali wałkiem rozrządu, okazało się, że wałek ma ogolone trzy krzywki. Nowy wałek trzeba będzie- usłyszałem. OK rozumiem, zaczęli badać przyczyny ogolenia wałka- okazało się że przynajmniej trzy zawory są "zapadnięte". Wyrobiły w głowicy gniazda i "zapadają" się. Głowica do zdjęcia, planowanie,osadzanie nowych gniazd zaworowych- usłyszałem. OK zgodziłem się bo co mam robić???. I tak z wymiany paska, zrobiło,się: Wymiana rozrządu kompletnego, demontaż głowicy, wymiana kilku zaworów,wymiana wałka rozrządu, regulacja zaworów(płytki) planowanie głowicy, montaż tego wszyskiego, a co za tym idzie wymiana oleju,płynu chłodniczego i 100 innych uszczelek ,uszczelnień iu pierdół. Cała ta zabawa będzie mnie kosztować około 5000zł. Około 1200 zł, to robocizna Irbisu, reszta to części, i naprawa głowicy. Dlaczego mnie to spotkało.
    Jakbym znalazł tego barana co tak zapuścił mają Alfę to bym mu chyba h..... k..... wpier.....

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    To jaki tam masz przebieg? A może była nieźle butowana?

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Ciężki ale to bardzo ciężki temat do ogarnięcia. Ktoś chyba oleju nie wymieniał w ogóle, żeby tylko dół silnika się później nie odezwał bo kaplica.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:44 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:43 ----------

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    To jaki tam masz przebieg? A może była nieźle butowana?
    Jak dobrze pamiętam to przy kupnie miała chyba ponizej 100tyś wg licznika.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Dobrze Matt21 pamiętasz miał na liczniku 98600 jak ją kupiłem, ale W Irbisie podłączyli mi kompa pod centralkę wtrysku i pokazało 0. Czyli jak stwierdził Jacek napewno była cofana, ale z ilu to nie wie. Bardziej niż przebieg zabiło ją traktowanie poprzeniego właściciela. Totalny brak wymian filtrów ,olejów, lanie gównianego paliwa itp. Dlatego zajechana była turbina ,wtryski, a teraz i inne rzeczy. Mówił mi też dzisiaj że najprawdopodobniej z tego co widział to dół silnika będzie ok- pociecha co???
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 28-10-2009 o 10:27

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie

    Ma się pamięć, a pociecha jest bo z 5tyś (okropna suma) zrobiło by się pewnie dobrze ponad 6 tyś. Już kiedyś Ci współczułem, a teraz to masakra. Remontujesz?? A z tym 0 w przebiegu to coś tam zmieniali w oprogramowaniu po którymś roku i niby 0 pokazuje zawsze, jakoś tak.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Może niech już sprawdzą dół za jednym remontem, wiem koszty ale... Sam miałem podobnie, po remoncie, kilku tysiącach dół do roboty i koszta większe. Wiadomo im więcej, w 1 warsztacie zrobione tym koszty robocizny mniejsze.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Jak tłumaczył mi Jacek z Irbisu chodzi o to że w naszych alfach przebieg jest widoczny na liczniku i oprócz tego jest zapisywany w jakimś hi...cośtam-metrze. Miejsze cwaniaki cofają tylko licznik i myślą że jest ok- ale po podłączeniu kompa do centralki wtrysków i tak pokazuje przawdziwy przebieg. Natomiast większe cwaniaki cofają licznik i oprócz tego podpinają się do centralki- a tam jak cos kombinują to potem zawsze pokazuje zero i tak jak masz po podpięciu do centralki 0 to na bank miałeś cofany licznik. I teraz nie wiadomo czy była cofana z 180000, 250000,czy czterstu tysięcy. Marnym ale jednaak pocieszeniem jest tylko to że generalnie będę miał totalnie zregenerowany silnik.

    ---------- Post dodany o godzinie 21:05 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:04 ----------

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Może niech już sprawdzą dół za jednym remontem, wiem koszty ale... Sam miałem podobnie, po remoncie, kilku tysiącach dół do roboty i koszta większe. Wiadomo im więcej, w 1 warsztacie zrobione tym koszty robocizny mniejsze.
    No właśnie jutro jak zdejmą głowicę to będą sprawdzać

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamko25 Zobacz post
    Witam

    .... Kupiłem ją dosyć okazyjnie ale odkąd nią jeżdze passa mnie opuściła......
    Przy kupnie samochodów nie ma okazji - cena jest zawsze pochodną aktualnego stanu technicznego
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ty masz tam za sobą jakis kosmiczny przebieg w tej alfie i właścicieli którzy chyba poprzednio jeżdzili mercedesem 200D co byli przekonani ze w dieslach sie olej co 50tys zmienia

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamko25
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm 20v 2006r. Distinctive. Była 156 SW 2.4 Jtd 10v 2002r
    Postów
    446

    Domyślnie

    Głowica zdjęta. Okazało się ze faktycznie są zapadnięte trzy zawory. Dół silnika po sprawdzeniu ok.

Podobne wątki

  1. Kapitalny remont tylnego zawieszenia
    Utworzone przez Dawidos w dziale 166
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 15-09-2020, 06:46
  2. [159] Kapitalny remont 2.4 jtdm :(
    Utworzone przez menczydupa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-02-2019, 09:00
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-11-2013, 22:36
  4. 147 swap czy remont kapitalny ts
    Utworzone przez grzesiek10 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 11:37
  5. [156] urwany zawór - kapitalny remont JTD
    Utworzone przez Zomeba w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 15:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory