Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Klocki hamulcowe

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie Klocki hamulcowe

    Wlasnie zauwazylem ze na tylnym prawym kole skonczyly mi sie klocki Spadlo to na mnie jak grom z jasnego nieba bo mam po poprzednim wlascicielu fakture na wymiane 4 par i faktycznie 3 sa wymienione a jednej juz nie ma Zostala tylko metalowa plytka Nie ma to jak nasze ASO ;//

    Do rzeczy W poniedzialek musze kupic kaplecik na tyl bo rysuje mi tarcze Wybor padl na TRW LUCAS ( uzywam takich w Lagunie i jestem bardzo zadowolony )

    Czy taki kaplet bedzie OK ?? Tarcze jeszcze oryginaly

  2. #2
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Lepiej niech dobrze popatrzą,czy czasami nie trzeba szlifnąć tarcz - jak jest jeszcze z czego.Według mnie klocki powinny być dobre.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    grzelutek,
    Klocki bede wymienial sam Na tarczach nie widac nadmiernego zuzycia ( brak rantow ) Moze orientujesz sie jakie sa minimalne grubosci tarcz kwalifikujace je do wymiany
    Dodam ze z przodu mam tarcze wentylowane

    W ofercie interCarsu znalazlem jeszcze klocki Valeo za 97 zl brutto Kaplet jest duzo tanszy od Lucasa (134 zl ) Firma raczej renomowana Uzywal ktos ?? Jakie doswiadczenia ??


    Mam tez pytanie odnosnie hamulca recznego Czy jest on tarczowy ??
    Moze dziwne pytanie ale slyszalem ze Vectrze B mimo hamulcow tarczowych z tylu hamulec reczny byl bebnowy :/ Jak sprawa wyglada u nas ??
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    No to sobie klocuszki tak wymienilem ze alfka zostala w garazu
    Po odkreceniu szczek okazalo sie ze 3 klocki sa jak nowe a jeden sciety do samej blachy Wynika z tego ze jednak serwis wymienil wszystkie a za nadmierne zuzycie winny jest zle dzialajacy tloczek
    Po dokladnych ogledzinach okazalo sie ze cylinderki sa zapieczone Prawie wogole sie nie wysuwaja Wewnetrzna strona tarcz prawie wcale nie hamuje a klocki sa poblokowane przez brud na sztywno w gniazdach Na domiar zlego jeden cylinderek ma peknieta gumke
    Do cylinderkow poszlo WD-40 i juz zaczely sie ruszac z tym ze teraz tak sie wysunely ze nie moge wlozyc nowych klockow a wciskanie ich za pomoca reki czy lyzki do kol nic nie daje Dzieki Bogu udalo mi sie kupic zestaw naprawczy do cylinderkow za 12 zl ( od tloczka w Inter Cars ) bo caly zacisk to koszt okolo 250 zl Tak wiec jutro bede wymienial te gumki , zeby tylko pasowaly :roll:

    W zwiazku z zaistniala sytuacja mam do was drodzy klubowicze kilka pytan :

    - Jak wcisnac cylinderki do zacisku ?? Czy ratuje mnie tylko odkrecenie ich od przewodow hamulcowych ?

    - Jak wymienia sie te gumki na cylinderkach ?

    - Jak wyjac cylinderek z zacisku ?

    - Czym przesmarowac tloczki zeby w przyszlosci uniknac takich niespodzianek ???

    Wszelkie porady w tym temacie mile widziane

    Kurcze az boje sie zajzec do przodu

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    To teraz przeczytaj uważnie żebyś nie zniszczył całego zacisku. W przednich zaciskach rzeczywiście można sobie klocek wciskać, ale w tylnych, gdzie jest dodatkowy mechanizm samoregulacji luzu (ze względu na ręczny) tłoczki trzeba wkręcać. Do tego trzeba miec specjalny przyrząd, pamiętam jak to robiłem to niestety przód wymieniłem , a tył złożyłem i z podwiniętym ogonem pojechałem do serwisu na wymianę...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cylinderek w 156 z tyłu jest wkręcany (nie naciskaj broń boze hamulca na wyjętych klockach bo będziesz miał więcej wkręcania). Do operacji potrzebny jest specjalny klucz albo samoróbka: śruba, nakrętka zwykła, nakrętka motylek (taka ze skrzydełkami, kup taką żeby skrzydełka wchodziły dobrze w wyżłobienia na tłoczku). Na śrubę nakręcasz motylek, kontrujesz go zwykła nakrętką i wkręcasz takim urządzeniem cylinderek. Trzeba się mocno natrudzić ale innego wyjścia nie ma.

    Tłoczki w zaciskach warto posmarować smarem wysokotemperaturowym, jest sprzedawany w sklepach z narzędziami w takich małych tubkach (ciutke większych niż np zovirax )

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Wielkie dzieki wszystkim za pomoc

    Gumka na cylinderku juz zmieniona ( Nameczylem sie z tym chyba 2 godziny Strasznie ciezko ja wepchnąć tak zeby wlazla w odpowiednie miejsce )
    Klocuszki wymienione na Lucasy

    CO do samego cylinderka to faktycznie wkrecanie pomoglo Posluzylem sie do tego malym sciskiem stolarskim do scisnicia zacisku i UWAGA kluczem do przykrecania tarcz od szlifierki katowej Wrabki na cylinderku pasowaly idealnie

    Od razu przyjzalem sie tez przednim hamulcom Dzieki Bogu wszystko z nimi OK Jednak zeby nie bylo tak rozowo to zauwazylem ze gumka na swozniu gornego wahacza jest cala popekana i ma lekkie luzy
    - Czy mozna wymienic sam swozen czy w gre wchodzi tylko wymiana calego gornego wahacza ???
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Swożeń wymienny tylko z kompletnym wahaczem
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    odświeżam stary temat, panowie jak to jest z tym tłokiem z tyłu? bo piszecie żeby go wkręcać... owszem wykręca się bardzo dobrze jednak wkręca tylko do pewnego momentu.. tak że nie idzie samych klocków włożyć a co dopiero tarczy... czemu nie chce się dalej wkręcić? czyżby dokonał żywota?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    musi sie wkręcic

Podobne wątki

  1. Klocki hamulcowe TRW czy nie TRW?
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 21:43
  2. [145] Klocki hamulcowe
    Utworzone przez kubatron w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 17:11
  3. Klocki hamulcowe
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 22:02
  4. Klocki hamulcowe do 145
    Utworzone przez Tuti w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 14:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory