Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Xenon-zapala się i po chwili gaśnie

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar sagat
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Piaseczno/Warszawa
    Auto
    AR Brera 3.2 v6 Q4 skyview
    Postów
    174

    Domyślnie

    A ja mam taki kłopot że u mnie czasami się prawy xenon nie odpala, lewy działa zawsze. Dopiero jak wyłącze zupełnie świała i włacze znów (czasami tak ze 3 razy) no działa i nie wiem czy to wina przetwornicy ? czy żarników chyba tak czy inaczej kupie 2 żarniki i zobacze czy to coś zmienia.

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar iwok
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    okolice Poznania
    Auto
    już nie alfa :)
    Postów
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagat Zobacz post
    A ja mam taki kłopot że u mnie czasami się prawy xenon nie odpala, lewy działa zawsze. Dopiero jak wyłącze zupełnie świała i włacze znów (czasami tak ze 3 razy) no działa i nie wiem czy to wina przetwornicy ? czy żarników chyba tak czy inaczej kupie 2 żarniki i zobacze czy to coś zmienia.
    U mnie taki objaw był spowodowany niedokładnym wkręceniem "fajki" z gniazdem do żarnika. W tym miejscu przepływa 25 tys. A, które przypaliły gniazdo i nie było dobrego styku.
    Równie dobrze może to być niestety zarówno przetwornica jak i żarnik. Podjechałbym do fachowca.

  3. #13
    kecaj77
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mam też problem z ksenonem, a nie chce zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać. Tak więc u mnie lewy ksenon się zapala trochę miga i gaśnie. Czasem gaśnie po kilkunastu minutach, a czasem po chwili. Dzisiaj gasło po około minucie, ale przed gaśnięciem cały czas migał. Dodam, że prawy ksenon był wymieniany przez poprzedniego właściciela około 2 lat temu. Barwa obu ksenonów się różniła, możliwe, że to żarnik na wymarciu? Czy jednak przetwornica? W poprzedniej Alfie jak padła przetwornica to całkowicie nie świecił. Czy może to te opisywane wcześniej styki przy przetwornicy? Jakieś sugestie?

    Z góry dzięki za pomoc.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar robertrg
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Jest Alfa Romeo 166, 2.5 V6, 99 r., 192 KM, Renault Laguna, 2.0 16 V, 140 KM, 2008 r.
    Postów
    45

    Domyślnie Ksenony-problem

    Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z jednym ksenonem. Otóż czasem przestaje swiecić, czasem miga. Jak nie świeci lub jak miga wystarczy wyłaczyć światła i włączyc i znow na jakis czas jest ok, tzn. kilka, kilkanascie minut świeci. Wydaje mi się, że nawet gdy chwilami swiecą obydwa swiatła to słabiej niz powinno być. Bardzo proszę o jakies rady, co mogę samemu sprawdzić. Z góry dziekuję i pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    Miałem takie same objawy , zeby wykluczyc przetwornice zamieniłem żarniki miejscami tzn. lewy na prawo i prawy na lewo - efekt zaczął migac ten drugi więc wiedziałem ze to ich wina i kupiłem 2 nowe żarniki - problem zniknął.
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej napisał najprawdopodobniej będzie to wina żarnika.. on jak się wypala to w pierwszej fazie mruga i raz się zapali a raz nie.. a później już się nie załączy, a gdy się już uruchomi to światło jest słabe :/ więc kolego na początku zacznij od sprawdzenia żarników.. pozdrawiam.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99r
    Postów
    60

    Domyślnie

    Witam! Moje światła też są w kiepskim stanie tzn świecą tylko że bardzo słabo. Mam orginalne ksenony rok temu wyminiłem żarniki philipsa ale rewelacji nie ma. Jak mogę sprawdzić czy to wina przetwornic?? W dodatku poprzedni właścicel uszkodził mocowanie lewej soczewki i musiałem odpiąć silniczek i zablokować na stałe soczewke bo trzymała się tylko z jednej strony. I też nie wiem jak to naprawić

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ScorpioPL
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Mini Cooper S Kuga 2.5T
    Postów
    149

    Domyślnie

    Miganie a slabe swiecenie to dwa różne przypadki, słaby snop swiatła przy nowych zarnikach jest napewno spowodowany wypaleniem sie lustra na odbłysnikach w jakimś poscie w bazarze ktos oferował ksenony na czesci moze ma 2 dobre odblysniki i to mocowanie co masz pekniete/urwane.
    było Giulietta 1.8 '83 LPG, 164 2.0TS '94 LPG, 166 FL V6 2.5 24v LPG , 159 2.0JTDm 170km
    jest Mini Cooper S 170 KM, Kuga 2.5T 250KM bo benzyna musi mieć doładowanie

  9. #19
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    szkocja(Edinburgh)
    Auto
    AR 166 2.0 TS 2002
    Postów
    10

    Domyślnie Prawy xenon gasnie

    Witam. Okolo roku temu wymienilem przetwornice i przy okazji zarniki.Po zapaleniu swiatel pala oba, po jakims czasie gasnie mi prawe. Wylacze i wlacze ponownie swiatla, pala normalnie.Zauwazylem, ze to prawe swieci na poczatku nawet jasniej. Przy zmianie biegu na dwujke prawe swiatlo gasnie, przy ruszaniu swiatlo gasnie. Jest tez tak,ze na postoju zgasnie a czasami swieci caly czas.Sprawdzalem styki przy zarniku i przetwornicy niby wszystko ok. Moze macie jakas podpowiedz. Z gory dzieki.
    dk

  10. #20
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    To i ja coś dorzucę. Postanowiłem wymienić żarniki gdyż jakoś tak słabo już świeciły dodatkowo prawy delikatnie mrugał później zaczynał na moment gasnąć. Kupiłem więc nowe Philipsa D1S standard a że trochę było grzebane przy aucie zawiozłem fachurze żeby przy okazji je wymienił. Odebrałem auto i OK ale zauważyłem po czasie że prawy ma inną barwę i czasami lekko mruga. Sprawdzam dzisiaj i patrzę że ten prawy żarnik nie jest wymieniony, lekko zgrzany zaglądam do drugiej lampy i jest nowy. Myślę co jest ktoś sobie skubnął żarnik zaglądam do pudełek ze starymi żarnikami i jest ten nowy więc myślę że pewnie fachura się pomylił, zakładam zadowolony właściwy zapalam i patrzę, że jest OK a barwa właściwa. Morda zaczyna mi się śmiać a tu wymieniony żarnik zaczyna gasnąć i zapalać się i tak praktycznie bez końca. Co jest, że na starym żarniku oprócz jego niewątpliwego zużycia tak się nie robi a nowy wariuje?

Podobne wątki

  1. [159] Odpala po chwili gaśnie
    Utworzone przez krzystof w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 16:18
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 19:12
  3. Rozrusznik kręci, odpala i po chwili gaśnie.
    Utworzone przez befriend w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 06:55
  4. VDC system faiure, auto odpala i po chwili gaśnie
    Utworzone przez Szałek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 15:20
  5. [MiTo] POMOCY - Silnik odpala i po chwili gaśnie
    Utworzone przez mwilczyn w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 11:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory