Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Sprzęgło czy koło dwu masowe?

  1. #1
    Gino
    Gość

    Domyślnie Sprzęgło czy koło dwumasowe?

    Ma problem z diagnozą przypadłości jaka dopadła moją Włoszkę a mianowicie pada sprzęgło czy koło dwumasowe bądź kończy się jedno i drugie
    Objawy są następujące:
    - pedał sprzęgła bierze już przy samej podłodze dosłownie od razu
    - na jedynce bez gazu pedał sprzęgła lekko popuszczony auto rusza do przodu ale szarpie silnikiem bez wariacji ale jednak (słyszalny terkot)
    - podczas gaszenia silnika przy wciśniętym sprzęgle i na biegu trzęsie silnikiem na luzie nie
    - biegi wchodzą niby dobrze ale było zdecydowanie lepiej
    - wciśnięte sprzęgło do podłogi na pierwszym biegu czuć delikatne drgania na pedale, pewnie nie wysprzęgla?
    Mechanik twierdzi że na pewno kończy się sprzęgło i koło dwumasowe, pocieszam się że może to tylko sprzęgło. Nie ukrywam że na hasło ,,koło dwumasowe" robię się mokry bo wszyscy wiemy jaki to koszt zakupu.
    Czy ktoś mnie pocieszy czy raczej szykować się do banku po kredyt
    Ostatnio edytowane przez Gino ; 25-08-2010 o 20:32

  2. #2
    robaqus
    Gość

    Domyślnie

    witam kolego. tez mam taki przypadek w toku
    tez mi ciezko sprzeglo chodzilo, podjechalem do mechanika i zalecil wymiane sprzegla bo niby juz jest praktycznie zajechane.
    sprzeglo wymienilem a pedal tak jak u ciebie, bierze przy samej podlodze i ogulnie ciezko chodzi. co sie okazalo sprzeglo wcale nie bylo w az takim zlym stanie i jeszcze moglem spokojnie na nim jezdzic.
    inny "specjalista" powiedzial ze pompa sprzegla do wymiany, ale tego jeszcze nie zrobilem.
    co do drgania to wcale nie musi to byc kolo bo w moim przypadku (tez tak mam) jest to niby jakis lancuszek co idzie w silniku (nie pamietam od czego, chyba cos z olejem) i w serwisie alfy powiedzieli ze nie mam sie tym przejmowac bo to silnika nie zepsuje tylko dzwiek jest wkurzajacy.
    a co do kola powiedzieli ze trzeba miec zaj..... pecha zeby padlo bo oni w ciagu 3 lat wymienili 3.
    ja bym ci zalecal posprawdzac wysprzeglik i pompe sprzegla zanim wymienisz sprzeglo.
    tez mam przygody z moja alfa. wydalem w dwa tyg. 2tys i wsumie jest jeszcze gorzej niz wczesniej.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    U mnie też trzęsie przy ruszaniu i podczas ostrego przyspieszania czuc wibracje silnika, sprzęgło mam jeszcze dobre ale zmieniam profilaktycznie przy okazji, czasami słychac jeszcze lekki grzechot koła przy gaszeniu.
    Kupiłem już cały zestawik ale nie ma kiedy tego załozyc :/
    Gino jeśli masz cos około 170-200 tyś lub ponad to dwumas ma juz policzone swoje dni, a nawet jesli nie to i tak proponuje ci wymienic bo szkoda rozbierac dwa razy jak wymienisz samo sprzęgło, a dwumas padnie za 10 tyś.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem u majstra zajmującego się głównie Alfami, przejechał się, posłuchał, podusił, poświecił tu i tam i nieco zdziwiony powiedział ,,jak to się stało, że dojechałem do niego i że auto tak sprawnie chodzi" kolana mi się ugięły. Diagnoza: sprzęgło do wymiany widać zniszczone - popękane ,,słoneczko" więc 100% wymiana co do koła dwumasowego 50/50 głowy nie da, że nie uszkodzone chociaż twierdzi, że objawy te może powodować właśnie uszkodzone sprzęgło i oby tak zostało ale to się okaże po rozbiórce. No i Alfinka została w warsztacie na dłuższy czas a ja zasmucony pieszo do domu. Zobaczymy jaki finał o czym poinformuję jak tylko coś więcej będę wiedział. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Podobne wątki

  1. [159] Sprzęgło i koło dwumasowe
    Utworzone przez blizniakone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 17:15
  2. Sprzęgło, dwumasowe koło
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 19:00
  3. [166] koło dwu masowe - luz
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2011, 15:38
  4. Sprzęgło a koło dwumasowe ?
    Utworzone przez Seferiel w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 08:42
  5. Koło dwu masowe 2,4 JTD
    Utworzone przez rwww w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2007, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory