Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: [156] Nie działają przyciski centralnego zamka w kluczyku

  1. #1
    Istvan
    Gość

    Domyślnie [156] Nie działają przyciski centralnego zamka w kluczyku

    Jak w temacie - kupiłem bellę z 2002 roku, z zestawem jak z salonu, mam dwa kluczyki, takie składane jak scyzoryk, z przyciskami od klapy bagażnika i centralnego zamka i kartę kodową. Bagażnik - działa, a przycisk od zamka - na żadnym z dwóch, trzeba wtykać kluczyk i kręcić (straszne! ;-) ).
    W serwisie nowy kluczyk kosztuje chyba ok. 680 zł, taką cenę znalazłem szperając w sieci i chyba nie chcę płacić siedmu stów za jeden maleńki przycisk - na innym forum ktoś zaś rzucił od niechcenia, że to można gdzieś naprawić.

    Ktoś wie jak, gdzie, u kogo? (na G. Śląsku?).

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Bulowice
    Auto
    AR 147 2,0 TS Selespeed, AR 159 2,2 JTS
    Postów
    12

    Domyślnie

    Może to tylko zużyta bateria???
    roberto147

  3. #3
    Istvan
    Gość

    Domyślnie

    No nie wiem - bo przycisk od bagażnika działa. Gdyby to była kwestia baterii, to chyba by oba nie działały, prawda? Chyba, że sprawa jest bardziej skomplikowana.

  4. #4
    Istvan
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Na razie różne szpece od elektroniki twierdzą, że tego kluczyka nie da się rozłożyć, wybiorę się chyba do poleconego w dziale lokalnym warsztaciku elektronicznego Boscha, bo naprawy wymaga też prawe pokrętełko klimatronika (chociaż, tak po prawdzie, ta strefowa klima to pic na wodę i do niczego ta regulacja pasażera i tak nie jest potrzebna).

  5. #5
    csscss
    Gość

    Domyślnie

    mój kumpel miał ten sam problem, Poprostu coś się tam od ciągłego korzystania z kluczyka zrywa. Klucz dał zegarmistrzowi. wystarczyło coś tam przylutować. Zapłacił za to bodajże 20zł. Z tym że zegarmistrz kluczyk musiał na siłe otworzyć bo po długim główkowaniu i tak nie odkrył bezinwazyjnego jego rozłożenia i potem go musiał sklejić. Ale teraz przynajmniej działa ok i wygląda jak dawniej.
    Z Gliwic nie masz daleko. więc jak chcesz moge cię na tego zegarmistrza nakierować.

  6. #6
    Istvan
    Gość

    Domyślnie

    O, super! Jakbyś mógł dać namiar na tego kumatego zegarmistrza, to byłbym bardzo wdzięczny!

  7. #7
    piotrek164
    Gość

    Domyślnie

    Witaj

    niestety kluczyk można tylko rozciąć wyjmując uprzednio baterie zrobiłem to sam

    kontaktron tylko lutował elektronik trzeba to zrobić rozsądnie z dużą siła!!!!! i dbałością o nieuszkodzenie elektroniki
    jest to do pokonania w zaciszu domowym

    jakbyś chciał to krok po kroku moge opisać jak to zrobić

    pozdrawiam

  8. #8
    Istvan
    Gość

    Domyślnie

    Byłoby super, gdybyś mógł opowiedzieć jak to zrobić.
    Za namiar na zegarmistrza też będę wdzięczny.

  9. #9
    Istvan
    Gość

    Domyślnie

    Przypominam się, może kolega csscss mógłby podać namiar na tego zegarmistrza? Z góry dzięki...

  10. #10
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Jaki macie zasięg działenia centralnego z kluczyka? Ja muszę stać przy samym samochodzie bo jak odejdę kilka kroków to nie chce działać. Może to też słaba bateria.

Podobne wątki

  1. Nie działają przyciski ICS
    Utworzone przez dawidmk7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-03-2020, 12:14
  2. Nie działają przyciski od radia
    Utworzone przez Artur75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 23:10
  3. Przycisk do centralnego w kluczyku do 156 99
    Utworzone przez przemek.5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 15:29
  4. Problem z ICS - nie działają przyciski
    Utworzone przez morfeusz_76 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 16:12
  5. naprawa centralnego zamka w kluczyku
    Utworzone przez Keglo w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 16:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory