Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Czujnik temperatury nadmuchu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    ciawesik1988
    Gość

    Domyślnie Czujnik temperatury nadmuchu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Witam!
    Posiadam Alfe 156 1.9 JTD ROK 1999. Z dnia na dzień przestało mi działać ogrzewanie. Mechanik na komputerze znalazł błąd czujnika temperatury nadmuchu. w serwisie powiedziano mi ze są 2 takie czujniki jeden kolo nagrzewnicy a drugi przy pokrętłach na desce rozdzielczej. Problem polega na tym ze jeden to kosz 160zl a ten drugi to 270zl. Robocizna w serwisie to aż 300zl, oczywiście + koszt za części czyli około 500zl. Pan z serwisu powiedział mi że to może być coś z instalacją elektryczną i wtedy czujnik się nie zda. Jestem w kropce i nie wiem co z tym zrobić.
    PROSZĘ POMÓŻCIE MI!!!!

  2. #2
    emaxiq
    Gość

    Domyślnie

    serwis = wydatki kolego, zastanow sie czy warto pchac ogromne pieniadze w prawie juz 12letnie auto w serwisie

    zawsze taniej wyjdzie Ci u jakiegos elektryka + pomoc ludzi z forum

    na poczatek proponuje przeczyscic zwlaszcza ten czujnik na konsoli srodkowej, aczkolwiek watpie, ze to cos da - ja obstawialbym, ze trupem ktorys lezy, no ale zawsze mozna sprobowac - do przeczyszczenia proponuje wyjac caly panel nawiewu i przedmuchac go jak nalezy, po rozkreceniu oczywiscie, zbiera sie tam troche kurzu - informacje na temat "jak rozebrac" znajdziesz przy uzyciu opcji szukaj

    jak nikt madrzejszy ode mnie nie napisze Ci nic tutaj w ciagu 2dni, to znajdz jakiegos bystrego faceta od elektryki, ja akurat nie korzystam z pomocy elektrykow w takich sprawach, oni nie lubia sie bawic w takie drobne sprawy im najlatwiej jest wymienic, a jak juz chca sie pobawic to tez sie cenia, aczkolwiek mniej niz serwis - znajdz najlepiej bystrych chlopakow np. ktorzy zajmuja sie montazem alarmow, car audio itp. - ja tak zrobilem, naprawiali mi pokretla klimy i wzieli smieszne pieniadze, wez ich pod ogon, ze to zawsze jakies nowe doswiadczenie dla Nich

    a nawet jak sie juz okaze, ze masz padniety czujnik to oglos sie na 'bazarze' na forum dorwiesz uzywke w korzystniej cenie od ktoregos z milych kolegow, ewentualnie jest tez duzo osob, ktore zaproponowac beda Ci mogli jakies zamienniki

  3. #3
    ciawesik1988
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź.
    Oczywiście przeglądam tematy w poszukiwaniu czegokolwiek i będę łapał się wszystkiego by to zrobić. Jeśli się nie mylę to jeden czujnik nawiewu znalazłem przy nogach kolo pasażera i w tym miejscu już leci chłodne powietrze czyli to raczej ten czujnik przy nagrzewnicy mógł paść (ale nie musiał)

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Czujnik w desce lubi łapać kurz. Spróbuj w niego psiknąc jakimś sprężonym powietrzem.

  5. #5
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    A nie prościej byłoby podlecieć do kogoś z Alfką i przepiąć czujniki w celu sprawdzenia...

  6. #6
    ciawesik1988
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm... Z tym podpięciem to faktycznie dobry pomysł muszę kogoś znaleźć to sprawdzę A czujnik w desce czyściłem.
    Dzięki!! Każda podpowiedź się przyda i czegoś uczy

Podobne wątki

  1. [159] 1.8 mpi czujnik temperatury oleju. Nie pokazuje temperatury silnika.
    Utworzone przez Stepaniuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 11:51
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2011, 21:49
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 20:17
  4. [145] Czujnik temperatury??
    Utworzone przez kuba18nh w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-11-2009, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory