Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Wymiana zarowki od swiatel pozycyjnych

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Cenna rada

    Ale nie wiesz czy zrzucał lampę czy zrobił na aucie?

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Witam,
    w instrukcji obsługi jest opisana wymiana żarówki postojowej w lampach ksenonowych przed liftem - niby prosto, ale z praktyki (wymieniałem na przestrzeni 2 lat 2 x) zabieg delikatnie mówiąc "jest upierdliwy".
    Po kolei:
    - odpiąć przewody od silniczka i lampy,
    - odpiąć przetwornicę (odsunąć język blokady i obrócić ok 45 st winna wyjść ),
    - kluczem nasadowym 10 (z grzechotką i różne przedłużki) odkręcić nakrętki (uwaga łby z tworzywa) mocujące pokrywę,
    - odsunąć wszystko jak się da daleko (nie odpinać przewodów z przetwornicy - chociaż opięcie przewodu od palnika by napewno pomogło),
    - u góry wymacać oprawkę żarówki postojowej i ją wysunąć (jest długa i operacja nie jest łatwa,
    Składanie oczywiście w odwrotnej kolejności.
    Pozdrawiam

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Czyli da się do nakrętek dojść bez wyciągania lampy?... No to sobie narobiłem na własne życzenie, za mało ambitny byłem...

    Z lewej strony widziałem że powinno pójść nie najgorzej, ale zacząłem od prawej...

    PS. Tego akurat nie wiem: czemu nie należy odpinać przetwornicy? I chodzi o wiązka-przetwornica, czy przetwornica-palnik?
    Ostatnio edytowane przez żuwik ; 19-08-2010 o 07:26

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego żuwik,
    ja tak robiłem (wedle instrukcji) ale moim zdaniem łatwiej jest odpiąć przetwornicę od palnika i jej zasilanie (przy okazji wyczyścić styk zasilania) wtedy pokrywę lampy odkładamy i żarówka postojowych jest łatwa do wymiany. Radzę posmarować te nakrętki pokrywy by póżniej można było odkręcić palcami.

  5. #25
    Wit_ek
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że odpinali przetwornice, a co więcej to nie wiem nie było mnie przy tym, po wymianie trochę narzekali na dojście

  6. #26
    bartolomir
    Gość

    Domyślnie

    bez przesady Panowie wystarczy odpiac ten plastikowy klosz.. i przekrecic taki plastik i wyciagnac to ,bedzie na długim bolcu platikowym zaróweczka ja tez sie przkreca i wyjmuje. NIc trudnego naprawde tylko trzeba tam dobrze reką podejsc a przetwornice sobie odchylic tak jak u mnie jest na jednym zaczepie. i tyle.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar żuwik
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    166 2,4 JTD CF2 '00 ` ` ` ` ` ` ` ` ` 166 3,0 V6 CF3 '03
    Postów
    925

    Domyślnie

    Dałem radę Ręka odrapana, ale obie żarówy wymienione. Przez papier, wychuchane i zaklęte - oby szybko nie padły

    Nie trzeba ściągać lampy, ale silniczki regulacji już jak najbardziej. Reszta to dłubanina i iście ginekologiczna robota...

  8. #28
    Pawel_123
    Gość

    Domyślnie

    Panowie...odgrzeje kotleta....walczylem dzisiaj z wymiana zarnika no i narobilo sie....po krotce, stary zarnik zawsze na poczatku tj po wlaczeniu swiatel swiecil.....po kilku kilometrach gasl i juz nie odpalal, dnia nastepnego sytuacja analogiczna....no nic kupilem nowy, wsadzilem w rozblysnik i na sucho tj na wyciagnietym rozblysniku i wsadzonym do niego zarnikiem odpalam i nic....kurcze wsadzilem stary zarnik, tez bez reakcji, zaczalem szukac,stukac itp wszystko popodlaczane jak nalezy, zrobilo sie ciemno i dalem sobie na dzisiaj spokoj......zachodze w glowe co sie zrobilo, czy mozliwe jest zeby zarnik wraz z rozblysnikiem musialbyc koniecznie wsadzony w lampe aby zadzialal? moze cos tam musi sie zmasowac? zglupialem juz kompletnie ale tego akurat nie sprawdzilem, pomoze ktos? pozdrawiam, Pawel

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    A w drugim świetle wyjęty żarnik również nie świeci ?
    Możliwe, że padła przetwornica. Sprawdź jeszcze kabel czy nie jest przerwany oraz czy nie są zaśniedziałe styki na przetwornicy.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  10. #30
    Pawel_123
    Gość

    Domyślnie

    zarnik w drugiej lampie swieci bez problemu, styki i kable na szybko posprawdzane i jest dobrze....zastanwiam sie czy przetwornica moze pasc czesciowo czyli tylko jedna strona?

Podobne wątki

  1. [159] wymiana zarowki
    Utworzone przez emil5931 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 20:43
  2. wymiana zarowki postojowej z tylu
    Utworzone przez szwagro w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 09:45
  3. Jak wyciagnac zarowki z tylnich swiatel ??
    Utworzone przez marcin8c w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 18:21
  4. wymiana zarowki podswietlenia.
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 18:04
  5. [145] nie moge wlaczyc swiatel pozycyjnych
    Utworzone przez czart79 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-04-2008, 20:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory