Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem z oświetleniem wnętrza kabiny nie działa przy otwartych drzwiach.

  1. #1
    leszekbodzio
    Gość

    Domyślnie Problem z oświetleniem wnętrza kabiny nie działa przy otwartych drzwiach.

    Witam jakiś miesiąc temu wypalił mi się przekaźnik od centralnego zamka po zalaniu wodą z nagrzewnicy wymontowałem go i razem z utratą centralnego zamka przestało działać oświetlenie kabiny pomyślałem pewnie jest to normalne bo otwierając auto centralny zamek załączał podświetlenie i odwrotnie zamykając gasił.
    Kupiłem części nagrzewnice i przekaźnik dzisiaj wstawiłem auto na warsztat wymieniono mi części przeczyszczono pozostałe przekaźniki te obok tego od centralnego i wszystko działa centralny śmiga, szyby el. działają oprócz podświetlenia kabiny centralny go nie uruchamia i otwieranie drzwi też nie, mogę jedynie włączyć je ręcznie przestawiając guzik na maksa w prawo czy ktoś może przerabiał temat albo ma jakiś pomysł.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego uszkodzeniu uległ moduł sterowania oświetleniem, w tym samym miejscu co pozostałe, pudełko w kolorze szarym nr eper 60661539.

  3. #3
    sylwiusz
    Gość

    Domyślnie

    dokładnie ten przekaźnik to taka szara puszka pod ics-em dostaniesz się do mniej sam odkręcając skórzaną osłonkę po prawej stronie isc od strony pasażera. czas wymiany 5-10 min. mam taki wystawiony na allegro i tu w bazarze. najpierw jednak sprobój wyciągnąc tamten i oczyścić styki lekko je dogiąć bo może nie kontaktować. jak nic nie da to zostaje wymiana
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0761.JPG
Wyświetleń:	703
Rozmiar:	30.6 KB
ID:	22557  

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar deka07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sanok/Gdańsk
    Auto
    Była Alfa Romeo 166 2,5 V6 Sportronic, 166 2,5 V6 Progression, Jest Alfa Romeo 159 JTDm 120 KM
    Postów
    221

    Domyślnie

    A może ktoś mi powiedzieć, gdzie jest przekaźnik od centralnego zamka? Czy też pod ICS ?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    W samochodach przed liftem na ramce pod ICS'em są:
    moduł oświetlenia wnętrza (szare pudełko) -nr eper 60661539,
    moduł sygnalizacji na desce kierunkowskazów (zielone pudełko) - 60617164,
    moduł centralnego zamka (żółte pudełko) - 46469671,
    gdy jest skrzynia automatyczna dodatkowy przekaźnik (czerwony).
    Było na forum kilka razy ze zdjęciami.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar deka07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sanok/Gdańsk
    Auto
    Była Alfa Romeo 166 2,5 V6 Sportronic, 166 2,5 V6 Progression, Jest Alfa Romeo 159 JTDm 120 KM
    Postów
    221

    Domyślnie

    dziękuję za podpowiedź

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Auto
    166
    Postów
    4

    Domyślnie

    Panowie ratujcie wymienilem wszystkie przekazniki i dalej po zamknieciu drzwi oswietla auto a po otwarciu gasna .... POMOCY

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekbodzio Zobacz post
    Witam jakiś miesiąc temu wypalił mi się przekaźnik od centralnego zamka po zalaniu wodą z nagrzewnicy wymontowałem go i razem z utratą centralnego zamka przestało działać oświetlenie kabiny pomyślałem pewnie jest to normalne bo otwierając auto centralny zamek załączał podświetlenie i odwrotnie zamykając gasił.
    Kupiłem części nagrzewnice i przekaźnik dzisiaj wstawiłem auto na warsztat wymieniono mi części przeczyszczono pozostałe przekaźniki te obok tego od centralnego i wszystko działa centralny śmiga, szyby el. działają oprócz podświetlenia kabiny centralny go nie uruchamia i otwieranie drzwi też nie, mogę jedynie włączyć je ręcznie przestawiając guzik na maksa w prawo czy ktoś może przerabiał temat albo ma jakiś pomysł.
    Kolego, sprawdź bezpieczniki pod kierownicą (pewnie brak zasilania).

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Napisał leszekbodzio
    Witam jakiś miesiąc temu wypalił mi się przekaźnik od centralnego zamka po zalaniu wodą z nagrzewnicy wymontowałem go i razem z utratą centralnego zamka przestało działać oświetlenie kabiny pomyślałem pewnie jest to normalne bo otwierając auto centralny zamek załączał podświetlenie i odwrotnie zamykając gasił.
    Kupiłem części nagrzewnice i przekaźnik dzisiaj wstawiłem auto na warsztat wymieniono mi części przeczyszczono pozostałe przekaźniki te obok tego od centralnego i wszystko działa centralny śmiga, szyby el. działają oprócz podświetlenia kabiny centralny go nie uruchamia i otwieranie drzwi też nie, mogę jedynie włączyć je ręcznie przestawiając guzik na maksa w prawo czy ktoś może przerabiał temat albo ma jakiś pomysł.
    Kolego, sprawdź bezpieczniki pod kierownicą (pewnie brak zasilania).
    To żeś kotleta odgrzał.Takiego z przed 5 lat prawie


    Cytat Napisał Monets Zobacz post
    Panowie ratujcie wymienilem wszystkie przekazniki i dalej po zamknieciu drzwi oswietla auto a po otwarciu gasna .... POMOCY
    A czy na pewno założyłeś dobry przekaźnik?Czy jakiś zamiennik?Ja też założyłem zamiennnik i miałem identyczn ie-działało na odwrót.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Hej,
    Mialem tak samo, po zamknieciu dzwi po 1-2 sekundach zapalała mi się lampka w środku. Wina lezy po stronie przekaźnika, żółtego pudełka, to od centralnego zamka. Jak będziesz kupować na szrocie czy gdzieś to jeśli masz możliwość, otwórz je, wystarczy plaski śrubokręt, jeśli środek suchutki i niezaśniedziały to bierz. Często nagrzewnica popuszcza i takie kwiatki wychodzą. Rzuć jeszcze okiem na gniazdo przekaźnika, może tam tez płyn sie zebrał, spryskac jakimś contact cleaner w spreju czy czym podobnym.

Podobne wątki

  1. [159] Problem z oświetleniem wnętrza - przód
    Utworzone przez Predator92 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 19:53
  2. Problem z oświetleniem kabiny.
    Utworzone przez lukass_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 09:23
  3. brak oświetlenia kabiny przy otwartych drzwiach
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 23:37
  4. co jest z podświetlaniem przy otwartych drzwiach
    Utworzone przez Dariush w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory