Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Spadek obrotów po przygazowaniu

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie Spadek obrotów po przygazowaniu

    Witam. Od pewnego czasu nęka mnie jedna rzecz a jako że na tym forum ludzie są kumaci i pomocni postanowiłem napisać tutaj o co chodzi. A więc wyobraźmy sobie sytuacje że jedziemy autem stajemy na światłach i na postoju wciśniemy gaz na chwilkę... Obroty podskoczą powiedzmy do 3000 i moim zdaniem powinny spaść do takiej wartości na jakiej samochód standardowo pracuje na biegu jałowym. Zarówno w moim samochodzie jak i w większości aut jakimi się ostatnio poruszam jest tak że po przygazowaniu obroty spadną trochę poniżej tej wartości nazwijmy to standardowej, i czuć to w samochodzie takie lekkie rzucenie. Na obrotomierzu wskazówka leci minimalnie niżej niż ta normalna wartość ale tak jak mówię w samochodzie odczuwalne jest lekkie rzucenie silnikiem. Tak więc przygazuje obroty lecą na 3000 spadają na sekundke ponizej normy, wskakują w tą wartość normalną i silnik pracuje równo. Każdorazowe przy-gazowanie daje ten sam efekt. Sprawdzałem ten efekt na paru samochodach z różnymi przebiegami, różnymi silnikami, zarówno na LPG jak i na benzynie i jak na razie to tylko w jednym zdarzyło się żeby to zjawisko nie występowało. W silnikach diesla tego nie sprawdzałem bo nie mam styczności za bardzo z takimi. Byłbym wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości, czy coś jest nie tak czy może to normalne zjawisko. Pozdrawiam.

  2. #2
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Może zabrudzona przepustnica? Nieszczelny dolot lub odma, które zaciągają lewe powietrze?

  3. #3
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli w tym modelu jest krokowiec to jest to jego wina.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    mazowsze
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS
    Postów
    110

    Domyślnie

    A w którym miejscu ten krokowiec się mieści?

  5. #5
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Nie ma krokowca. Wszystkim steruje przepustnica.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebacfc
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    tarnów
    Auto
    156 2.5 V6 :D
    Postów
    55

    Domyślnie

    kolego ktoś kiedyś chyba pisał o tym tylko nie wiem kto i jest to z tego co pamiętam coś od zaworu odmy ale pewny nie jestem w każdym razie muszę odkopać ten temat bo u siebie zdaje mi się ze tez coś takiego dzieje ale tylko w chłodniejsze dni w każdym bądź razie auto jezdi tak samo szybko jak wcześniej

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    No u mnie tez samochód jeździ jak powinien, zero błędów na kompie a jednak taki efekt występuje. Kurcze myślałem ze to może normalka w używanych samochodach bo testowałem to na 6 autach i tylko jedno nie miało tego efektu. Jakbyś znalazł co to może być to wklej tu w temacie lub napisz PW.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Zauważyłem dziś inną rzecz która może mieć związek z moim głównym tematem. Na jałowym obroty czasami są dosłownie minimalnie ponad 500 dzięki czemu samochód wpada w rezonans. Jak myślicie ma to związek z tym wcześniejszym problemem jeśli tak może łatwiej będzie to zdiagnozować. Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebacfc
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    tarnów
    Auto
    156 2.5 V6 :D
    Postów
    55

    Domyślnie

    to tobie kolego chyba minimalnie gdzieś lewe powietrze podbiera tak wnioskuje z tego co piszesz sprawdź BARDZO dokładnie harmonijkę dolotu. jak u ciebie silnik reaguje na pedał gazu bo umnie jak macham pedałem gazu to od razu silnik reaguje jak by ci reagował z lekkim opóźnieniem to lewe powietrze raczej. masz interfejs do auta jak tak to podepnij posprawdzaj sobie

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    156 1.9 JTD 16V
    Postów
    158

    Domyślnie

    Witam. A wiec tak... Jeśli chodzi o pedał gazu to reakcja gdy samochód stoi i pierwszy raz wciskam pedał jest lekkie opóźnienie czyli lekki lag zanim obroty zaczną się wkręcać. Po prostu jest taki przedział gdzie jeszcze pedał nie reaguje na wciskanie... Nie wiem czy to normalne czy też nie...Natomiast jeśli samochód jest w ruchu i pedał jest już wciśnięty to kompletnie zero laga... Każde muśnięcie pedału to natychmiastowe przyśpieszanie. Co najbardziej nie pasuje mi w teorii lewego powietrza to to że u mnie cały dolot wraz z harmonijką wygląda jak nowy. Prawdopodobnie był wymieniany stosunkowo niedawno. Powiem więcej przepustnica też błyszczy się jakby była nowa. Dziwne jest to bo cały silnik nosi normalne ślady użytkowania, jest brudny itp a część od filtra powietrza do przepustnicy wygląda jakby wczoraj auto z fabryki wyjechało. Jak będę miał chwile to pewnie trzeba będzie wybrać się do mechanika rozebrać cały dolot i przy okazji przepustnice przeczyścić. Może się uda problem usunąć. Nie ukrywam że boli mnie ta usterka bo jest to pierwsza poważna rzecz która mi się stała z alfą od czasu zakupu czyli od roku czasu a do tego ciężka do zdiagnozowania... No zobaczymy jak się wszystko ułoży...

Podobne wątki

  1. spadek gwałtowny obrotów
    Utworzone przez bartpot w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-10-2015, 09:45
  2. [156] Spadek obrotów!
    Utworzone przez Alanf w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 09:13
  3. Spadek obrotów przy hamowaniu V6
    Utworzone przez Kris_Nero166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 20:30
  4. chwilowy spadek obrotów do 0 i marchewka [!?]
    Utworzone przez hemicuda w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-02-2010, 18:53
  5. Spadek obrotów - Gaśnie.
    Utworzone przez Alanf w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2009, 09:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory