Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [156] Skrzynia selespeeed nie wskakuje 3 i 4

  1. #1
    skasować
    Gość

    Domyślnie [156] Skrzynia selespeeed nie wskakuje 3 i 4

    Witam,
    Ojciec kupił sobie alfę 156 2.0ts z 99 roku ze skrzynią selespeed.
    Na początku wszystko było bardzo fajnie ale po paruset kilometrach przestały wskakiwać biegi 3 i 4.

    Aktualnie sytuacja wygląda tak, że na zimnym silniku wszystko chodzi idealnie, ale po jakiś 10-15km przejechanych w mieście nie wskakuje 3 i 4, zamiast nich wskakuje luz, jesli sie rozpędzi mocno samochód na 2gim biegu i chce wrzucić wyższy bieg, to wskakuje luz a po chwili 5ty bieg.

    W ASO alfy w Gdańsku przy ul. Hallera nawet nie sprawdzili poziomu oleju w skrzyni, a tylko podłączyli komputer i stwierdzili, że do wymiany jest cała skrzynia i aktywator za 8000zł !!! Parodia!

    Czy ktoś wie co może powodować taką awarię, albo gdzie to można naprawić? może być właściwie w dowolnym miejscu polski.

  2. #2
    pitt24
    Gość

    Domyślnie Re: Skrzynia selespeeed nie wskakuje 3 i 4

    Być moze wystarczy przeprowadzic tylko kalibracje skrzyni, ewentualnie wyregulowac nasadke.
    Ciekawy jestem po czym panowie w ASO stwierdzili, ze nalezy wymienic calosc?
    Przy okazji warto sprawdzic czy jest olej w samej skrzyni biegów bo rozumiem, ze w module selespeed jest?

  3. #3
    skasować
    Gość

    Domyślnie Re: Skrzynia selespeeed nie wskakuje 3 i 4

    Cytat Napisał pitt24
    Ciekawy jestem po czym panowie w ASO stwierdzili, ze nalezy wymienic calosc?
    Przy okazji warto sprawdzic czy jest olej w samej skrzyni biegów bo rozumiem, ze w module selespeed jest?
    Panowie w ASO stwierdzili to po obejrzeniu kolorowego ekranu komputera na którym wszystko wyskakiwało jako "OK"
    Pod maską, gdzie jest wlew płynu do skrzyni/modułu (nie wiem dokładnie co to jest, wiem, że jest od selespeed) nawet nie zaglądali! Jest tam gdzieś w 1/4 pomiędzy min a max (na zgaszonym silniku).

  4. #4
    Zorrn
    Gość

    Domyślnie

    Czesc, mialem cos podobnego w swojej belli. I tez wszyscy kazali wymieniac skrzynie + aktywator za jakies 2tys funt.

    Co mi pomoglo to byla zbieranina wszelkich opilkow w skrzyni biegow ktore wlasnie zbieraja sie w z tylu skrzyni przy sychro wlasnie 3 i 4 biegu.


    EDIT : znalazlem nawet poradnik graficzny na ktorym onegdaj sie wzorowalem
    http://www.alfaworkshop.co.uk/alfa_4th_gear.shtml

    zycze powodzenia

  5. #5
    skasować
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zorrn
    zycze powodzenia
    Tak zrobimy, mam nadzieje, że pomoże.
    Wszędzie śpiewają ceny kosmiczne za naprawe, najtaniej zaśpiewali 3000zł :|

  6. #6
    skasować
    Gość

    Domyślnie

    Zorrn masz u mnie dobre polskie piwo

    Po rozkręceniu skrzyni, wyczyszczeniu, zalaniu płynem płukającym a potem olejem, jest o niebo lepiej.

    Teraz tylko czasami zacina się przy przerzucaniu z 2giego biegu na 3ci, ale wszystko inne chodzi.

    Dodano:

    Wczoraj była naprawa a dziś ojciec jeździ cały dzień i skrzynia działa perfekcyjnie!!!
    Wygląda na to, że wszysto to była wina tych opiłków.

  7. #7
    Zorrn
    Gość

    Domyślnie

    piwo ? zawsze

    niestety selespeed jest bardzo wybredny i wszystko musi być tiptop aby nie piskał
    zalecałbym tez wizytę u kogoś z examinerem co by zrobic kalibracje skrzyni i ew wyregulować docisk sprzęgła (wyjdzie mu wszystko na testerze) a zniknie problem ze zmiana biegów.

  8. #8
    Big Foot
    Gość

    Domyślnie

    Po wizycie u magików w olsztynie, dowiedzieliśmy się, że uszkodzone są synchronizatory 3 i 4 biegu. Robocizna 1000 zł części kupowane u nich, lub własne

Podobne wątki

  1. Skrzynia TCT
    Utworzone przez julka w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 31-01-2020, 09:16
  2. skrzynia z 156 1.8ts do V6
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 10:07
  3. skrzynia 1.8ts i 2.0 ts
    Utworzone przez decumanus w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 16:45
  4. Diagnostyka FES-em Selespeeed...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 20:23
  5. Nie wskakuje 4 bieg - 4HP20
    Utworzone przez suchyprosto88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory