Strona 3 z 54 PierwszyPierwszy 1234567891011121353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 534

Temat: Navi Polska mapa -zdięcia

  1. #21
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie Re: opis nawigacji

    Cytat Napisał henekl
    Właśnie wróciłem z pracy no i zaczynam ; nic nie trzeba przerabiać w ICS ,masz wszystko co było, żadna zmiana softu wciskasz przycisk mapa i masz nawigację po za tym masz komendy głosowe i nie musisz patrzeć na ekran .
    Do istniejącej nawigacji założyłem inny czytnik .
    Kupiłem kompletną nawigację vdo Dayton MS 5000 – dlaczego ; ponieważ jest to komputer na płyty CD w dodatku obsługiwany pilotem w skład nawigacji wchodzi okablowanie pilot stacja dokująca i monitor .
    Ja wykorzystałem do nawigacji komputer pilota i układ do pilota ( tyle potrzeba kupić ).
    Zajęło mi to trzy miesiące aby wszystko uruchomić i przetestować po prostu rewelacja , chcę zrobić adapter przelotkę żeby każdy mógł podłączyć sobie sam nawigację koszt około 200 zł bez zarobku i nie zamierzam na tym zarabiać jak uważają niektórzy na forum .
    Teraz zalety ;
    1.obsługa nawigacji jest z pilota nie musisz sięgać ręką do gałek .
    2. masz wszystkie mapy do pobrania za darmo .
    3. możesz dokupić TMC do omijania zablokowanych dróg działa za granicą i w dużych miastach
    4. możesz dokupić poszczególne części pilot 60 zł kabel 100 zł , cała nawigacja nowa 1 tyś zł .
    5 mapa pokazuje w kolorze drogi boczne , stacje bęzynowe , hotele ,biblioteki , itd. .
    Teraz wady ;
    1. brak języka polskiego i lektora , ( ale też będzie za niedługo )
    2. w obecnej chwili montaż zajmuje około 10 godzin na pająka .
    3. mały otwór przy lewarku zmiany biegów ( widać na zdjęciu 0040 2 )
    4 musisz mieć na wyposażeniu nawigację .

    Diki daj sobie na luz .
    Dokładam następne zdjęcia .
    henekl widza ze sie do mnie wybierosz zapraszam bo na tych zdjeciach jest Ruda Ślaska

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie Re: opis nawigacji

    Cytat Napisał henekl
    Właśnie wróciłem z pracy no i zaczynam ; nic nie trzeba przerabiać w ICS ,masz wszystko co było, żadna zmiana softu wciskasz przycisk mapa i masz nawigację po za tym masz komendy głosowe i nie musisz patrzeć na ekran .
    Do istniejącej nawigacji założyłem inny czytnik .
    Kupiłem kompletną nawigację vdo Dayton MS 5000 – dlaczego ; ponieważ jest to komputer na płyty CD w dodatku obsługiwany pilotem w skład nawigacji wchodzi okablowanie pilot stacja dokująca i monitor .
    Ja wykorzystałem do nawigacji komputer pilota i układ do pilota ( tyle potrzeba kupić ).
    Zajęło mi to trzy miesiące aby wszystko uruchomić i przetestować po prostu rewelacja , chcę zrobić adapter przelotkę żeby każdy mógł podłączyć sobie sam nawigację koszt około 200 zł bez zarobku i nie zamierzam na tym zarabiać jak uważają niektórzy na forum .
    Teraz zalety ;
    1.obsługa nawigacji jest z pilota nie musisz sięgać ręką do gałek .
    2. masz wszystkie mapy do pobrania za darmo .
    3. możesz dokupić TMC do omijania zablokowanych dróg działa za granicą i w dużych miastach
    4. możesz dokupić poszczególne części pilot 60 zł kabel 100 zł , cała nawigacja nowa 1 tyś zł .
    5 mapa pokazuje w kolorze drogi boczne , stacje bęzynowe , hotele ,biblioteki , itd. .
    Teraz wady ;
    1. brak języka polskiego i lektora , ( ale też będzie za niedługo )
    2. w obecnej chwili montaż zajmuje około 10 godzin na pająka .
    3. mały otwór przy lewarku zmiany biegów ( widać na zdjęciu 0040 2 )
    4 musisz mieć na wyposażeniu nawigacji
    Czyli ta nawigacja ma wyjście RGB i Audio? Jeżeli to jest wyjście RGB to można również to podpiąć pod wejście TV w ICS tylko trzeba wtedy dorzucić jeden przełącznik. Ja myślałem o dołożeniu czegoś z wyjściem RGB, niektóre palm topy mają takie wyjście, i wtedy można by zapodać, jaką kto tylko chce nawigacje

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    henekl wykonał kawał zaje... roboty,super iż to wszystko działa .Gratuluję.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  4. #24
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    Sqładak nie masz racji co do podłączenia dowolnej nawigacji pod rgb tv , problem ze sterowaniem i po za tym musisz wtedy wlutować się w kostki ics .
    I w dodatku ten dodatkowy przycisk to straszne , a ja mam wszystkie funkcje na wyświetlaczu mogę w dowolny sposób przełączać odbierać np telefon , sprawdzić spalanie ,
    ustawić dowolną muzykę , ustawić radio a nawigacja i tak mi powie gdzie i za ile mam skręcić ( komędy głosowe ), a ty po włączeniu rgb tv wygaszasz wszystkie funkcje na ekranie .
    Jeszcze jedno za niedługo bende miał lektora polskiego i wtedy będzie ful opcja .
    Powiem prawdę jeśli chodzi o nawigację to od 20 lat mam prawko i samochód i dawałem sobie radę , ale mnie wkurza czegoaudi, bmw , citroen, volkswagen ,opel i inne modele mają mapę polski, a taka limuzyna jak alfa 166 nie ma .
    Więc gdy kolega chwali się swoją mapką polski najnowszą 45% polski , to zapraszam go do swojej alfy i pokazuję mu swoją mapę polski 99% , reakcja znana chyba wszystki

  5. #25
    picek
    Gość

    Domyślnie

    Brawa dla tego Pana

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał henekl
    Sqładak nie masz racji co do podłączenia dowolnej nawigacji pod rgb tv , problem ze sterowaniem i po za tym musisz wtedy wlutować się w kostki ics .
    I w dodatku ten dodatkowy przycisk to straszne , a ja mam wszystkie funkcje na wyświetlaczu mogę w dowolny sposób przełączać odbierać np telefon , sprawdzić spalanie ,
    ustawić dowolną muzykę , ustawić radio a nawigacja i tak mi powie gdzie i za ile mam skręcić ( komędy głosowe ), a ty po włączeniu rgb tv wygaszasz wszystkie funkcje na ekranie .
    Jeszcze jedno za niedługo bende miał lektora polskiego i wtedy będzie ful opcja .
    Powiem prawdę jeśli chodzi o nawigację to od 20 lat mam prawko i samochód i dawałem sobie radę , ale mnie wkurza czegoaudi, bmw , citroen, volkswagen ,opel i inne modele mają mapę polski, a taka limuzyna jak alfa 166 nie ma .
    Więc gdy kolega chwali się swoją mapką polski najnowszą 45% polski , to zapraszam go do swojej alfy i pokazuję mu swoją mapę polski 99% , reakcja znana chyba wszystki
    No tak, jeżeli włączę tryb TV to już nic innego nie zrobi na ICS, ale można się podpiąć pod RGB Nawigacji i ten problemik powinien zniknąć, pozostaje jeszcze kwestia sterowania tym patentem, u ciebie całe sterowanie nawigacją jest za pośrednictwem pokręteł w ICS czy używasz do tego osobnego pilota? Co do lutowania kabli to jestem obecnie na etapie poszukiwania pinów do tych kostek, które są w Alfie i nie będzie trzeba nic lutować, jeśli uda mi się je w końcu kupić (tyle, że ja chcę podłączyć DVD, do nawigacji jestem za cienki w uszach)

  7. #27
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    Sqadak
    No tak, jeżeli włączę tryb TV to już nic innego nie zrobi na ICS, ale można się podpiąć pod RGB Nawigacji i ten problemik powinien zniknąć, pozostaje jeszcze kwestia sterowania tym patentem, u ciebie całe sterowanie nawigacją jest za pośrednictwem pokręteł w ICS czy używasz do tego osobnego pilota? Co do lutowania kabli to jestem obecnie na etapie poszukiwania pinów do tych kostek, które są w Alfie i nie będzie trzeba nic lutować, jeśli uda mi się je w końcu kupić (tyle, że ja chcę podłączyć DVD, do nawigacji jestem za cienki w uszach)

    A ty myślisz że ja jestem wirtuozem w elektronice .
    Nie wiem jaki jest twój cel tego dvd ponieważ nie można jechać i oglądać bo za daleko nie dojedziesz ( tylko na pokaz).
    Ja to rozwiązałem w inny sposób , wykorzystałem monitorek z vdo daytona , a dvd wziołem z domu podłączyłem przez AV do monitora założyłem słuchawki i dzieciak ma bajki z dvd na ekran , a ja mam muzykę i nawi na ekranie .
    podłanczając dvd pod tryb nawi będziesz miał problem z wyjściem rgb i audio .
    jak zrobisz to się pochwal .
    jakie dvd do tego chcesz podłączyć bo napewno nie z wyjściem AV .

  8. #28
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Przemyśl- okolice
    Auto
    166 2,4JTD 150KM
    Postów
    435

    Domyślnie

    Myślałem nad podłączeniem ipoda Video tylko, że wtedy musze jeszcze albo dokupić albo zrobić użondzonko żeby przerobiło mi S-Video na RGB. Co do oglądania DVD podczas jazdy, jak jedzie się po 18 godzin bez przerwy to taki bajerek przynajmniej dla mnie jest bardzo pomocny. Jak w końcu zabiorę się za tą robotę to oczywiście pochwalę się wynikami moich wypocin.

  9. #29
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sqadak
    Myślałem nad podłączeniem ipoda Video tylko, że wtedy musze jeszcze albo dokupić albo zrobić użondzonko żeby przerobiło mi S-Video na RGB. Co do oglądania DVD podczas jazdy, jak jedzie się po 18 godzin bez przerwy to taki bajerek przynajmniej dla mnie jest bardzo pomocny. Jak w końcu zabiorę się za tą robotę to oczywiście pochwalę się wynikami moich wypocin.
    Takie urządzenie (S-Video na RGB).jest na allegro kosztuje 300 zł .
    pisz na priwe to ci powiem jak lepsze i tańsze rozwiązanie .

  10. #30
    Michal166
    Gość

    Domyślnie

    henekl, sluchaj czyli co trzeba kupic tylko czytnik vdo ktory wymieniles wymontowac orginalny tak? czy kable zostaja od tego orginalnego?nie potrzeba prowadzic zadnych kabli orpocz tych do pilota? czy dobrze rozumuje :?

Podobne wątki

  1. mapa polski do navi
    Utworzone przez Nooe w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 13:13
  2. Fabryczne Navi w Alfie GT a mapa Polski...
    Utworzone przez Paweł24 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 12:33
  3. [166] ICS Potrzebna mapa Navi
    Utworzone przez phantom71 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 09:44
  4. Polska mapa do navigacji w alfie 166
    Utworzone przez ditech w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2007, 17:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory