Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Alfa ROMEO 156 1.9 JTD, 1999 rok, 195 000 km przebiegu

  1. #1
    janoo
    Gość

    Domyślnie Alfa ROMEO 156 1.9 JTD, 1999 rok, 195 000 km przebiegu

    Alfa ROMEO 156 1.9 JTD -zastanawiam się nad żywotnością tych silników, ile kilometrów są w stanie wykręcić?. Znalazłem na allegro, ładną alfę, lecz nie wszystko złoto co się świeci. Dowiedziałem się że auto sprowadzone z Holandii, niestety było bite, podobno lekko ale wystarczająco aby wystrzeliło poduszki.

    mieszkam 400 kilometrów od miejsca w którym ona się znajduje. Co sądzicie, warto ?

    adres aukcji http://moto.allegro.pl/czarne-romeo-...328188031.html

    P.S. sorry jak pytanie zadałem w nieodpowiednim miejscu, nowy jestem- jeszcze się nie odnajduję.
    Z góry dzięki.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lcaise
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań / Berlin
    Auto
    156FL SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    126

    Domyślnie

    Nie ma recepty na przebieg silnika - u jednego właściciela diesel padnie po 200tyś km, u innego pojeździ 600tyś km. Zależy od sposobu "serwisowania" i jakosci obsługi [oleje, filtry, charakterystyka użytkowania].

    Ja kupując swoją bellę zupełnie nie kierowałem się przebiegiem, a oceną stanu auta. Kupiłem z przelotem 230tyś od Niemca, mógłbym kupić ją pewnie od Polaka z licznikiem skręconym na 130tyś - w środku prawie jak nowa. Widziałem też oferty z przelotem ponad 400tyś i nie były wcale 'dojechane'.

    ---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:25 ----------

    Co do ogłoszenia - daję głowe, że ma wiecej niż 195tyś km To jest diesel, a w NL auta mają duże przebiegi, podobnie jak w DE czy DK - wszędzie daleko, do pracy sam w DE mam ponad 30km w jedną stronę - czyli jeżdżąc autem robiłbym około 70km dziennie tylko do pracy, pomijam używanie do zakupów czy po prostu wycieczek itd.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    na fotkach wszystko jest ładne auto od handlarza więc licz sie z tym ze to auto ma gdzieś min 250-300tys km przebiegu jak nie lepiej , ale nie patrzy się na przebieg tylko na stan auta , poproś kogoś z forum kto mieszka w okolicy żeby podjechał i obejrzał , bo w ciemno nie warto jechać 400km

    P.S Na tym zdjęciu z otwartymi drzwiami (przybliżone) lewy próg (patrząc od tyłu) jest wgnieciony i chyba ruda go bierze
    Ostatnio edytowane przez Damian156JTD ; 20-05-2012 o 14:36

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    ta na aukcji jest piekna ale.. zdjęcia robił fotograf. Po drugie moja jest z holandii 2001 rok na zegarze 183tys. w praktyce 300, 2 właścicieli, silnik i inne podzespoł pracują w mojej ocenie i innych bdb. Po 3 wez od gościa stare numery rejestracyjne holenderskie.. przez ciekawa stronke możesz sprawdzić historie auta... jezeli nie bedzie tam przebiegu to laptop i FES i wszystko wiesz - nawet jak turbo pompuje i jak wtryski śmigają. Nie patrz na przebieg bo to głupota. Ten silnik dobrze serwisowany zrobi z palcem gdzies 500-600tys i nic mu nie bedzie, wiem bo znam taki przypadek

    Ta ma fajny wypas, moja ma troche gorszy. Wyszła mnie 8500tys po calkowitych oplatach, zostało mi wymienić pare pierdol z zawiechy i rozrzad. Zrobiłem ze 2tys km i jestem zadowolony tyle ode mnie

    Ludzie nie wierzcie i nie patrzcie na te przebiegi

    Jeszcze dyplomata handlarz (żeby nie miał konsekwencji prawnych): Stan licznika: 195 000 km XD


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    jak ja szukałem swojej belli , widziałem 2 aukcje tego handlarza , 2x156 sw czarne i każde wyglądały tak samo pięknie , robi on identyczne zdjęcia jak robił pół roku temu , wychodzą one tam bajecznie a w rzeczywistości ...

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    w rzeczywistości to pogadać powaznie, jak bedzie krecić to nie warto. w 195tys nie ma co wierzyć chyba że babka po bułki jezdzila dla dziadka i sprzedała za bezcen polskiemu handlarzowi bo alfa sie "psula". Są wyjatki przebiegowe ale nie oszukujmy się takie rodzynki to znacznie drożej.

    Dzisiaj rozmawiałem z gościem co sprowadza samochody z holandii i sprowadza minimum 2007 bo one maja do 200tys u nich przejechane a starszych mu się nie opłaca bo nikt nie kupi chyba ze by zaczął cofać a tego nie chce. Więc..takie sa realia.

  7. #7
    janoo
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki panowie, jeżeli mówicie żeby nie patrzeć na przebieg, zaryzykuję, przejadę się do tego handlarza, zabiorę ze sobą znajomego mechanika, podłączy program, zbada wszystko, oceni i zobaczymy. Jak obejrzymy to was poinformuje o jej stanie technicznym i prawdziwym przebiegu a nie stanie licznika i ewentualnym kupnie. Jeszcze raz dzięki.

    ---------- Post added at 18:57 ---------- Previous post was at 18:52 ----------

    Chyba że macie jakieś namiary na sprawdzone 156, 166 ewentualnie 147

    ---------- Post added at 19:06 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

    Cytat Napisał xakner Zobacz post
    wez od gościa stare numery rejestracyjne holenderskie.. przez ciekawa stronke możesz sprawdzić historie auta
    mogę się dowiedzieć jaka to strona?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Michał666
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Chojnów / Wrocław
    Auto
    02' Alfa Romeo 166 2.4JTD
    Postów
    161

    Domyślnie

    Moja 156-tka ma ponad 280 tys. przebiegu i do silnika nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedyna rzecz którą trzeba wymienić to pasek rozrządu, no ale przy tym przebiegu to nie dziwota, reszta silnika bezawaryjna.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xakner
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 156 SportWagon
    Postów
    475

    Domyślnie

    https://ovi.rdw.nl/default.aspx

    http://publiek.vwe.nl/

    i tu jeszcze chyba http://www.zomoto.nl/
    nie w kazdym przypadku jest przebieg, ale ilość właścicieli powinna no i jakieś tam dane pojazdu, a Fesem sprawdzisz przebieg.

    Jak nie ma na jednej stronie to probuj na kolejnej mi zadziałało na którejś powodzenia !
    Ostatnio edytowane przez xakner ; 20-05-2012 o 18:32

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar .AR is fun.
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kujawsko-Pomorskie
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    69

    Domyślnie

    @janoo - to ogloszenie jest już od paru miesięcy i początkowa cena wynosiła 9,999zł. Może najpierw poproś kogoś z forum, zeby obejrzał to auto bo na zdjęciach wygląda bez zarzutów... w rzeczywistości może być inaczej.

Podobne wątki

  1. Alfa romeo 166 2.4 jtd 1999 Czy warto ??
    Utworzone przez boxerldz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 22:44
  2. Alfa Romeo 156 2.4 jtd grudzien 1999
    Utworzone przez zzuukkoo w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory