Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: wyciek w okolicy kolektora

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie wyciek w okolicy kolektora

    witam
    mam wyciek oleju w okolicy kolektora wydechowego co może być przyczyną??? uprzedzę odpowiedź ,że to uszczelka pod deklem bo nad kolektorem jest suchutko żadnych tłustych plam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Skoro to nie wina uszczelko pokrywy zaworów, to sprawdź szpilki mocowania kolektora wydechowego. W ubiegłym roku, wracając z Włoch zauważyłem, że mam mokry kolektor w okolicy 3 i 4 cylindra. Po dłuższym "dochodzeniu" okazało się, że szpilki mocujące puszczały olej z głowicy właśnie na kolektor. Wykręciłem, przemyłem benzyną ekstrakcyjną, posmarowałem gwinty chyba silikonem stosowanym jako uszczelka płynna i do dzisiejszego dnia jest suchutko.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aster156 Zobacz post
    Skoro to nie wina uszczelko pokrywy zaworów, to sprawdź szpilki mocowania kolektora wydechowego. W ubiegłym roku, wracając z Włoch zauważyłem, że mam mokry kolektor w okolicy 3 i 4 cylindra. Po dłuższym "dochodzeniu" okazało się, że szpilki mocujące puszczały olej z głowicy właśnie na kolektor. Wykręciłem, przemyłem benzyną ekstrakcyjną, posmarowałem gwinty chyba silikonem stosowanym jako uszczelka płynna i do dzisiejszego dnia jest suchutko.
    Zadziwiające.Olej ze szpilek kolektora wydechowego???Skąd się tam bierze ten olej?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał LUKI83 Zobacz post
    witam
    mam wyciek oleju w okolicy kolektora wydechowego co może być przyczyną??? uprzedzę odpowiedź ,że to uszczelka pod deklem bo nad kolektorem jest suchutko żadnych tłustych plam
    Jak wielka ta okolica?nad kolektorem sucho jak piszesz,zaś pod jest uszczelka pod głowicą...
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Mnie tak olejem sypało przez nie odpowiedni uszczelniacz walka wydechu,z pozoru wygladalo na uszczelke pokrywy

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Zadziwiające.Olej ze szpilek kolektora wydechowego???Skąd się tam bierze ten olej?
    Ano bierze się z głowicy. Wykręcając szpilkę z otworów sączył się olej. Widocznie jest jakieś połączenie z częścią olejową głowicy, bo po zastosowaniu środka, o którym wspomniałem wyżej od roku jest sucho. O ile dobrze pamiętam, chodziło o szpilki 3 i 4 cylindra te wyżej umiejscowione
    Ostatnio edytowane przez Aster156 ; 30-06-2012 o 00:19

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Potwierdzam w głowicy AR 1.8 98r 144 km jest 1 gwint na przestrzał Ale po co nie mam bladego pojęcia!!!!

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    wyciek jest jakby w koło kolektora , znaczy miejsca złaczenia kolektora z głowicą, jak jest tylko jedna taka szpilka to raczej nie to bo ja mam na wszystkich łaczeniach olej, mam wywaloną uszczelkę pod głowicą i co dziwne wywala mi olej na zewnątrz bez żadnych innych objawów, zauważonych. Pytam bo obawiam się przy okazji wymiany usczelki, że bedem usiał regenerować głowicę (ciekawi mnie czy coś może być z samą głowicą ,że tak sie dzieje)

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    [QUOTE=LUKI83;913937]wyciek jest jakby w koło kolektora , znaczy miejsca złaczenia kolektora z głowicą, jak jest tylko jedna taka szpilka to raczej nie to bo ja mam na wszystkich łaczeniach olej, mam wywaloną uszczelkę pod głowicą i co dziwne wywala mi olej na zewnątrz bez żadnych innych objawów, zauważonych. Pytam bo obawiam się przy okazji wymiany usczelki, że bedem usiał regenerować głowicę (ciekawi mnie czy coś może być z samą głowicą ,że tak sie dzieje)[/QU

    Widzę że bardziej martwi ci wyciek niż przedmuch uszczelki. Nie zawracaj sobie głowy bo zwaleniu głowicy i wymianie wszystkich uszczelek krwawienie ustanie...
    A co do samej głowicy jazda z przdmuchniętą uszczelką prowadzi do przegrzania silnika ty tak jeździsz woda się gotuje.....mogła nawet głowica pęknąć.....nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez jacek83 ; 04-07-2012 o 11:19

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    near zamość
    Auto
    156 1,8 ts 98
    Postów
    372

    Domyślnie

    Martwi martwi tylko chce sie upewnic czy przy okazji wymiany uszczelki nie bede musial tegenerowac glowicy, czy ten wuciek moze buc objawem wiwkszych problemow z glowica? i nie mowie tutaj o "planowaniu" jej , bo to raczej obowiazek przy wymianie uszczelki

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam,

    widzę, ze temat już był, więc nie zakładam nowego tematu.
    Co może być powodem takiego "pocenia" się kolektora wylotowego? Śruby są dociągnięte (delikatnie je tylko dokręciłem). Spod pokrywy zaworów nie ma przedmuchów. Widok jest na kolektor wylotowy z cylindrów 3 i 4. Poza tym to kiepsko uruchamia się silnik po dłuższym postoju. Stoi w garażu, ale gdy chcę uruchomić po nocy, to jakby nie pracowała na wszystkich cylindrach. Wyłączę zapłon i próbuję ponownie i jest w miarę OK. Trochę popracuje silnik, nabierze delikatnie temperatury i działa normalnie. Problem mam z zimnym silnikiem i dłuższym czasem nie uruchamiania silnika. Świece wymienione i sprawdzone, przewody WN też sprawdzone (nie wymieniałem).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0039.jpg
Wyświetleń:	1092
Rozmiar:	85.4 KB
ID:	98982

Podobne wątki

  1. Wyciek z okolicy filtra oleju w JTD
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 18-01-2020, 10:08
  2. [159] Wyciek w okolicach chłodnicy spalin, kolektora, skrzyni
    Utworzone przez Randall w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 22:00
  3. [159] wyciek płynu chłodzącego z góry kolektora
    Utworzone przez rafallw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 19:22
  4. Stukanie w okolicy kół.
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 18:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory