Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Pompa oleju JTD - wymiana

  1. #1
    d0m1n1k_
    Gość

    Domyślnie Pompa oleju JTD - wymiana

    Witam,
    moja kochana Bella, jak zawsze proponuje mi duże wyzwanie.
    Tym razem muszę wymienić pompę oleju.

    Z tego co mechanik powiedział, trzeba "rozpołowić" sporą część silnika, żeby do niej się dostać. Także robocizna będzie kosmiczna.
    Druga sprawa to koszt zakupu. Podobno dostępna jest tylko w ASO za gigantyczne pieniądze.

    Pytania mam następujące:

    1. Jak duży stopień skomplikowania jest w rzeczywistości przy demontażu i montażu nowej?
    2. Czy to prawda, że rozrząd będzie przy tym ściągany?
    3. Czy jest sens kupowania używanej pompy? Nowa jest średnio 5 razy droższa niż używka.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Żadna używka, jeśli już tylko nowa musisz zdemontować rozrząd to prawda ale nie wiem czy jest większy sens wymiany. Pompa elejowa jest na łańcuszku który i tak za chwilę zacznie szumieć a żadnej szkody nie robi prócz szumu. Cena takiej pompy około 800zł plus rozrząd prawda plus robocizna. Modele 150 konne miały mocniejsze pompy, ale nie wiem czy by podeszła do 136 konnej jednostki.

  3. #3
    d0m1n1k_
    Gość

    Domyślnie

    W tym problem, że już mocno szumi.
    Co do rozrządu to jest ból, bo wymieniłem go dwa tygodnie temu. A od tygodnia szumi łańcuch pompy.

    Czy ktoś jeździ z takim mankamentem (szumiącym łańcuchem pompy)?
    Jeśli tak, to jak długo i czy są jakieś konsekwencje? Może wyniknąć z tego coś poważnego?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    tak jak napisałem, nic się nie dzieje prócz szumu. Rozumiem że wymieniłeś wszystkie rolki napinacze wieloklin kolo pasowe ok. i diagnozą jest pompa olejowa. Wiesz 2 tygodnie temu robiony rozrząd to bez obaw pasek możesz zostawić. Była kiedyś opisywana na forum historia owej pompy że po 2 tyś km znów ją słychać. Warto to odszukać może wtedy będziesz spokojniejszy. Chyba że rzeczywiście hałas jest bardzo głośny i strach jechać więc pozostaje wymienić.

  5. #5
    d0m1n1k_
    Gość

    Domyślnie

    Przejechałem z nią ostatnio z Tarnowa nad nasz morze i z powrotem.
    Bardziej się obawiam, niż boję.
    Dyskusję poszukam, ale 2 kkm robię średnio w półtora tygodnia.
    Nie wiem jak ocenić głośność hałasu, ale dość wyraźnie ją słychać stojąc przy aucie, zaś w kabinie prawie w ogóle nie jest słyszalna.

    Na pewno niema jakiegoś zamiennika? Przecież 2.4 JTD występowało w Alfach, Lanciach a chyba nawet Fiatach.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Nie ma zamiennika. wymienisz będziesz miał pewność sporo kolegów z forum pewnie cierpi na tą przypadłość i to nie wpływa na pracę silnika itp. w mercach rozrząd jest na łańcuchu i wytrzymuje 500 tyś więc masz jakby odpowiedź.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ta pompa nie szumi tylko grzechota, jak dopiero ci zaczeła to sie nie przejmuj przy nastepnej wymianie rozrządu mozesz to zrobic

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    jak będziesz zwlekał z wymianą to pompa może zacząć dawać za małe ciśnienie co prowadzi w skrócie do śmierci silnika, ew. zatarcia turbiny. pompa w Aso kosztuje 700 parę złotych. Ja zlekceważyłem wymianę pompy, później zaczęło wyrzucać ENGINE OIL PRESSURE LOW i turbo powiedziało papa... Teraz cieszę się, że turbo a nie cały motor


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie kupicie za 800 zł pompę do 2.4 ... może 3 lata temu. Ostatnio zmienialiśmy klientowi i kosztowała tysiaka z małym hakiem.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 08-08-2012 o 14:49
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    MMz
    Auto
    159 1.9 JTDm | EX 166 2.4 JTD
    Postów
    182

    Domyślnie

    Szczepan, ze względu na napęd pompy może dawać za małe ciśnienie? ;P może Twoja po prostu się zużyła

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:08
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21
  4. Pompa oleju w 164 3.0 24v
    Utworzone przez ar4me w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2007, 13:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory