Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [145] Światła mijania i drogowe za nisko swieca!!

  1. #1
    lukaszzarzynski
    Gość

    Domyślnie [145] Światła mijania i drogowe za nisko swieca!!

    mam prosbe i bardzo prosze o pomoc. swiatelka mi bardzo nisko swieca pomimo tego ze na el. regulacji sa na 0. probowalem recznie je podniesc regulujac przy reflektorach tymi 2 pokretlami - bez skutecznie. obawiam sie ze te mechanizmy mogly sie popsuc, jesli ktos mial podobny problem to prosze o pomoc w usunieciu tej nieznosnej usterki. z gory wielkie dzieki !! pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie Re: Światła mijania i drogowe za nisko swieca!!

    Cytat Napisał lukaszzarzynski
    mam prosbe i bardzo prosze o pomoc. swiatelka mi bardzo nisko swieca pomimo tego ze na el. regulacji sa na 0. probowalem recznie je podniesc regulujac przy reflektorach tymi 2 pokretlami - bez skutecznie. obawiam sie ze te mechanizmy mogly sie popsuc, jesli ktos mial podobny problem to prosze o pomoc w usunieciu tej nieznosnej usterki. z gory wielkie dzieki !! pozdrawiam
    Powiadasz, że elektryczną regulację masz ustawioną na "0" - a jak przestawisz na "2" lub "3" widzisz jakąś różnicę, czy nic?
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  3. #3
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie Re: Światła mijania i drogowe za nisko swieca!!

    Cytat Napisał lukaszzarzynski
    swiatelka mi bardzo nisko swieca pomimo tego ze na el. regulacji sa na 0.
    Podjedź na stację obsługi i sprawdz ustawienie reflektorów na przyrządzie. Okaże się czy faktycznie świecą za nisko czy to tylko twoje wrażenie. Koszt nikły a będziesz mieć pewność.
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Witam

    Nawet przekręcając na "3" te lapmki są strasznie słabe, jedynym ratunkiem są jakieś żarówki +50% światła czy coś podobnego. Dlugie są bajkowe, ale te soczewki wg mnie mają taką sobie kiepawą skuteczność, są po prostu za krotkie.

    Wydaje mi się że to przez konstrukcję lampy, granica światła jest bardzo wyraźna i pada precyzyjnie, dzięki czemu nie oślepia kierowców jadących z przeciwka i pole padania jest dokładnie zarysowane.

    PabloGarage Group
    www.pablogarage.pl
    Mechanika / Renowacja powłoki lakierniczej / Flokowanie
    facebook.com/flokujemy

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk
    Nawet przekręcając na "3" te lapmki są strasznie słabe, jedynym ratunkiem są jakieś żarówki +50% światła czy coś podobnego.
    Z tego co pamiętam to na "0" świecą najdalej zaś na "3" najbliżej a powinno się jeździć na "1" :wink:
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    A może masz wyłamane wkłady reflektora :?:

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adk
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    ok. Mińsk Mazowiecki
    Auto
    145 2.0 T.S. QV-style
    Postów
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał as
    Z tego co pamiętam to na "0" świecą najdalej zaś na "3" najbliżej a powinno się jeździć na "1" :wink:
    Być może, nie pamiętam dokładnie jak są te skrajne położenia oznakowane, ale światło jest słabiutkie. Na stacji diagnostycznej podczas przeglądu ustawiane były i wszystko jest ok. Z tego wynika że tak powinno być, tylko mocniejsze żarówki mogą chyba sprawę poprawić.

    PabloGarage Group
    www.pablogarage.pl
    Mechanika / Renowacja powłoki lakierniczej / Flokowanie
    facebook.com/flokujemy

  8. #8
    simeone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk
    światło jest słabiutkie. Na stacji diagnostycznej podczas przeglądu ustawiane były i wszystko jest ok. Z tego wynika że tak powinno być
    Dokładnie.
    Sam stwierdziłem,że chyba mam źle ustawione światła- pojechałem na przeglad i okazało się,że są idealnie ustawione.Diagnosta dziwił się gdy mu powiedziałem,że swiecą b.blisko przed samochodem.Widać taki urok tych lamp.

    Cytat Napisał adk
    mocniejsze żarówki mogą chyba sprawę poprawić.
    Mam u siebie Osram Night Breaker +90%. Jest b. ładne, jasne światło-wyraźna jasna plama przed samochodem z dobrym widocznym odcięciemale ale zasięg taki sam. A światła ustawione wzorowo (nawet delikatnie za wysoko) Chyba trzeba się przyzwyczaić.

  9. #9
    piotrsobon
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak koledzy mówią, przyrząd z soczewkami na SKP nie kłamie dla pewności podjedź

  10. #10
    lukaszzarzynski
    Gość

    Domyślnie juz znam przyczyne!!

    mechanizmy do regulacji gora dol, prawo lewo sie popsuly. po wyjeciu lampy i rozlozeniu jej na czynniki pierwsze okazalo sie ze plastikowe tulejki pomiedzy lustrem a tymi pokretlami sie polamaly. wiem jak juz ten problem naprawic i poprawic fabryke by podobne zdarzenia w przyszlosci nie mialy miejsca. w tej kwestii alfa dala du...y po calosci produkujac trefny towar. jak by ktos byl zainteresowany szczegolami to zapraszam do korespondencji!!

    widze koledzy dyskutujecie o wlasciwym ustawieniu swiatel . ja to robie tak ze wyjezdzam za miasto na prosta droge i ustawiam wedle uznania, nie wierze mechanikom ze stacji kontroli pojazdow i w ich maszyny ktorych nie umia obslugiwac, bo oni umia najlepiej "dac" przeglad fiaciora panu mieciowi za 0.5 flaszke. na drodze ustawisz sobie idealnie zasieg oraz to jak ma ci oswietlac pobocze. A ci majstrowie z SKP niech sie zajma lepiej trefnymi przegladami zukow maluchow i innych wynalazkow a nie alfa!! pozdrawiam !!

Podobne wątki

  1. padły światła mijania i drogowe
    Utworzone przez rodzyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 15:29
  2. światła drogowe
    Utworzone przez Werno w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 13:09
  3. Swiatła drogowe i mijania
    Utworzone przez Sebcia90 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 17:52
  4. światła mijania,drogowe oraz kolektor ssący
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 21:40
  5. (AR 156) sprężyna mocująca - Swiatła mijania, drogowe
    Utworzone przez Mattia_T w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 14:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory