Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Nie działa ogrzewanie tylnej szyby

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20V 2004
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich serdecznie,
    Jestem nowy na tym forum, gdyż do tej pory kolekcja składała się wyłącznie z Lancii, a teraz dołączyła AR 166.
    Wydawało mi się, że po ogarnięciu elektryki w Thesis już nic mnie nie zaskoczy, a tu poległem właśnie na problemie braku ogrzewania tylnej szyby w AR 166.
    Ogrzewanie nie działało od początku. Po lekturze forum zacząłem od bezpieczników. Okazało się, że w skrzynce w bagażniku spalony był bezpiecznik 30A - radość, że to taka błahostka nie trwała zbyt długo. Nowy bezpiecznik poszedł z dymem od razu po naciśnięciu guzika. Zamówiłem bezpieczniki 40A - ktoś na forum pisał o nich, mimo, że w instrukcji jest 30A. Po lekturze różnych źródeł ustaliłem, że 40A był w wersjach przedliftowych, były tam tez przekaźniki starszego typu (w większej obudowie, kwadrat), natomiast po lifcie jest bezpiecznik 30A i przekaźniki prostokątne. Do szyby jest jedyny czerwony 30A. Ale mimo wszystko zrobiłem próbe z bezpiecznikiem 40A - poszedł z dymem od kopa. Po dalszej lekturze forum, ściągnąłem poszycie tylnego prawego słupka. Połączenie kostki z szybą jest OK. Przy okazji poszukiwania drugiego bieguna doczytałem, że znajduje się on po drugiej stronie - tam jeszcze nie doszedłem. W każdym razie ściągnąłem kabelek z szyby po tej prawej stronie, założyłem bezpiecznik 10A (taki miałem pod ręką) i zacząłem testy (czyli na odłączonej szybie po jednej stronie). Po naciśnięciu przycisku cyka przekaźnik czerwony, ale o dziwo też ten czarny (20A) pod nim (oznaczony w instrukcji D i odpowiadający za cyt. "ogrzewanie szyby przedniej i rozmrażanie lusterek zewnętrznych"). Powyższe testy doprowadziły mnie do nowych wątpliwości, dlatego prosiłbym Was w miarę możliwości o ich rozwianie

    1) Naciśnięcie przycisku ogrzewania tylnej szyby zawsze powoduje z automatu włączenie nadmuchu, nawet jeśli wcześniej było "Clima OFF" - czy to jest normalne ? Sam przycisk chodzi ciężko, da się go nacisnąć tylko na jego prawej krawędzi ale włącza się jego podświetlenie i wyskakuje tez ikona na ICSie. Natomiast zawsze włącza z automatu nadmuch. Czy u Was jest tak samo, czy może da się włączyć tylko ogrzewanie tylnej szyby, beż załączania climatronica i nadmuchu ?

    2) A propos - nadmuchu kolejna niespodzianka (przynajmniej jak dla mnie) - chcąc "wyciszyć" nadmuch w celu nasłuchiwania przekaźników, naciskałem przycisk zmniejszania siły nadmuchu aż do zniknięcia wszystkich pasków na wyświetlaczu i nadmuch nadal działał na najniższym biegu. Czyli pół paska na wyświetlaczu i zero pasków daje taki sam nadmuch, nie da się całkowicie zatrzymać wentylatora (w Kappie zero pasków zatrzymywało wentylator) - czy tak ma być ? W ogóle wszystkie przyciski sterowania klimą chodzą ciężko, mimo, że sam panel wizualnie jest w b. dobrym stanie, bez oznak zużycia.

    3) Przy okazji jak już mowa o ICSie - mam wersję z telefonem, więc zaaplikowałem kartę SIM, wszystko działało przez tydzień, potem przestał wykrywać kartę SIM, tzn. po odpaleniu zawsze pytał o PIN, ale teraz kiedy go wpiszę to albo po chwili znowu prosi o PIN, alebo zaskoczy na chwilę i po paru minutach prosi o PIN, tak jakby nawalały styki łączące z chipem na karcie SIM - czy ten problem jest szerzej znany ?

    Będę wdzięczny za rozjaśnienie powyższych kwestii

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    No to po kolei. Przyciski są dwa: A.odparowanie i B.ogrzewanie
    I teraz tak:
    A - włącza wszystko, czyli ogrzewanie tylnej szyby + przedniej jak masz (te miejsca pod wycieraczkami) + nadmuch na szyby + lusterka, klima temp na high, po pewnym czasie nadmuch się wyłącza, ogrzewanie też
    B - samo ogrzewanie - tylna szyba + przednia + lusterka, działa bardzo długo ale w końcu też się wyłączy samo, zero ingerencji w nadmuch

    ad.1
    Tak nie powinno być, chyba że używasz zły przycisk

    ad.2
    Sam nie wiem, muszę sprawdzić

    ad.3
    nie wiem czy jest szerzej znany, ale u mnie też tak robił - olałem, bo teraz mam jakąś starą kartę z działającym jedynie 112 i w sumie tyle mi wystarczy
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. [146] otwieranie bagażnika od środka+ogrzewanie tylnej szyby nie działa
    Utworzone przez PawelRm w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 14:22
  3. Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez nebeu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 13:03
  4. [164] ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:25
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory