Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: V6 TB Kilka miesięcy nie odpalana, teraz ledwo łapie i kuleje - pomysły...?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Kecaj
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo '93, Alfa Romeo 166 2,4JTD '03
    Postów
    42

    Domyślnie V6 TB Kilka miesięcy nie odpalana, teraz ledwo łapie i kuleje - pomysły...?

    Witam,
    zwracam się o pomoc w podsunięciu jakichś pomysłów co można sprawdzić, wymienić itp.

    Mianowicie: 164 2.0V6 TB do tej pory pracowała równo, na moc też nie narzekałem. Z racji sytuacji na świecie w tym roku w ogóle nie jeżdżona, jedynie przepalana. Po kilku tygodniach (a może i miesiącach) alfa najpierw nie odpaliła, a potem zaraz po odpaleniu gasła. Odpalała i zdychała. Przy wciskaniu gazu jeszcze gorzej.

    Pierwsza myśl - nie ma paliwa, ale pompkę nie dość że na jesieni robiłem to teraz sprawdziłem raz jeszcze na krótko i bez zmian.

    Po pobieżnej lekturze forum wyciągnąłem i odpiąłem przepływomierz - auto odpaliło i kulejąc utrzymywało niskie obroty, po chwili zaczęło nawet trochę na gaz reagować, po czym weszło na ok. 3000obr i tak trzymało (zawór obrotów biegu jałowego utrzymywał ssanie?), aż poruszyłem przepustnicą i obroty znowu spadły do kulejących jałowych. Gdy znów dodałem gazu, znów wszedł na okolice 3000obr, a po podpięciu przepływomierza zgasł.

    Czy to oznacza uszkodzony przepływomierz, czy te objawy mogą wskazywać na coś innego?

    Co i jak jeszcze mogę sprawdzić?

    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    Give me back the eighties!
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar neron78
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    164 2L V6 Turbo
    Postów
    27

    Domyślnie

    Jeżeli świrują obroty to najprawdopodobniej przepływka. Ja mam te same objawy. I zauważyłem że te auta nie znoszą długich postojów. Na silnik obrotów jałowych nawet nie patrz. Podmieniałem 4 sztuki i nic to nie dało. Zwróć też uwagę na palec rozdzielacza jeżeli nie łapią CI równo wszystkie cylindry. Palce rozdzielacza lubią padać tym bardziej w badziewiatej jakości OEM. CO do przepływki nie kupuj używki. Nic to nie da. Wszystkie są z ogromymi przebiegami. Tam jest problem ze ścieżkami i brakiem styku na iglicy. Filmiki jak to podleczyć są na Youtube gdyż w BMW te przepływomierze były bardzo popularne w podobnych latach. Wszystko jest w obcych językach ale skumasz baze o co chodzi. Ja dopiero będę się za to brał. Póki co brak czasu.
    Pozdro. Jakby coś pisz. Mam ten sam egzemplarz 11 lat.
    PS. Jeśli z problemem się uporałeś daj znać

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kecaj
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo '93, Alfa Romeo 166 2,4JTD '03
    Postów
    42

    Domyślnie

    Układ zapłonowy jest nowy, więc to raczej odpada.
    Nie było odpowiedzi, więc improwizowałem i zdemontowałem przepływkę, żeby ją wyczyścić wewnątrz. Ale jak na razie nie miałem czasu jej zamontować (ja jestem jeden, a aut w potrzebie kilka ). Ale właśnie dzięki temu zauważyłem, że przepływomierz jest bardzo podobny jak w BMW E32 730i które mam na podwórku. Tylko, że one chyba nie są zamienne, nie?

    PS. Dobrze wiedzieć, że jest ktoś doświadczony do pomocy w razie czego
    Give me back the eighties!
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chciałem alfę kupiłem alfę - teraz mam kilka pytań
    Utworzone przez Piun w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-06-2020, 21:30
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 00:19
  3. kopci na biało, kilka dni nie odpalana
    Utworzone przez marcinq24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2011, 21:44
  4. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory