Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kecaj
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo

Domyślnie V6 TB Kilka miesięcy nie odpalana, teraz ledwo łapie i kuleje - pomysły...?

Witam,
    zwracam się o pomoc w podsunięciu jakichś pomysłów co można sprawdzić, wymienić itp.

Mianowicie: 164 2.0V6 TB do tej pory pracowała równo, na moc też nie narzekałem. Z racji sytuacji na świecie w tym roku w ogóle nie jeżdżona, jedynie przepalana. Po kilku tygodniach (a może i miesiącach) alfa najpierw nie odpaliła, a potem zaraz po odpaleniu gasła. Odpalała i zdychała. Przy wciskaniu gazu jeszcze gorzej.

Pierwsza myśl - nie ma paliwa, ale pompkę nie dość że na jesieni robiłem to teraz sprawdziłem raz jeszcze na krótko i bez zmian.

Po pobieżnej lekturze forum wyciągnąłem i odpiąłem przepływomierz - auto odpaliło i kulejąc utrzymywało niskie obroty, po chwili zaczęło nawet trochę na gaz reagować, po czym weszło na ok. 3000obr i tak trzymało (zawór obrotów biegu jałowego utrzymywał ssanie?), aż poruszyłem przepustnicą i obroty znowu spadły do kulejących jałowych. Gdy znów dodałem gazu, znów wszedł na okolice 3000obr, a po podpięciu przepływomierza zgasł.

Czy to oznacza uszkodzony przepływomierz, czy te objawy mogą wskazywać na coś innego?

Co i jak jeszcze mogę sprawdzić?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

› Więcej...: V6 TB Kilka miesięcy nie odpalana, teraz ledwo łapie i kuleje - pomysły...?
    Give me back the eighties!
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

Użytkownik Świeżak Avatar neron78
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    164 2L V6 Turbo

Domyślnie

Jeżeli świrują obroty to najprawdopodobniej przepływka. Ja mam te same objawy. I zauważyłem że te auta nie znoszą długich postojów. Na silnik obrotów jałowych nawet nie patrz. Podmieniałem 4 sztuki i nic to nie dało. Zwróć też uwagę na palec rozdzielacza jeżeli nie łapią CI równo wszystkie cylindry. Palce rozdzielacza lubią padać tym bardziej w badziewiatej jakości OEM. CO do przepływki nie kupuj używki. Nic to nie da. Wszystkie są z ogromymi przebiegami. Tam jest problem ze ścieżkami i brakiem styku na iglicy. Filmiki jak to podleczyć są na Youtube gdyż w BMW te przepływomierze były bardzo popularne w podobnych latach. Wszystko jest w obcych językach ale skumasz baze o co chodzi. Ja dopiero będę się za to brał. Póki co brak czasu.
    Pozdro. Jakby coś pisz. Mam ten sam egzemplarz 11 lat.
    PS. Jeśli z problemem się uporałeś daj znać

Użytkownik Świeżak Avatar Kecaj
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo

Domyślnie

Układ zapłonowy jest nowy, więc to raczej odpada.
    Nie było odpowiedzi, więc improwizowałem i zdemontowałem przepływkę, żeby ją wyczyścić wewnątrz. Ale jak na razie nie miałem czasu jej zamontować (ja jestem jeden, a aut w potrzebie kilka ). Ale właśnie dzięki temu zauważyłem, że przepływomierz jest bardzo podobny jak w BMW E32 730i które mam na podwórku. Tylko, że one chyba nie są zamienne, nie?

PS. Dobrze wiedzieć, że jest ktoś doświadczony do pomocy w razie czego
    Give me back the eighties!
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.