Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Dzialanie dmuchawy.

  1. #1
    Szułff
    Gość

    Domyślnie Dzialanie dmuchawy.

    Witam, mam problem (a moze nie?) z dmuchawa w mojej 33.
    Ciagle leci cieple powietrze i z tego powodu uzywam jej tylko gdy szyby sa zaparowane, a do zwyklego chlodzenia kabiny uzywam dwoch bocznych nawiewow, ktore chyba sa niezalezne od dmuchawy. (prawda?)
    Co moglo sie zepsuc i jak dostac sie do srodka dmuchawy? Naciagnelismy troche gume i tam chyba jest filtr kabinowy (nieco zapchany-do wymiany), ale wg nas zeby dostac sie do srodka potrzeba chyba zdjac caly ten plastik na dole szyby, na ktorym znajduja sie wycieraczki i spryskiwacze czy moze jest jakis inny sposob?
    Czekam na rady, pozdrawiam! =)

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej spadło/urwało się/zatarło cięgno sterujące klapą zamykania/odmykania dopływu powietrza do nagrzewnicy. Bo płyn chłodniczy zasila nagrzewnicę bez przerwy, niezależnie od ustawienia pokręteł. Względnie sam mechanizm sterowania klapami tego ustrojstwa pod maską urwany/ zatarty/ przyhaczony.
    Ostatnio miałem układ przewietrzania/nagrzewnicę w drobny mak rozebraną i stwierdzam o fakcie, że gdyby przyszło ponownie do jej wyciągania to trochę gimnastyki jest ale do ogarnięcia bez ruszania deski rozdzielczej. Jedynie tunel środkowy należy ruszyć.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 33 Permanent 4; Lancia Lybra 2,0
    Postów
    82

    Domyślnie

    Boczne wloty są niezależne od nagrzewnicy i powietrze wlatuje nimi z wnęk przy kołach ale ukrytych za nadkolami...Co do filtra pyłkowego to ludzie go wyjmują, bo jak nie ma klimy, to mniej jest potrzebny, ale jak założysz to na pewno nie zaszkodzi a co do wyjęcia nagrzewnicy to tak trochę na skróty pójdę ale i dla Ciebie będzie szybciej prześledzić instrukcję postępowania oglądając zdjęcia na tej stronie: http://www.alfa-restoration.co.uk/ a następnie trzeba wejść w "33 manuals" a potem na dole "Ventilation Restoration (Series 3 Alfa 33 - 907 series)" Pewnie przyczyną może być uszkodzona któraś klapa znaczy pewnie ta odpowiadająca za wlot powietrza z zewnątrz...

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackrussell Zobacz post
    Boczne wloty są niezależne od nagrzewnicy i powietrze wlatuje nimi z wnęk przy kołach ale ukrytych za nadkolami...
    To co Ty napisales to sa wyloty wody z podszybia i czesto sie zapychaja i wtedy woda sie leje do kabiny a powietrze jest brane normalnie z podszybia do tych wlotow bocznych.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 33 Permanent 4; Lancia Lybra 2,0
    Postów
    82

    Domyślnie

    Racja _zagiel_ pomyliłem się, bo już dawno tam nie zaglądałem ale dzięki za poprawienie mnie...

Podobne wątki

  1. [156] Moze mi ktos wytlumaczyc dzialanie nawiewu
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 08:10
  2. Dzialanie zaworka odmy kto pomoze ?
    Utworzone przez Krolik w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 12:54
  3. Wentylator dmuchawy
    Utworzone przez FatalityOverBur w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 11:33
  4. dziwne zachowanie,kolejne koszta i dzialanie
    Utworzone przez borsukmax w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 17:48
  5. [156] klimatyzacja polautomatyczna - dziwne dzialanie
    Utworzone przez Gary w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2008, 11:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory