Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [33] Skrzynia biegow w P4

  1. #1
    Szery
    Gość

    Domyślnie [33] Skrzynia biegow w P4

    Padła mi skrzynia a dokładnie tryby na satelicie! Zastanawiam sie czy z 1.7 16v bedzie pasowała do mojej permanent4, wiem że będzie napęd na przód ale cóż zrobić! Może ma ktoś skrzynie do permanenta4 ??

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    jak się dobrze przyjrzysz to swierdzisz że na końcu zwykłej skrzyni coś dołożono zamias pokrywy. jak przełożysz to to (wyjście na tył) do tej nowej skrzyni to będziesz miał wszystko po staremu. reszta skrzyni będzie pasowała. trzeba się tylko dobrze przyjrzeć i pokombinować. nie specjalnie skomplikowane. gdybyś musiał przełożyć bebechy z jednej skrzyni do drugiej to już trudniejsza sprawa - ale nawet do zrobienia nawet przez takiego głomba jak ja. pozdrawiam.
    jakby co to pisz na maila
    r-sokol@wp.pl
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  3. #3
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    poza tylna częścia skrzyni jest tez różnica w wyjściu na drążek lewarka zmiany biegów

    zmiany miedzy skrzynia mniejsza niż 1,7 to koło tależowe i zazębnik
    w skrzyni 1,7-1,7 16v---- 35/9 ----- większy vmax - mniejsze przyspieszenie
    w skrzyni innej niż 1,7-1,7 16v----- 37/9 ----- mniejszy vmax -większe przyspieszenie

    do P4 tylko i wyłącznie musi być skrzynia 1,7 - 1,7 16v inaczej tylna oś miedzy przednia będa inaczej sie obracać (prędkość)

  4. #4
    Szery
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za informacje :!: Wczoraj zamówiłem skrzynie z 1,7 jak przyjdzie to sprawdzę może uda się przełożyć same satelity jeśli nie to zamontuje ja a do P4 będę dorabiał tryby w jakiejś firmie która się tym zajmuje. Jeszcze raz dzięki za pomoc :!:

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    już dłuższy czas wisi na allegro skrzynia do p4 ale za 1000zł. gdyby jej teraz nie było to daj cynk to poszukam namiarów na firmę. takie wynalazki może mieć również metan_ag, został ostatnio użytkownikiem tego forum ale nie wiem czy taki ma nick. jakby co mam telefon do niego.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  6. #6
    Szery
    Gość

    Domyślnie

    No i się wszystko wyjaśniło. Przełożyłem tylko elektromagnez z mojej skrzyni i wszystko działa jak należy Koszt 423.2zl skrzynia stan idealny + przesyła radość z jazdy Włoszką bezcenne :!: Wielkie dzięki za pomoc i informacje wszystkim :!:

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Podsumowując można kupić skrzynie od 1,7 i przełożyć tylko ten tył z elektromagnesem i będzie wszystko działać ???? Nic więcej nie trzeba będzie kombinować?
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  8. #8
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejek20
    Podsumowując można kupić skrzynie od 1,7 i przełożyć tylko ten tył z elektromagnesem i będzie wszystko działać ???? Nic więcej nie trzeba będzie kombinować?
    jeszcze z doświadczenia wiem, że nie pasuje wyjście dźwigni biegów (inny kat )
    trzeba ze skrzyni p4 wyjmować główny wybierak na który mocowany jest drążek i wkładać go do zwykłej 1,7 wtedy reszta wszystko pasuje

  9. #9
    Szery
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze Strzala 1, wszystko prócz tego jednego otworu :!: Jak dla mnie mniejszym problemem było rozhartowanie materiału (niż zabawa w przekładanie wybieraka) w piecu węglowym i przewiercenie w dobrym miejscu otworu i ponowne zahartowanie, bez tej czynności nie mam mowy o wierceniu (połamane 3 nowe wiertła) zbyt duża twardość materiału :!: Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i info :!:

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegow do 156 1.9 JTD
    Utworzone przez JXEX w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 18:42
  2. 2.5 v6 skrzynia biegow
    Utworzone przez samul w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 09:25
  3. [145] 1.6 bx skrzynia biegow
    Utworzone przez lukaszzarzynski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 13:03
  4. [156] skrzynia biegow 2.5v6
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2007, 13:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory