Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Problem : amortyzatory to czy sprężyny?

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie Problem : amortyzatory to czy sprężyny?

    Witam, w ostatnim czasie zauważyłem niepokojący objaw w naszej Alfince. Rzekłbym, iż stała się za miękka Problem polega na tym, że jak się dociska prawy przedni błotnik to auto bardzo łatwo się ugina pod ciężarem i skrzypi. Z lewą stroną jest trochę lepiej, ale jak dla mnie bez rewelacji. Alfa bardzo łatwo ugina się pod ciężarem, ale zaraz potem wraca na miejsce. Problem mój polega na tym że nie wiem co należałoby wymienić czy zużyły się amorki czy sprężyny? Jakie są objawy zużytych amorków a jakie zużytych sprężyn? Pozdrawiam i czekam na sugestie.

  2. #2
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Amortyzatory.A jak dociśniesz i puścisz to odbija i się trochę huśta to też amortyzator/y .Albo jesteś przewrażliwiony ,przez te ocieplenie w stosunku do zimy może się lekko zmiękczyć,maleje lepkość oleju
    Ostatnio edytowane przez RAFALPD7 ; 16-04-2011 o 11:33

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar DaniioDTB
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    WZY
    Auto
    33 boxer dell'orto carbs
    Postów
    262

    Domyślnie

    No właśnie nie buja. Dociskasz lewy błotnik, auto siada, puszczasz auto wraca na miejsce bez zbędnego bujania(bez bujania takiego jak te jamniki na tylnej półce we Fiatach 125p ). Ostatnio właśnie tak przy mocniejszym skręcie miałem wrażenie że coś jest nie tak z zawieszeniem, ale później pomyślałem o oponach jakie teraz mam 165/70/14 więc najlepiej byłby w końcu zmienić na letnie 195/50/15.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar jary17
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Lidzbark Welski, Poland
    Auto
    164 3.0 12V była przesiadka na 166 3.0 V6 24V+156 1.6TS BMW E36 1.8is
    Postów
    504

    Domyślnie

    10 zł na stacji diagnostycznej sprawdzenie amorków jedź i Ci powiedzą.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał DaniioDTB Zobacz post
    Witam, w ostatnim czasie zauważyłem niepokojący objaw w naszej Alfince. Rzekłbym, iż stała się za miękka Problem polega na tym, że jak się dociska prawy przedni błotnik to auto bardzo łatwo się ugina pod ciężarem i skrzypi. Z lewą stroną jest trochę lepiej, ale jak dla mnie bez rewelacji. Alfa bardzo łatwo ugina się pod ciężarem, ale zaraz potem wraca na miejsce. Problem mój polega na tym że nie wiem co należałoby wymienić czy zużyły się amorki czy sprężyny? Jakie są objawy zużytych amorków a jakie zużytych sprężyn? Pozdrawiam i czekam na sugestie.
    Hah, no właśnie ja mam chyba taki sam problem jak u CIebie. Nie ma zbędnego bujania nadwozia, sprężyny jeszcze nie siadły, a jak oprzeć się mocniej o róg nadwozia to ugina się te 2,3 cm. Ostatnio oglądałem tą ładną granatową 33 z Łodzi i tam nie ma tego efektu - ciężko jest zmusić zawieszenie do jakiegokolwiek ugięcia. Nie mam za to żadnego skrzypienia. Po prostu zawieszenie jest miękkie i tyle. Ja wymieniałem z tyłu amorki(na nowe oryginały), bo lewy był wylany i po wymianie niby lewa strona nie jest już tak rozhuśtana ale całość nadal jest zdecydowanie za miękka. Czuć podczas jazdy po mniej równych drogach - tak jakby skok zawieszenia był za duży. Na razie planuję zmienić sprężyny i wtedy zobaczymy co dalej..

    Co do efektu w szybkim skręcie to raczej kwestia zimowych opon..

  6. #6
    sluhafka
    Gość

    Domyślnie

    Takie pytanie do zawieszenia ze tak sobie pozwole podpiac sie pod temat. Czy na normalnej drodze mieliscie juz cos takiego ze Alfinka plywala wam w gore i w dol jak na falach i wydawala sie dosc niestabilna. Ogolnie jak popatrzylem to bylo wszystko niby oki ale wole sie dopytac.

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    Powiem Ci kolego że w mojej 33 też miałem takie wrażenie. Wydawało sie jakby płynełołodzią a nie jechało samochodem. Na początku myślalem że to wybite amortyzatory jednak na przeglądzie facet powiedział że sprawnosć wynosiła 78 i 75 %. Wiec chyba tak było seryjnie. Problem tej niestabilności na zakrętach rozwiązałem niższym profilem i szrkością opon. Były tył był 195\50\13 a przód 185. Pływanie na zakrętach znacznie zanikło a i przyczepnośc sie polepszyła lecz kosztem spalania (ok 0.5-1l wiecej)

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Moim zdaniem to tych wyników badań amorków w stacjach diagnostycznych nie ma sensu brac na serio... Tzn. jak już to tylko to dlla porównania czy ogólny stan zawiechy jest lepszy z lewej czy z prawej strony. Żeby sprawdzić same amorki trzeba je wymontować z nadwozia, imho.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfapier
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Elblag
    Auto
    ALFA ROMEO 155 2.0ts 8v swap na 2.5 V6
    Postów
    668

    Domyślnie

    podepne sie pod temat i w mojej jest chyba to samo jezeli wsadze do bagaznika worek ziemniakow to tak mi siada ze juz pasazera nie wezne bo tylne kola obcieraja o blotnik a amortyzatory nowe to mysle ze to chyba sprerzyny sa walniete miekkie czy jakos tak

  10. #10
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    to szkolny objaw sprezyn
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

Podobne wątki

  1. 156 sprężyny i amortyzatory
    Utworzone przez papcio18 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 23:05
  2. Amortyzatory - sprężyny
    Utworzone przez aza1983 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 22:05
  3. [146] Sprężyny i amortyzatory
    Utworzone przez Szampan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 21:13
  4. [156] Amortyzatory i sprężyny
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-10-2008, 18:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory