Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Akumulator

  1. #1
    zawigrze
    Gość

    Domyślnie Akumulator

    Mój akumulator najwyraźniej domaga się wymiany. Zimą padał po nocy przy dużych mrozach (poniżej -20) a teraz padł już po wczorajszych przymrozkach (-2) choć wcześniej od końca zimy nie było z nim problemów. Szykuję się do wymiany i pytanie. Ten co go mam to jest 62 Ah. W sklepie proponują mi 55 Ah. Czy to nie jest za mało? Silnik to 2.0 TS

  2. #2
    thing
    Gość

    Domyślnie

    będzie wystarczający. Kiedyś mialem w swojej 35Ah i chodziło

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Pewnie proponują to co mają na półce
    Ogólnie lepiej mieć większy ale te 7Ah w dół to też nie jest wielki problem i jak masz jakąś wyjątkową ofertę to można brać. Chyba że cena jest normalna to lepiej dopłacić parę groszy do większego i mieć na dłużej spokój.

  4. #4

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 164 2.0 TS r.92
    Postów
    95

    Domyślnie

    Witam. Haynes w swoim "Data book", podaje dla dwulitrowego t.s-a 60Ah. Chociaż, inne źródła podają 55Ah. Panowie ze sklepu niekoniecznie chcieli Ci coś "wcisnąć". Konstruktorzy napewno tak dobierali moc alternatora, żeby zawsze efektywnie doładowywał akumulator. Biorąc pod uwagę to, że cały rok jeżdzimy na światłach, grozi to chronicznym niedoładowaniem akumulatora. A to napewno skróci jego żywot. Nawet gdyby wytrzymał tak długo jak 60-tka, to przecierż zapłacisz za niego wiecej. Decyzja należy do Ciebie.

  6. #6
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Ja mam akumulator znacznie większy niż każe mi kupić tabelka, i to sporo większy, bo nawet do VM Diesla mniejszy się montuje.

    I mam go już 3 lata, alternator działa(szczotki wymienione przed zmianą akumulatora).

    Sam akumulator nie daje rady obrócić wałem kiedy auto nieodpalane stoi przez tydzień.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Yacek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    Auto
    BMW E38
    Postów
    810

    Domyślnie

    w moim siedzi 74Ah i jest OK :-)
    Były: AR 164 2.0V6 TB 1995, AR 164 Q4 1994...... jest BMW E38

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 164 2.0 TS r.92
    Postów
    95

    Domyślnie

    Mój ma ponad dwa i pół roku lata i 60 albo 64 Ah. Stał ponad dwa tygodnie i odpalił bez problemu. Biorąc pod uwagę to, co napisał w swoim poście fiergloo, wniosek nasuwa się sam.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldemar-63 Zobacz post
    Mój ma ponad dwa i pół roku lata i 60 albo 64 Ah. Stał ponad dwa tygodnie i odpalił bez problemu. Biorąc pod uwagę to, co napisał w swoim poście fiergloo, wniosek nasuwa się sam.
    Może fiergloo ma jakiegoś złodzieja prądu, który na postoju stopniowo rozładowuje mu aku? Przyczyn może być chyba sporo..
    A to niedoładowywanie dużego aku to tego nie jest to przypadkiem jakiś mit? Rozumiem że jakbyśmy włożyli pod maskę rozładowany aku to ten większy dłużej będzie ładowany, ale tu chodzi tylko o doładowanie tego co zabrał rozrusznik - a ten weźmie chyba tyle samo przy dużym jak i przy małym aku, nie?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 164 2.0 TS r.92
    Postów
    95

    Domyślnie

    Czytałem wiele tekstów autorstwa fiergloo i nie wydaje mi się, żeby akurat on, nie wiedział jak w prosty sposób sprawdzić miernikiem tzw. lewy pobór prądu.
    Tak, ten większy będzie się dłużej ładował. Dlaczego? Bo będzie ładowany prądem wyliczonym dla akumulatora o mniejszej pojemności.
    Chyba, że księgowy fiata zgodził się na montowanie alternatorów 100 W, zamiast 70 W przewidzianych dla 2.0 t.s w latach 90-93, tylko po to, żebyśmy mogli załozyć większy akumulator. W niedoładownym akumulatorze zachodzi proces zasiarczania płyt. Elektrolit traci swoją gęstość, a akumulator traci swoją pojemność i po jakimś czasie zamiast 74 ah masz 60 ah. I nawet tego nie zauważysz, jezeli jeździsz codziennie. Ale postaw go na klika dni, to dowiesz sie prawdy.
    Alternator napewno jest dobierany tak, żeby miał pewien zapas mocy, ale nie wierzę, żeby to było więcej niz 10%.
    NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU, JAK MAWIAŁ MÓJ DOWÓDCA PLUTONU I TRUDNO NIE PRZYZNAĆ MU RACJI.

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Utworzone przez groda w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 13:02
  2. [Giulietta] Akumulator:(
    Utworzone przez kaponee w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:15
  3. Akumulator
    Utworzone przez tuzi5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 15:55
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. Czy to akumulator?
    Utworzone przez Adisss w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 11:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory