Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Temat: Alfa 33 problem na znimnym silniku!!!

  1. #31
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio_piotr
    Witam.
    To jak jest z tym termostatem?? Wentylator załącza mi sie według skali na liczniku przy 82 stopni. to będzie pasował ten termostat co otwiera duży obieg przy 86 stopni?? czy po prostu ta skala źle pokazuje czy tam jest tak naprawde 92 stopni?? skala na liczniku przypomne mam od 30 do 110 po srodku 70.
    dajcie znać bo nie chce wpakować się w zły termostat i żeby silnik mi się przegżewał. Jak to sprawdzić auto to rocznik 93.
    Ja tak miałem orginalnie ze po środku 70 zmieniłem zegary od 1.7 i mam 80 po środku i termostat mam co się otwiera na duzy obieg przy 86 i jest dobrze.

  2. #32
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Efekty ktore masz w samochodzie sa wynikami dlugiego przestoju auta.
    1. Niestabilne obroty na zimnym silniku moga miec wiele przyczyn, japierw sprawdz styki elektryczne silnika krokowego (wlasciwie to elektromagnesu) biegu jalowego. Jest to ta nieduza okragla podluzna puszka zamontowana do czola kolektora ssacego - jest pod poziomem (w 33 jest przelotowa wzdluznie, w 145/6 jest przelotowa kątowo).
    Jak styki masz oki to wyjmij go i delikatnie czyms miękkim sprawdz przez otwor po zdjeciu weza czy ta przeslona sie lekko obraca. Mozesz tez podlaczyc 12V w roznej konfiguracji (trzy stykowy komutator) zobaczysz czy otwiera i zamyka sie przeslona.

    2. Moga to byc kable zaplonowe i swiece ktore maja przebicie zwiazane z wilgocia przy niskiej temperaturze, powyzej niej wyschaja. Jesli problem pojawia sie tylo w dni mokre i wilgotne to problem dotyczy tylko kabli WN, jesli zawsze to moga to byc tez swiece.
    Kable mozesz latwo sprawdzic, zdejmij je i porzadnie wymyj z nieczystosci w jakims detergencie i rzuc na noc na goracy grzejnik. Rano porzadnie je wymyj w WD 40 (izoluje) wsiaknie to w pory i bedzie git. Jesli problem zniknie to kable zaplonowe.

    3. Jesli chodzi o wskaźnik temperatury silnika to nie ma on nic wspolnego z termostatem, jedynie moze blednie pokazywac jazeli ma podlaczony nie ten typ czujnika temperatury cieczy chlodzacej silnika. Trzeba sprawdzic w eperze po nr nadwozia jaki pownien byc.

    4. Co do termostatu to proponuje zdemontowac kolektor i wlozyc w wloty glowic lekko wilgotne szmaty (nie mokre tylko wilgotne). Dalej zdemontowac termostat, spojz czy nie jest przewezony waz miedzy glowicami od cieczy chlodzacej (u mnie byl).
    Po zdjeciu go bedziesz widzial przez wlot w jakim jest stanie, przeplucz i wluz do gara z woda, zagotuj i po wyjeciu zobacz czy polozenie przeslony sie zmienilo.
    Jesli wszystko chodzi to daj mu spokuj, przypuszczam ze po przeplukani moze byc dobry.

    5. Nigdy sie nie przyslania calkowicie chlodnicy - istnieje powazne zagrozenie przegrzania silnika, jezeli chcesz to zaskon jej kawalek, wiekszy lub mniejszy ale nigdy cala.
    Nie wolno tez zaslaniac chlodnicy przylegajaca zaslona do niej, mocuje sie to do kratki lub do zderzaka, aby przy wlaczonym wentylatorze byl obieg powietrza z dolu i z boku chlodnicy, w przeciwnym razie spalisz na dodatek silnik od wentylatora - nie bedzie chlodzony.

    6. Nagrzewnica bedzie dzialac po trzeciej wymianie plynu chlodzacego, masz zaszlamiony uklad i poprzewezane wszystkie srednice.
    Ja swoj czyscilem woda demineralizowana (pochlania i wyplukuje wszystkie mineraly) jest malo agresywna ale zawsze to woda. Obiawilo sie to nieszczelnoscia w chlodnicy - zawsze istnieje obawa.
    Spojz jaki masz plyn chlodniczy i czy zostawia osad, jesli tak to trzeba go wymieniac co miesiac az do skutku kiedy bedzie bez osadu.

    To by bylo tyle jesli pomoge to super, jesli nie to pytaj dalej i opisuj swoje perypetie z Alfa - jest swietna ale poterzebuje duzo serca.

  3. #33
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Spróbuje posprawdzać wszystko to co napisałeś bassman.
    Ale narazie chyba inny problem mam. Jednak chyba uszczelka pod głowicą albo co innego. Sprawdziłem dzisjaj poziom oleju i jest ponad stan i czuje w nim benzyne oraz jakieś syfy są na bagnecie. Co to może być?? Moge powiedzieć że dużo bierze mi paliwa chociaż jeżdże tylko na gazie jedynie zapalam na benzynie i odrazu przełączam. Czy to jest groźne trzeba odrazu to robić czy można jeździć tak?? Dopiero po nowym roku bym to zrobił a muszę jeździć. prosze o pomoc.
    Phantom71 jakie części potrzebuje do zrobienia tego. Odrazu jakbym rozbierał silnik to bym może remont zrobił, chociaż nie wydawało się że silnik jest w złym stanie - chodzi jak rakieta nie czuje spadku mocy. a nawet powiem że duża różnica jest między tym a tym co miałem poprzednio 1.5 na korzyść 1.7.
    Co na to poradzicie?? Mam znajomego mechanika co na lewo robi i by mi pomógł to zrobić tylko że jeszcze z nim nie rozmawiałem
    Pozdrawiam

  4. #34
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Dzisjaj byłem sprawdzić swoją belle. Ona na benzynie wogóle mocy nie ma - nie chce wkręcać się wogóle na wysokie obroty - sprawdzałem na biegu jałowym. Natomiast na gazie chodzi elegancko. Sprawdziłem też poziom oleju i było troche ponad min. ale podczas pracy silnika poziom jest bardzu dużo ponad max, tak ma być?? Jak działa czujnik poziomu oleju, bo chyba jest nie sprawny? Nie sprawdzałem miernikiem, bo nie mialem w aucie ale po wyjęciu czujnika nadal wskazywał że jest poziom. Jedynie jak wyjme wtyczke to pokazuje że nie ma poziomu.
    Jak ja kocham swoją alfe ;/
    Jutro umówiłem się ze znajomym mechanikiem. Posprawdza mi wszystko i wtedy będe wiedział na czym stoje:/
    Mam nadzjeje że moja bella nie potrzebuje remontu:/
    A teraz pytanko jakby trzeba było remont silnika to jakie jest lepsze rozwiązanie??
    Remont czy przełożenie silnika z tego starego auta 1.5. Tamten jest po remoncie chodzi głośno ale nie brał mi oleju ani deko po przejechaniu 10000 km. Ten chyba bierze a zrobiłem jedynie 2000 km.

  5. #35
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz jak zrobisz remont to wiesz na czym stoisz chyba że jesteś pewny tamtego silnika.

  6. #36
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    No to panowie nieszczęsna uszczelka pod głowicą, tak jak myslałem ;/ No to jestem uziemiony kumpel dopiero po 10 stycznia może się za to zabrać. to może za jakiś miesiąc będe się cieszył na nowo moją bellą, Jak ja wytrzymam bez auta:/
    Panowie na co zwrócić odrazu uwage jak będzie rozbierał silnik?? jaki jest koszt uszczelki pdo głowicą?? odrazu planować głowice trzeba, oby nei była pęknięta;/ W sumie ile to wyjdzie??
    Jak co odezwe się po 10 stycznia jak będe wiedział więcej. Może będe musiał zamawiać u Phantoma71 jak nigdzie u siebei nei znajde.
    Pozdrawiam.

  7. #37
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio_piotr
    Witam.
    No to panowie nieszczęsna uszczelka pod głowicą, tak jak myslałem ;/ No to jestem uziemiony kumpel dopiero po 10 stycznia może się za to zabrać. to może za jakiś miesiąc będe się cieszył na nowo moją bellą, Jak ja wytrzymam bez auta:/
    Panowie na co zwrócić odrazu uwage jak będzie rozbierał silnik?? jaki jest koszt uszczelki pdo głowicą?? odrazu planować głowice trzeba, oby nei była pęknięta;/ W sumie ile to wyjdzie??
    Jak co odezwe się po 10 stycznia jak będe wiedział więcej. Może będe musiał zamawiać u Phantoma71 jak nigdzie u siebei nei znajde.
    Pozdrawiam.
    Polecam motomax. Ja cały zestaw na dwie głowice kupiłem za 100 coś ( nie pamietam). Można odrazu można wyniemic - uszczelniacze zaworów, splanowac można głowice tylko trzeba wiedziec czy wcześniej nie była już planowana.

  8. #38
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    1. Chciałem się dowiedzieć czy trzeba wyciągać silnik z auta przy wymianie uszczelki pod głowicą, uszczelniaczy zaworowych i pierścieni??
    2. Phantom71 za ile mógłbyś sprzedać uszczelki pod dwie głowice, uszczelniacze zaworów, pierścienie, termostat i uszczelki pod pająka??
    3. Co odrazu można wymienić jak już będzie silnik rozebrany?? Gdzie można dostać panewki jakby były już do wymiany?? i oczywiście za ile??
    4. Gdy chodzi o wtryski benzynowe to czy wyczyszczenie ich pomoże czy trzeba też je wymieniąć??
    5. Co może być przyczyną że na benzynie auto wogóle nie ma mocy nie chce się wkręcać na obroty, natomiast na gazie chodzi normalnie??
    6. Może wiecie po ile chodzą części do naszych samochodów ponieważ mam drugą na części i chce zacząć to sprzedawać. ile można dostać za przednie amortyzatory, tylne amortyzatory, wspomaganie, wtryski benzynowe i jeszcze inne rzeczy??
    7. Majkel postanawiam się poprawić) ale nigdy na forach nie zwracałem uwagi na interpunkcje i czy litera jest przestawiona ops:

  9. #39
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio_piotr
    Witam.
    1. Nie trzeba silnik może zostać www.siwy144.fotosik.pl dowody że nie wyciągałem
    2. Jak Mariusz ma jeszcze to kup od niego lepiej cały zestaw uszczelek tak jak ja to zrobiłem.
    3. Panewki w MOTOMAXIE 26-600 Radom ul. 25- go Czerwca 5/9A tel. (048) 363 01 22, fax: (048) 260 20 71

    6. Napisz co tam masz to Ci napisze po ile można sprzedać
    :

  10. #40
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Siwy144 napisał:
    6. Napisz co tam masz to Ci napisze po ile można sprzedać
    Mam całą drugą alfe. Całe wnętrze, drzwi porozbierane, tylko silnik i zawieszenie jest jeszce w całości. Za co można najwięcej dostać?? A gdy chodzi dokładniej to ile można dostać za przednie amortyzatory, tylne amortyzatory, wspomaganie, wtryski benzynowe, lampy przednie i tylne i jakieś tam pierdółki.

Podobne wątki

  1. [159] Problem ze sprzeglem podczas pracy na zimnym silniku Alfa 159 1,9 JTDM 120 KM
    Utworzone przez Michal-nowy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 11:17
  2. Problem na zimnym silniku
    Utworzone przez RAMZES1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 21:43
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 15:25
  4. [146] Problem na zimnym silniku.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 11:14
  5. alfa romeo 156 2.0ts problem na ciepłym silniku
    Utworzone przez xj750 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 18:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory