Strona 6 z 17 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 165

Temat: Zakup164, na co zwrócić uwagę, jaki motor-prosze o opinie

  1. #51
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mlodyamper2
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    AR 164 2.0 ts 98r Sequent 24
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOE Zobacz post
    Musisz wymienić sondę lambda bo masz niesprawną a tym samym prawidłowa regulacja jest niemożliwa (chyba że gazmen regulował instalkę na sondę afr).Przy sprawnych podzespołach i dobrze wyregulowanej instalce nie powinny pojawiać się żadne błędy.Przy tym błędzie komp pracuje w trybie awaryjnym. Skasuj błąd i pojeździj na benzynie a następnie sprawdź czy błąd się pojawi.
    To ja już zgłupiałem. Teraz Alfa chodzi bardzo dobrze na pb i lpg. Nie dymi na czarno, nie dławi się, a spalanie mam w normie. Po skasowaniu błąd powraca mimo, że silnik nie pracuje w trybie awaryjnym.

  2. #52
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlodyamper2 Zobacz post
    To ja już zgłupiałem. Teraz Alfa chodzi bardzo dobrze na pb i lpg. Nie dymi na czarno, nie dławi się, a spalanie mam w normie. Po skasowaniu błąd powraca mimo, że silnik nie pracuje w trybie awaryjnym.
    po skasowaniu błąd powraca ponieważ (źle wyregulowana instalka lub sonda do wymiany) .Ja bym pojeździł na benzynie i sprawdził czy błąd powróci, jeśli tak to sonda do wymiany jeśli nie to instalka do regulacji. W trybie awaryjnym silnik nie musi dymić a często użytkownik nie zdaje sobie sprawy że sterownik pracuje w takim trybie.

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar flup
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków, Myślenice
    Auto
    AR164 2.0 TS '91
    Postów
    216

    Domyślnie

    A jaki jest dowód pracy w trybie awaryjnym bo na moje oko ML4.1 w ogóle nie ma trybu awaryjnego.

  4. #54
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mlodyamper2
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    AR 164 2.0 ts 98r Sequent 24
    Postów
    144

    Domyślnie

    Noe samochód zbiera się bardzo dobrze. Czasem tylko od 2 - 3 tyś obr lekko podszarpie, czasem też jak za mocno depnę na niskich obrotach (2 bieg 1000 obr) to się zachowuje jakby nie przepalił mieszanki. Ale w 90 % przypadków nie mam problemu z dynamiką. W aucie żony jak włączył się tryb awaryjny to samochód można było rowerem wyprzedzić. Więc podbijam pytanie flupa bo nie rozwiałeś moich watpliwości

  5. #55
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlodyamper2 Zobacz post
    Noe samochód zbiera się bardzo dobrze. Czasem tylko od 2 - 3 tyś obr lekko podszarpie, czasem też jak za mocno depnę na niskich obrotach (2 bieg 1000 obr) to się zachowuje jakby nie przepalił mieszanki. ...
    miałem podobny przypadek w 155 1.8 8v - ale nei doszełem o co chodziła - objawy z czasem pomalu ustepowały aż niemal zanikły...

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

  6. #56
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    W starych sterownikach komp podstawia stałą wartość do obliczeń i nie bierze wskazań czujnika pod uwagę. Korzysta ze stałej mapy dlatego nie zauważa się że komp jest w trybie awaryjnym. W nowych kompach zaświeca się kontrolka oraz stosuje się ograniczenie mocy, obrotów silnika, aby użytkownik zgłosił się do serwisu.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar flup
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków, Myślenice
    Auto
    AR164 2.0 TS '91
    Postów
    216

    Domyślnie

    To dalej nie jest dowód.

    W ML4.1 jest mnóstwo map, które wydaje się, że służą do wyliczania tych samych parametrów (czasu wtrysków, momentu zapłonu) na podstawie różnych wartości wejściowych (mnóstwo podobnych map, różniących się delikatnie wartościami). Wydaje się, że algorytm wylicza zakres wartości parametrów z czujników i w locie wybiera optymalne mapy.
    Żadna stała wartość z czujnika nie jest podstawiana. Jeśli nie ma jakiejś przewidzianej wartości to po prostu ECU nie jest w stanie wysterować płynnie silnika.

    Mnogość map w ML4.1, które dotyczą wyliczania tych parametrów może wskazywać na to, że w różnych przypadkach brane są różne mapy pod uwagę. Zwłaszcza patrząc na ilość tych map przy tak małej ilości sygnałów wejściowych. W żadnym przypadku to nie jest dalej tryb serwisowy, tylko 'elastyczność' systemu. I to jest potęga tego konkretnego systemu (innych nie badałem). On po prostu miał działać w maksymalnie każdych warunkach. Dlatego też ML4.1 nie ma trybu autoadaptacji. On po prostu korzysta z 'najlepszych' map a ma ich w sobie dużo. Oczywiście, z których map korzysta komputer użytkownik w żadnym przypadku nie wie.

    Mogę się mylić ale dlatego proszę o dowód. Chętnie dam się wyprowadzić z błędu.

    btw. Chcesz mieć stałą wartość na wejściu to zapnij jakiś rezystor z zakresu pracy urządzenia i zobaczysz jak wtedy pracuje silnik. Na pewno nie płynnie na określonych parametrach.
    Jeśli choć jeden parametr wejściowy 'nie pracuje' tylko jest stały to ECU nie wysteruje silnika do płynnej pracy. To jest mój dowód na brak trybu serwisowego w ML4.1
    Ostatnio edytowane przez flup ; 16-10-2012 o 12:22

  8. #58
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Masz dużą wiedzę o ML4.1 , z miłą chęcią zapoznałbym się z literaturą z której czerpałeś wiedzę na temat tego sterownika.Kontakt noee141@wp.pl
    Co się dzieje ze sterownikiem w przypadku uszkodzenia jednego z czujników? Komputer zawiesza się?Przestaje działać?Wiesz dobrze żeby obliczyć wynik potrzebne są wszystkie dane.Pomimo uszkodzenia czujnika lub jego braku z powodu odłączenia silnik nadal potrafi pracować.
    Rezystor a właściwie potencjometr jest narzędziem do symulacji określonej temperatury (silnika lub powietrza) używanym w diagnostyce.
    Czy sygnał z czujnika temperatury silnika lub powietrza "pracuje" ?W fazie nagrzewania zmienia się lecz gdy silnik nagrzeje się to zmiany są tak niewielkie że można powiedzieć że odczyt jest stały a silnik pracuje płynnie.

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar flup
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków, Myślenice
    Auto
    AR164 2.0 TS '91
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOE Zobacz post
    ... z miłą chęcią zapoznałbym się z literaturą z której czerpałeś wiedzę na temat tego sterownika...[1]

    ... Pomimo uszkodzenia czujnika lub jego braku z powodu odłączenia silnik nadal potrafi pracować... [2]

    Rezystor a właściwie potencjometr jest narzędziem do symulacji określonej temperatury (silnika lub powietrza) używanym w diagnostyce.
    Czy sygnał z czujnika temperatury silnika lub powietrza "pracuje"? W fazie nagrzewania zmienia się lecz gdy silnik nagrzeje się to zmiany są tak niewielkie że można powiedzieć że odczyt jest stały a silnik pracuje płynnie. [3]

    [1] Znajdę konkrety w kompie domowym to ci prześlę. Głównie jednak bazuje na rozpisce 35 pinowej wtyczki Motronica i woltomierzu. Ostatecznie skombinowałem Euroscana. Wskazania lambdy odczytuję przez interfejs do gazu.
    [2] Bywa, że pracuje (zależy od czujnika i uszkodzenia) ale nie w rozumieniu trybu serwisowego - Nie pracuje stabilnie, na konkretnych zmniejszonych parametrach, tak żeby można było dojechać swobodnie do serwisu.
    [3] Akurat dane z czujnika powietrza są bardzo znaczące dla ML4.1. Uszkodzenie czujnika objawiające się różnicą 15 stopni C między wskazaniem czujnika a aktualną temp. powietrza uniemożliwia odpalenie silnika. Akurat miałem takie uszkodzenie, że czujnik stale wskazywał +5 st. przy 20 st. C na zewnątrz, czyli była zawsze stała wartość i Motronic nie był w stanie wysterować w ogóle silnika. Masa zasysanego powietrza jest liczona z gęstości (pośrednio temperatury) więc wartości temperatury akurat nie da się zasymulować stale. To jest zbyt znacząca wartość.

  10. #60
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    1.Euroscan chyba na wiele się nie przydaje.Kody błędów można wybłyskać a Ml 4.1 nie posiada możliwości podglądu parametrów .Interfejsem gazowym możesz podglądać nie tylko sondę lambda, pozostałe czujniki też (mają zasilanie 5V). W kompie gazowym (jeśli masz wtrysk gazu) jest możliwość nagrywania oscyloskopu i wtedy można sprawdzić jak zachowuje się dany czujnik w stosunku do obrotów i czasu wtrysku ( fajna zabawka).
    2 Tryb serwisowy to nie właściwe określenie z mojej strony.W przypadku uszkodzenia czujnika sterownik wchodzi w tryb awaryjny. Pracuje wystarczająco dobrze aby jechać dalej.

Podobne wątki

  1. [159] Zakup AR 159 - na co zwrócić uwagę, jaki silnik ?
    Utworzone przez igorek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 15:28
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-07-2012, 13:46
  3. Na co należy zwrócić uwagę ???
    Utworzone przez Revol84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 11:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory