Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: [33] P4 a Q4

  1. #21
    djdark
    Gość

    Domyślnie

    znalazlem taki temat z lipca napęd na 4 kola i użytkownik Zagiel napisal tam cos takiego:

    "w 3 serii jest wiskoza a w 2 byl na wajche nie wazne jaka buda aaa 3 seria jest od 90 roku, jesli chcesz miec wiekszego kopa to skrzynie wez z mniejszego silnika (przy 4x4 nie zadziala)"

    ten post dotyczy mojego problemu - ja wlasnie bede zmienial skrzynie z 1.7 na 1.4 i przeloze ten kawalek z elektromagnesem z 1.7 do tej z 1.4 czyli z mniejszego silnika tylko ze dlaczego on pisze ze 4x4 nie zadziala hmmm ?

    link do tematu: http://www.forum.alfaholicy.org/topi...la-vt12112.htm

  2. #22
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    .........
    Ostatnio edytowane przez Strzala_1 ; 13-03-2009 o 09:01

  3. #23
    djdark
    Gość

    Domyślnie

    no to super - po skrzynie od 1.4 jutro jade do Warszawy a w poniedzialek bede wszystko przekladal

  4. #24
    miras
    Gość

    Domyślnie

    hmmmmmmmmm


    to co bedzie jak usunę wiskoze z p4
    zblokuje na stałe ???

  5. #25
    shadow20
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Skoro juz znalazlem ten temat to mam takie pytanie troche glupie ale nie daje mi to spokoju wiec tak:

    Kupilem 33 wersja 3 z 93r. 1.7 16V podobno 137KM i teraz tak: Na tyle samochodu jest znaczek koniczynki w starym dowodzie rejestracyjnym za duzo danych nie było, jeżdżac tym samochodem nie zauwazylem a pozatym niewydaje mi sie abym mial jaki kolwiek naped na tylna oś a skoro jest koniczynka ty powinno. Jest taka możliwosc, że ktos wymontował przełozenie na tył?? i co to za wersja?? zaznaczam że samochod kupilem w opłakanym stanie oraz ze znakami ze był bity lecz silnik chodzi super. Dziekuje za ewentualne wypowiedzi.

    Pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    zapraszam na www.alfa33.pl forum tylko o alfie 33

    koniczynka nie oznacza napedu na 4 kola tylko najbogatsza wersje jesli to orginalna koniczynka i tak z napedem na przod bylo to QV a z napedem na 4 Q4. Najlatwiej sprawdzic po vinie co to za auto ;]

  7. #27
    miras
    Gość

    Domyślnie

    czy to mozliwe ze ktos wymontował naped , tak to mozliwe zadna sprawa
    w 2 strone troche trudno poniewaz

    aby założyć tylni naped trzeba wyciąc podłoge w bagażniku i podnieść ja o 10 cm
    - przesunąć miejsce ułożenia koła zapasowego
    - zamontowac zbiornik obok zagłębienia koła zapasowego
    - no i po tych operacjach założyć skrzynie , wał i tylni most napedowy

    i masz na 4 koła

    pzdr

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał djdark Zobacz post
    znalazlem taki temat z lipca napęd na 4 kola i użytkownik Zagiel napisal tam cos takiego:

    "w 3 serii jest wiskoza a w 2 byl na wajche nie wazne jaka buda aaa 3 seria jest od 90 roku, jesli chcesz miec wiekszego kopa to skrzynie wez z mniejszego silnika (przy 4x4 nie zadziala)"

    ten post dotyczy mojego problemu - ja wlasnie bede zmienial skrzynie z 1.7 na 1.4 i przeloze ten kawalek z elektromagnesem z 1.7 do tej z 1.4 czyli z mniejszego silnika tylko ze dlaczego on pisze ze 4x4 nie zadziala hmmm ?

    link do tematu: http://www.forum.alfaholicy.org/topi...la-vt12112.htm
    pisze dlatego że w 4x4 napęd na tył jeśli jest załączony to jest spięty na sztywno ze skrzynią (bez żadnego sprzęgła). Jak założysz skrzynię od 1,4 to przełożenie przekładni planetarnej w skrzyni jest inne niz przełożenie przekładni planetarnej w tylnym moscie - więc w 4x4 coś "puści"... w p4 zresztą też - najprędzej wiskoza. więc jak kupujesz skrzynię - to kup dwie żebyś miał przekładnię do tylnego mostu.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    33 4x4
    Postów
    1

    Domyślnie P4a Q4

    Generalnie nie ma co kruszyć kopii w kwestii tych dwóch modeli - zasadniczo psują się podobnie, a rdza je gryzie tak samo!

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Wykop roku - złoty szpadel. :-D (przekazuję swój w Twoje ręce) Zacząłbyś od "Nasze belle" albo "Tu się witamy"
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory