Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: wyciek płynu hamulcowego

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    łódzkie
    Postów
    93

    Domyślnie wyciek płynu hamulcowego

    Moze to komuś pomoże więc opisuję.Płyn uciekał dość szybko i stało się to z dnia na dzień.Kapało tak mniej więcej na środku komory silnikowej. Myślałem,że to pompa a okazało się ,że..stalowy przewód hamulcowy skorodował do tego stopnia ,że po wyjęciu dosłownie rozpadł się.Nad tłumnikiem idą obok siebie 3 przewody hamulcowe(trzeba trochę poszukać)2 na tył i 1 do prawego koła. No i to był właśnie jeden z nich(na tył).Za przewód dorabiany miedziany 35zł i 150 za wymianę-moim zdaniem dość drogo no ale...Szczerze mówiąc to trochę się zdziwiłem,że taki przewód może skorodować no ale jest nad tłumnikiem i cała wilgoć też tam się zbiera.
    2)widzę na allegro trochę ogłoszen AR 164 ale tych przed liftem,nawet z 89,szczerze mówiąc u mnie sprawa z korozją wygląda tak.Belka tylnia (wiecie pewnie która) i mocowania wachaczy tylnich-reszta ok.Nie wiem czy ta belka 2 lata wytrzyma jeszcze.Dlatego zastanawiam się jak wyglądają od spodu starsze roczniki a mając doświadczenie z temprą coś nie widzę tego różowo
    3)Mam 164 od 6 lat,kupiłem ją za 7 tys wtedy,od czasu kupienia nie robiłem absolutnie nic z silnikiem oprócz uszczelki na wale od strony rozrządu(150 zł)
    4)Całkowity koszt eksploatacji przez te 6 lat(razem z oponami,olejami,naprawami) 3,500 zł(wliczając sprzęgło i wszystkie amortyzatory)
    5)ten silnik jest niezniszczalny a raczej osobą dbającą o auto nie jestem,przyczepy ze żwirem i przejazdy leśnymi drogami -norma
    6)bez gazu
    Ostatnio edytowane przez T omek ; 08-10-2012 o 19:28
    164 TS 95r
    164 TB V6 95r

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    Kolego przeciez mozesz kupic w kazdym sklepie motoryzacyjnym przewod miedziany razem z koncowkami sa rozne dlugosci tylko dogniesz sobie go do odpowiedniego ksztaltu

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    łódzkie
    Postów
    93

    Domyślnie

    oczywiście,że można,tylko,że nie mam podnośnika a w kanale odkręcenie tego przewodu to byłaby męka więc kupiłem w warsztacie i mnie skroili
    164 TS 95r
    164 TB V6 95r

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    A to rzeczywiście problem.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Goleszów
    Auto
    AR 164 2.5 VM '91 była AR 164 2.5 VM '90 jest
    Postów
    46

    Domyślnie

    Osobiście się męczę z przewodem do przodu od strony pasażera, a jeśli chodzi o belkę tylnią to moja gdy kupowalem auto była przegnita i dospawany kawałek blachy 3mm ale od znajomego dowiedziałem się, że belka od AR 156 podchodzi jedyny problem to, że trzeba zamontować dłuższe śruby mocujące a gwint nie jest standardowy tylko 10*1 bądz 10*1.25 już nie pamietam, bo 2 lata temu to montowałem i niestety belki dość często wymagają prostowania bo większość mechaników podnosi za środek belki i dodatkowo trzeba z starej belki odzyskać kawałek do ktorego jest przymocowany reduktor siły hamowania i przyspawać go bądź przykręcić u mnie jest przykręcony i nic się nie dzieje a odcinałem go dłutem żeby nie zmienić wymiaru na jakim jest zamontowany w razie pytań pisać spróbuje coś doradzić

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar flup
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków, Myślenice
    Auto
    AR164 2.0 TS '91
    Postów
    216

    Domyślnie

    Niezły masz potok ale ni ch... cie nie rozumiem. I nawet nie będę próbował.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 164 2.0 TS r.92
    Postów
    95

    Domyślnie

    Popieram kolegę flup-a. SZKOODA GAADAĆ.

Podobne wątki

  1. [159] Ile płynu hamulcowego
    Utworzone przez klimucho w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 09:45
  2. Wyciek płynu hamulcowego- wysprzęglik?
    Utworzone przez raxor19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 13:16
  3. ile płynu w zbiorniczku płynu hamulcowego/sprzęgła
    Utworzone przez PiotrekPe w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 15:47
  4. Ile płynu hamulcowego
    Utworzone przez Barti w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-05-2009, 16:23
  5. 164 Ile płynu hamulcowego?
    Utworzone przez lupo7 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-03-2007, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory