Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [33] Regulacja świateł.

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie [33] Regulacja świateł.

    Więc problem wygląda tak:

    Miałem strasznie nisko światła więc chciałem je podkręcic. z jednej strony wymieniałem wcześniej reflektor i w nim było sterowanie elektryczne. ten reflektor dał się ładnie kręcić zaś drugi ( bez sterowania elektrycznego)dochodzi do końca gwintu i możliwości sie kończą( gdzie drugi reflektor ma jeszcze możliwość ustawienia dużo wyżej). Ustawiłem więc oba na poziomie tego co był niżej ale światła dalej mnie nie zadowalają, a nie mam już możliwości ich podkręcenia chyba że jedno, a to odpada.

    Pytanie jest takie : do czego służą te pokrętła na dole bliżej błotników?? Ja regulowałem tylko górnymi. W lewym, tym gdzie skończył się gwint, kręciłem tym pokrętłem dolnym ale reakcji brak. Jest jeszcze dużo gwintu w tej dolnej śrubie ale ciężko idzie i nie chciałem kręcić nie mając pewności że bedą efekty i żeby czegoś nie uszkodzić

    To białe większe pokrętło oczywiście też jest na max w górę.(W tym refl. bez elektryki.)
    2xIMOLA; 33 16V;164 3.0 12V ;155 V6 - było
    33 16V- aktualny biały obiekt do dopieszczenia
    www.LKAR.pl - Lubelski Klub Alfa Romeo

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    ta druga śrubka jest do regulowania prawo lewo jak masz ciągle na nisko światła to popraw reflektor na mocowaniu do karoseria tam zet można trochę podregulować kat.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlacz007
    jeszcze dużo gwintu w tej dolnej śrubie ale ciężko idzie i nie chciałem kręcić nie mając pewności że bedą efekty i żeby czegoś nie uszkodzić
    Tak jak pisal moj przedmowca - z ta sruba ostroznie, lubi wyskoczyc z mocowania lub nawet zerwac gwint. I znowu jak pisze przedmowca, ratowac sie mozna/trzeba metalowym mocowaniem reflektora do nadwozia. Trudnosc polega na tym, ze najpierw nalezy reflektor wyciagnac, bo zaslania srubry regulacyjne.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    No tak właśnie myślałem że to mże być prawo lewo. Ale przy kręceniu nie widać żadnych ruchów reflektora hmm.... no ale mniejesza oto nie bede tym kręcił, a co do wysokości to nie wystarczy dać podkładki pod dolną śrubę którą jest reflektor przymocowany do tego blaszanego uchwytu (między reflektor a blachę) Myślałęm nad takim rozwiązaniem wczoraj
    2xIMOLA; 33 16V;164 3.0 12V ;155 V6 - było
    33 16V- aktualny biały obiekt do dopieszczenia
    www.LKAR.pl - Lubelski Klub Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. Regulacja świateł
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:21
  2. Regulacja Świateł
    Utworzone przez Tomcio1980 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 00:01
  3. [145] regulacja świateł
    Utworzone przez kuba18nh w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 16:30
  4. [145] regulacja świateł
    Utworzone przez lukaswisniewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 08:15
  5. regulacja świateł
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 08:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory