Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Rozrząd 2.0 TS Alfa Romeo 164

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Łańcuch na 100% jest w Niemczech, co do koła to możesz mieć problem ale jest inne rozwiązanie - kup używany wałek wydechowy i z niego weź koło, wałki chodzą po 50-100 w dobrym stanie, możliwe że sam mam jeden wolny na handel.
    No i trzeba było od razu napisać o tym ząbku i spadaniu łańcucha bo to diametralnie zmienia postać rzeczy

  2. #12
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Jak łańcuch mógł spaść nawet gdy brakowało zęba na kole rozrządu? Napinacz jest żle ustawiony albo nie zblokowany, teraz to pewnie masz problem z zaworami

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar Kuba Alfa 164
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super
    Postów
    7

    Domyślnie

    Silnik ma tylko 160 tyś zrobione ... po co od razu cały silnik skoro potrzeba tylko 2 części ?

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Alfa 164 Zobacz post
    Silnik ma tylko 160 tyś zrobione ... po co od razu cały silnik skoro potrzeba tylko 2 części ?
    Bo te części wyniosą Cię z 5 baniek, tak samo jak cały słupek Łańcuchy można znaleźć ew. na niektórych stronach tunerów, ale są raczej nieosiągalne.
    A te silniki dochodzą do 500 tys bez remontu, ewidentnie ktoś Ci spierniczył robotę, jak ma 160 tys i się takie coś stało.

    Koło z wałka wydechowego mam na stanie jak coś. A Grzybek to ma cały magazyn części do tych silników ^^ Za nowymi to musisz się zagłębiać za granicą.W ASO nic nie jest dostępne - wiem bo robiłem kpl. remont silnika.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Pytaj w okp.de u naszych zachodnich somsiadów, oni mają łańcuchy.
    Poza tym chłopaki dobrze mówią, kup sobie cały silnik, wyjdzie tak samo.

  6. #16
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    przerabiałem temat tego silnika bo robiłem remont...

    rozrządu nie robiłem bo to niemożliwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    kupi się:

    - łańcuch długi + spinka
    - łańcuch krótki
    - napinacz
    - zębatki na wałkach
    - zębatkę na wale
    - ślizg (jest jeden), chyba ze 4 zł dałem w ASO

    nie kupi się ni chchu:

    - koło pośredniczące

    jak chcesz wymienić cokolwiek w rozrządzie (poza płozą) to musisz wymienić WSZYSTKO bo łańcuch układa się do kół i odwrotnie (jak w rowerze - też wymienia się cały napęd bo inaczej łańcuch lata po zębatkach jak szalony) ... nie da się wymienić jednej części bo się posypie wszystko!!!

    szukaj silnika i nie śmigaj nią bo zerwie łańcuch i po silniku... jedno jest pewne - jak łańcuch spadł (?!?!?!?!) to ja nie wiem jak to działa dalej bo silnik jest kolizyjny!

    kup silnik, wsadź i śmigaj, nie kombinuj... ten co masz to rozbierz i trzymaj sobie w zapasie wał, wałki, tuleje razem z tłokami, wariator (jeśli dobry bo one też padają tylko nie czuć różnicy - nowy ~ 450 zł)

    - - - Updated - - -

    po drugie - nie wierze w spadnięcie łańcucha... może był luźny i przeskakiwał ale spaść nie może .. (mechanik nie potrafi poprawnie go napiąć?)

    po trzecie - zmień mechanika bo ten co serwisujesz najwidoczniej uczy się na Twoim silniku

    - - - Updated - - -

    po czwarte - chętnie bym zobaczył ten silnik jak jest zdjęta pokrywa zaworów ... pewnie bez jednego zęba jak nic nie haczy da się jeździć tylko potrzebujesz fachowca co to ogarnie, poustawia, napnie jak trzeba ... plus ustawi zawory i sprawdzi wariator (one się lubią zapiec - czuć to jak wbijasz 2kę i przy obrotach 1000rpm wciśniesz gaz w podłogę ... jak przy około 1900rpm poczujesz szarpnięcie to znaczy, że wariator jest zakleszczony i trzeba go wymienić - w padaczkach 16v klepie jak diesel bo robi się grzechotka)

    - - - Updated - - -

    V - mam koło nówka nie śmigane z wariatora .. jak będziesz miał resztę części (all) dam Ci za free ..
    Ostatnio edytowane przez fr33 ; 20-06-2013 o 19:42
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Tomek, a nie próbowałeś dorobić pośredniaka?? Teraz jest tyle firm że ktoś na bank to ogarnie. Powiedz mi też gdzie jest do kupienia reszta gratów bo może się to kiedyś przydać No i jest jeszcze opcja przeróbki z usunięciem dolnego łańcucha ale to już trochę wyższa szkoła jazdy.

  8. #18
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    nie usuniesz dolnego łańcucha bo musiał byś zmienić koła na wałkach.. koło pośredniczące jest po to, żeby mega zwolnić prędkość obrotową górnego...

    pozostałych elementów po prostu szukałem - dosyć dawno temu (m.in. tanifiat i ASO)

    pośredniczącego nie dorobisz.. a jak dorobisz to będzie to kosztowało tyle co cały silnik z wymianą - opcja bez zbędnego pierniczenia
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Da się usunąć dolny łańcuch - chyba w Australii to opatentowali ze względu na to że dolny nie ma napinacza w przeciwieństwie do protoplasty tego silnika co znacząco wpływa na moc osiąganą przez silnik po jego rozciągnięciu, komplet kosztuje chyba koło 600 baksów, muszę tego poszukać to wrzucę link. I jest to właśnie tak zrobione że przełożenie pozostaje takie jak przy oryginalnych kołach

  10. #20
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    jak tylko znajdziesz taki zestawik do 2.0 TS 8V to bardzo prawdopodobne, że bym się skusił wtedy można by pomyśleć o podniesieniu mocy w mojej niuni..

    pewnie jest mniejsza zębatka na wale i maksymalnie jak się da większe kółka na wałkach (a miejsca tam mało) .. inaczej tego nie widzę

    ps. dolny łańcuch u mnie jest rozciągnięty jak szmata i powoduje szelest .. ale nie przejmuje się tym, ciśnie równo

    - - - Updated - - -

    jak dolny się rozciągnie to też kasujesz błąd ustawienia na wałkach... nie powinno być strat mocy
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd Alfa Romeo 159 - Warszawa
    Utworzone przez pawel182 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 10:30
  2. alfa Romeo 156 Rozrząd
    Utworzone przez stress w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 10:13
  3. Rozrząd Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 20:49
  4. Alfa Romeo 147 - rozrząd wymiana
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory