Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 130

Temat: zakup alfa romeo 33

  1. #71
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Ostatnio była w niewiele większych pieniądzach w Warszawie bardzo ładna czerwona 1.4 i to jeszcze II seria. Wisiała ze 2 tygodnie, aż w końcu zainteresował się chyba jakiś handlarz, bo po paru miesiącach i okrążeniu pół Polski wróciła do ogłoszeń z wypolerowanym lakierem, czystym wnętrzem, z tym że ze sporo powiększonymi żądaniami cenowymi. Podobna była w Łodzi, ale bez papierów i miała troszkę rdzy, spłowiały lakier i alusy 15tki - była w cenie złomu i najprawdopodobniej poszła na żyletki.

    Pytanie, co z tym stanem technicznym. Gorzej, jeśli na miejscu okaże się, że nie jest tak różowo jak zapewniał sprzedający(jeszcze chyba nigdy mi się tak nie zdarzyło) i nie dość, że blachy nie ma, to i jeszcze trzeba inwestować w podwozie. Jak patrzę na to ogłoszenie, to nie chce się wierzyć, by znalazł się ktoś, kto zaproponuje właścicielowi więcej niż 1000zł na dzień dobry, a najprędzej ktoś będzie chciał brać na części, tylko w sumie co w niej może być cenne? Nawet nie chciało mu się za 30zł wymienić tylną lampę, by były jednakowe. Ale oczywiście, jeśli faktycznie mechanicznie wszystko jest tip-top to może i nawet 1,5tys zł można jeszcze dać, zakładając, że ma jeszcze z pół roku opłacone OC i przegląd i ogólnie jest ogarnięta do jazdy(ładne opony, sprawne hamulce, niepocące się amortyzatory przednie!!!, brak wycieków), a nie "na dobiciu". W każdym razie, ja proponowałbym trochę się wstrzymać z zakupem. Ta raczej szybko nie zniknie, a co jakiś czas pojawiają się na rynku ciekawsze propozycje, tylko trzeba sprawnie reagować, bo handlarze nie śpią. A i jakbyś się decydował na wyjazd to dawaj znać, coś jeszcze dopowiem, a i jak chcesz to dla porównania możesz sobie moją obejrzeć po drodze.

    PS. W Płocku jeździ biała 33, użytkowana przez kobietę i też na zadbaną nie wygląda(33, a nie kobieta ) - może uda Ci się jakoś namierzyć, a nóż się okaże, że jest w podobnym stanie, ale 300zł na złomie to dla niej ciut za mało i np. zadowoli się kwotą 500zł.

  2. #72
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    W Płocku na tej białej już zostawiałem kartkę kupię itp. nic nie pomogło

    Może w ogóle odpuszczę temat 33
    Musze się pozbyć 2 x 164 które pewnie skończą na Ukrainie skoro nawet po 2 tyś zł nikt ich nie chce u nas hehe

  3. #73
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Hah, a już miałem nadzieję, że będzie to porada tygodnia.

    Jakbyś był kiedyś zdecydowany na 33 w stanie bdb to znajomy na pewno swoją będzie sprzedawał[ekhm... jak ją wreszcie poskłada], ale to będzie raczej sporo wyższy pułap cenowy.

  4. #74
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav33 Zobacz post
    Nie da się zrobić blacharki w 33, a szczególnie w jej pierwszych wersjach.
    Można jedynie ją zmumifikować i wstawić sobie do salonu :-)
    a ja sądze że się da i moja 33 jest tego żywym przykładem, trzeba znać po prostu zaufany warsztat który robi renowacje starych samochodów. Ja swoją odbudowałem od A do Z i jestem z niej mega zadowolony!
    tak jak 75andrew155 pisze jak kupować to tylko 16V, 4x4 lub 1,7 8v, innymi bym sobie głowy nie zawracał w Polsce nic fajnego się raczej nie znajdzie, ja bym szukał we włoszech za 3tyś euro jest w czym wybierac.

  5. #75
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Oczywiście wszystko zależy jakimi mocami się dysponuje, bo przy odpowiednim zapleczu odbudować można i zawsze i wszystko. Ty jesteś przykładem, podobnie Stabipl, z tym, że porady uwzględniały to, że Seraf może nie dysponować takimi środkami, skoro nie deklaruje. No i druga strona - jak już planować odbudowę to im gorsza baza tym wydatki rosną nieproporcjonalnie.

  6. #76
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Ja mam jakąś dziwną manie ratowania aut od złomowania.
    Jakieś tam zaplecze mam, ale obecnie jest już u mnie kilkanaście aut i zrobienie wszystkich przez moich zaufanych: mechanika, blacharza, lakiernika zajmie pewnie dobre kilka lat.
    O tym co o tym "kolekcjonowaniu złomu" myśli moja żona nie muszę chyba wspominać.

    A co do 33 to co za różnica czy to 1.7 czy 1.5 czy nawet 1.3 jak dźwięk silnika ten sam
    Już pomijam że to nie jest auto na co dzień i przy tylu autach dobrze jak w ogóle tym autem zrobię kilka km rocznie.

    Do poszalenia to jest połączenie Busso i liczby 75
    Dla mnie auto z przednim napędem to nie jest auto sportowe.

  7. #77
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post
    A co do 33 to co za różnica czy to 1.7 czy 1.5 czy nawet 1.3 jak dźwięk silnika ten sam
    Już pomijam że to nie jest auto na co dzień i przy tylu autach dobrze jak w ogóle tym autem zrobię kilka km rocznie.
    Seraf, piszesz jakbyś sam sprzedawał. Powiem inaczej - pytałeś, czy warto ją brać. Odpowiedzi masz, że 33 za takie pieniądze i jeszcze ze słabą budą bardzo trudno jest polecić. Jednego nie rozumiem - jeśli faktycznie masz na nią swój pomysł, czy w ogóle po prostu chcesz ten egzemplarz mieć, to po pierwszych negatywnych odpowiedziach powinieneś olać forumowe dysputy i już dawno zdawać nam relację z tego jaka to padaka, albo opisywać wrażenia z pierwszej podróży, jak to pięknie gada i cudownie jeździ, itp.

  8. #78
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rav33
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 16V
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał redziar Zobacz post
    a ja sądze że się da i moja 33 jest tego żywym przykładem, trzeba znać po prostu zaufany warsztat który robi renowacje starych samochodów. Ja swoją odbudowałem od A do Z i jestem z niej mega zadowolony!
    tak jak 75andrew155 pisze jak kupować to tylko 16V, 4x4 lub 1,7 8v, innymi bym sobie głowy nie zawracał w Polsce nic fajnego się raczej nie znajdzie, ja bym szukał we włoszech za 3tyś euro jest w czym wybierac.
    ...ktoś kto ma/miał Alfę i kupuje Alfę, wie co robi, a pytanie "czy warto?" należy traktować z przymrużeniem oka ;-)
    Koszt napraw blacharsko,lakierniczo,mechanicznych w mojej 33-ce przekroczył ośmiokrotność ceny zakupu i mimo to nie odradzam kupowania takowej, a jednak przestrzegam, że to nie to samo co np: 166, 159 itp.
    Ja chciałbym mieć drugą taką jak mam w salonie ;-) - czego i Wam drodzy forumowicze życzę!

  9. #79
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post
    Ja mam jakąś dziwną manie ratowania aut od złomowania.
    O tym co o tym "kolekcjonowaniu złomu" myśli moja żona nie muszę chyba wspominać.
    A co do 33 to co za różnica czy to 1.7 czy 1.5 czy nawet 1.3 jak dźwięk silnika ten sam
    to zupełnie tak jak ja, z tym że po ratowaniu Sprinta trochę tego żałowałem ale auto teraz przynajmniej jeździ i nie zostało złomowane, pewnie ten sam los spotkałby moją 33.
    Jeśli ktoś robił blacharke w samochodzie to wie jakie to są koszta i dlatego ja bym wolał szukać może i droższego auta ale w lepszym stanie bo i tak będzie taniej niż naprawiać ale wiadomo Alfista czesto nie kieruje się rozumem tylko serduchem

  10. #80
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Uratowałem Alfę 33 przed złomowaniem i tyle, ale nie wiem po co hehe
    Chociaż fakt jakbym patrzył na forum "Alfaholików" to może i lepiej jakby na złomie skończyła.

    Auto jeździ/bzyczy, wszystko o dziwo działa może to wina malego przebiegu albo tego, że przez całe życie miala aż 2 właścicieli
    Jeździ, wygląda i brzmi jak "wkur*iony bąk" to tak w skrócie

    Wg mnie jeśli ktoś chce takie bzyczące coś to jest ostatni moment.
    75 też kiedyś było e nie kupuj tego Twin Sparka bo to nic nie warte, a dziś wszyscy wiedzą ile kosztuje to nic nie warte

    A chyba najlepszy Polski przykład czyli 125p.
    Dziś nikogo nie dziwi cena 30 tyś zł za auto z biegami w kierownicy w idealnym stanie

Podobne wątki

  1. [GTV] Zakup Alfa Romeo GTV
    Utworzone przez Rakieton w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2425
    Ostatni post / autor: 11-06-2023, 07:58
  2. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  3. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  4. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  5. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory