Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Parę pytań dotyczące chłodzenia

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Patrząc na chłodnicę od strony komory silnika - w prawym dolnym rogu, mam taki na zbyciu nówka sztuka. Tak się to nazywa jak piszesz.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Zanim kupisz nowy włącznik wentylatora zbadaj czy masz sprawny rezystor (częsta usterka) zamontowany w obudowie wentylatora (lewy górny róg obudowy) .Uszkodzony rezystor powoduje że podczas pracy klimatyzacji nie włącza się wentylator oraz wentylator startuje z drugiego biegu temp włączenia 97 st.C. Pierwszy bieg włącza się przy 92. Włącznik wentylatora możesz sprawdzić przy pomocy garnka termometru i multimetru. Gotujesz wodę z włącznikiem mierzysz temp i badasz zwarcie styków.

    Dodano po 14 minutes:

    Ostanie pytanie a zarazem najważniejsze dotyczy problemu z temperaturą.Podczas jazdy wszystko wydaje się być w porządku. Jednak w korku czy nawet postoju czekając na kogoś,temperatura rośnie do ponad 100 stopni ! Słychać wtedy, że załącza się wentylator i coś tam chłodzi, jednak wskazówka od temperatury nawet nie spadnie do tych 90 stopni... Trzeba wyjechać najlepiej na trasę i polecieć z prędkością około 90-100km/h żeby najprawdopodobniej pęd powietrza schłodził silnik. Czerwona kontrolka się nie zapala, jednak temperatura sięgająca ponad 100 stopni jest raczej niedopuszczalna. Przypuszczam nawet, ze przez taką temperaturę mogła chłodnica się gdzieś rozszczelnić.
    Co może być przyczyną? Jak u Was działa wentylator? Od ilu powinien załączać się pierwszy i drugi bieg? Zdawać by się mogło, że u mnie jest zwyczajnie brak pierwszego biegu, temperatura rośnie i dopiero drugi bieg wentylatora zatrzymuje rośnięcie dalej temperatury.
    Ogólnie każda rada i sugestia dotycząca tego problemu bedzie przydatna.

    Pozdrawiam[/QUOTE]

    Podwyższona temp podczas postoju jest jak najbardziej normalna. Włącznik wentylatora mierzy temp prawie na wyjściu z chłodnicy, więc temp wyjścia wynosi około 90 st.C. Taki gorący płyn przepływa przez silnik ,odbiera ciepło i z temp około 105 st.C wpływa do chłodnicy którą wentyluje wentylator.Temp włączenia wentylatora 92 i 97 st.C .Temp włączenia kontrolki 115 st.C.Otwarcie termosatu 87 pełne otwarcie 99 st.C. W nowych dupowozach aby nie zawracać głowy serwisantom takimi problemami wskazówka temperatury stoi pionowo od około 70 st.C do 110 st. Dla ciekawskich proponuję użyć pirometru i mierzyć temp na wyjściu z termostatu.
    Ostatnio edytowane przez NOE ; 16-05-2014 o 19:46 Powód: Dodano

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOE Zobacz post
    Zanim kupisz nowy włącznik wentylatora zbadaj czy masz sprawny rezystor (częsta usterka) zamontowany w obudowie wentylatora (lewy górny róg obudowy) .Uszkodzony rezystor powoduje że podczas pracy klimatyzacji nie włącza się wentylator oraz wentylator startuje z drugiego biegu temp włączenia 97 st.C. Pierwszy bieg włącza się przy 92. Włącznik wentylatora możesz sprawdzić przy pomocy garnka termometru i multimetru. Gotujesz wodę z włącznikiem mierzysz temp i badasz zwarcie styków.

    Dodano po 14 minutes:

    Podwyższona temp podczas postoju jest jak najbardziej normalna. Włącznik wentylatora mierzy temp prawie na wyjściu z chłodnicy, więc temp wyjścia wynosi około 90 st.C. Taki gorący płyn przepływa przez silnik ,odbiera ciepło i z temp około 105 st.C wpływa do chłodnicy którą wentyluje wentylator.Temp włączenia wentylatora 92 i 97 st.C .Temp włączenia kontrolki 115 st.C.Otwarcie termosatu 87 pełne otwarcie 99 st.C. W nowych dupowozach aby nie zawracać głowy serwisantom takimi problemami wskazówka temperatury stoi pionowo od około 70 st.C do 110 st. Dla ciekawskich proponuję użyć pirometru i mierzyć temp na wyjściu z termostatu.
    Czyli z tego co napisałeś u mnie ewidentnie nie ma pierwszego biegu wentylatora... Wiatrak słychać dopiero jak wskazówka od temperatury podchodzi pod 100 stopni, czyli wynika z tego, że wentylator startuje dopiero z drugiego biegu. Przyczyną może być uszkodzony rezystor dmuchawy tak?
    Spróbuję najpierw wymienić chłodnicę, bo i tak z niej leci. Jeżeli to nie pomoże to sprawdzę ten rezystor. Na końcu uderzę w termo włącznik i mam nadzieję, że zapobiegnę przegrzewaniu się silnika.
    Dzięki wielkie za cenne informację i odpowiedzi na moje pytania

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    Patrząc na chłodnicę od strony komory silnika - w prawym dolnym rogu, mam taki na zbyciu nówka sztuka. Tak się to nazywa jak piszesz.
    Jutro zajrzę jak on wygląda. Ile cenisz sobie za niego? Gdybym wrazie potrzebowal, odezwałbym się do Ciebie.

    Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 16-05-2014 o 21:51

  4. #14
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Kup lepiej w autosklep24 - ja tam brałem coś koło 5-6 dych.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Problem wydaje się być rozwiązany. Nowa chłodnica wpadła do auta (ta o rozmiarze 580mm okazała się dobra), obecny termowłącznik okazał się być sprawny(w razie czego, zapasowy już sobie leży), a winowajcą, który powodował że pierwszy bieg wentylatora w ogóle się nie załączał, był rezystor dmuchawy, a dokładniej kabel który do niego wchodzi. Przy wymienianiu chłodnicy i wyciąganiu wentylatora, spojrzałem na ten rezystor, złapałem za oba kable i jeden z nich zwyczajnie wyciągnąłem, tak więc jak się okazało, kabel nie zwierał do pinu, co powodowało brak 1-go biegu.
    Teraz przy włączonej klimie, wentylator raz na jakiś czas się załącza, a co najważniejsze startuje z pierwszego biegu

    Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc

Podobne wątki

  1. [GTV] Zastanawiam się nad GTV i mam parę pytań
    Utworzone przez jersey w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 18:36
  2. [159] Parę pytań
    Utworzone przez Mistrz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:41
  3. Crosswagon - parę pytań ???
    Utworzone przez juras k w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 18:51
  4. Parę pytań o 147 od początkującego
    Utworzone przez Adiii w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 20:55
  5. Parę pytań odnośnie 147 1.9 jtd 16V
    Utworzone przez Marcuss w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 17:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory