Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wymiana rozrusznika 2.0 TS

  1. #1
    grzes1226
    Gość

    Domyślnie Wymiana rozrusznika 2.0 TS

    jakie tam jest dojście?? mam zamiar wymienić sam wsumie sama wymian to pikuś gorzej właśnie z dojściem pewnie prosze opisać gdzie on sie znajduje i jak tam do niego sie dobrac. z gury dziękuje za pomoc

  2. #2
    Robert3029
    Gość

    Domyślnie

    Witam grzes1226...ostatnio wyciagalem skrzynie...i powiem Ci tak...Rozrusznik jest strasznie malutki..umieszczony jest koło przegrody silnika...z kanału go nie dostaniesz chyba ze jakims cudem zauwazysz śruby rozrusznik jest połączony śrubami ze skrzynia...czyli lipa...żeby to zrobić wystarczy garaż z kanalem...wiem bo sam robiłem i mozna to zrobić...sciagnąć lewe zawieszenie przednie to od kierowcy wyciagnać skrzynie i spokojnie bez nerwów wyciagniesz rozrusznik...chyba że spróbujesz bez wyciagania skrzyni na macanego odkrecic od spodu...sa 3 śruby dwie na skrzyni i jedna łącząca osłone jakaś tam... to tyle

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar darekd24
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    sosnowiec
    Auto
    166 T.S 2.0 2001 16V progression
    Postów
    80

    Domyślnie

    nie lepiej od góry odkrecic dolot powietrza , termostat i masz dojscie do rozrusznika a moze i bez rozkrecania termostatu sie uda

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Nie wiem jak wygląda w przypadku 2.0 TS ale w 2.4 JTD nie ma problemu żeby wymienić rozrusznik nie mając specjalistycznego sprzętu.. Sam to robiłem początkiem stycznia i zajęło mi to 30 minut zabierając się do niego od góry na podwórku ale tak to wygląda w 2.4JTD co do TS-a nie mam pojęcia..

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Kraków / Irlandia
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TS, Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert3029 Zobacz post
    Rozrusznik jest strasznie malutki..umieszczony jest koło przegrody silnika...z kanału go nie dostaniesz chyba ze jakims cudem zauwazysz śruby rozrusznik jest połączony śrubami ze skrzynia...czyli lipa...żeby to zrobić wystarczy garaż z kanalem...wiem bo sam robiłem i mozna to zrobić...sciagnąć lewe zawieszenie przednie to od kierowcy wyciagnać skrzynie i spokojnie bez nerwów wyciagniesz rozrusznik...chyba że spróbujesz bez wyciagania skrzyni na macanego odkrecic od spodu...sa 3 śruby dwie na skrzyni i jedna łącząca osłone jakaś tam... to tyle
    Przepraszam ale rozbawił mnie post kolegi. To tak jakby wymieniać olej poprzez odkręcenie miski olejowej wlanie do niej oleju i ponowne przykręcenie. Niby tak się da ale po jaką cholere.

    W silniku 2.0 t.s. wystarczy zdjąć rurę dolotu i przepustnicę dla wygody. Daje nam to dostęp do dwóch górynych śrub ( do dolnej chyba też jak ktoś ma wprawne ręcjomaty). Dolną śrubę plus przewody proponuje odkręcać od dołu auta.

    Pozddrawiam

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Koledzy, chciałbym wyciągnąć bendiks. Jedynym sposobem jest chyba wybicie tulejki. W pewnym momencie stanęła i boję się, że to mógł być zły pomysł. Kontynuować?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tulejka.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	287.3 KB
ID:	251581

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTDm - wymiana rozrusznika
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 28-02-2023, 12:21
  2. [164] wymiana rozrusznika w 2 TB
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 20:36
  3. Wymiana rozrusznika - gdzie i za ile
    Utworzone przez DeFuerto w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-10-2014, 21:31
  4. Wymiana Rozrusznika 2,5 V6
    Utworzone przez patryk520 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 23:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory