Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pytanie dotyczące sprzęgła

  1. #1
    Andrzej G
    Gość

    Domyślnie Pytanie dotyczące sprzęgła

    Witam, zamierzam kupić mito 1.4 105KM, przeczytałem sporo tematów dotyczących zakupu alfy i wiem że to trochę słaby silnik do tego auta ale jakoś będę musiał to przeboleć. Ostatnio miałem jazdę próbną i zaniepokoiło mnie trochę "krótkie" sprzęgło- po odpuszczeniu sprzęgła o około 2cm od podłogi auto już jedzie i wydaje się jakby tylko w przedziale 2-2,5cm było sprzęgło, nie ma w ogóle tzw. pół sprzęgła. W innych samochodach nie spotkałem się z czymś takim, zawsze sprzęgło nawet po wymianie na nowe zaczynało się te 3-4cm od podłogi i kończyło powyżej połowy. Mam się tym niepokoić czy wystarczy regulacja? Drugie pytanie czy klimatyzacja działa aż tak głośno w porównaniu z innymi autami? Pozdrawiam i przepraszam jeśli pytanie jest trochę dziwne.

    Link do auta gdyby ktoś miał coś do powiedzenia o tym modelu: http://otomoto.pl/alfa-romeo-mito-1-...C23357122.html

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    606

    Domyślnie

    Za pół roku będę wymieniał mojego diesla z kosmicznie mocnym silnikiem 135KM 385Mm. Rok starszy z udokumentowaną historią w ASO. No i ten kolor. Rosso Alfa! Cena troszkę będzie wyższa, ale za to przyjemność gwarantowana. U mnie Sprzęgło chodzi tak jak trzeba (wymienione na nowe).

  3. #3
    Andrzej G
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Za pół roku będę wymieniał mojego diesla z kosmicznie mocnym silnikiem 135KM 385Mm. Rok starszy z udokumentowaną historią w ASO. No i ten kolor. Rosso Alfa! Cena troszkę będzie wyższa, ale za to przyjemność gwarantowana. U mnie Sprzęgło chodzi tak jak trzeba (wymienione na nowe).

    Na tę chwilę chyba zdecyduje się na bardziej przyziemne auto- a i boję się przesiadki z poprzedniego auta na tak słaby silnik na alfę poczekam jeszcze chwilę. Więc może rzeczywiście będę zainteresowany

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    U mnie sprzęgło w MiTo chodzi normalnie (subiektywna ocena w porównaniu z autami klasy kompakt i klasy B). Na pewno jest lepsze od tego w VW Polo IV.
    A co do głośności klimatyzacji (mam automatyczną) to na porównywalnych obrotach nie jest głośniejsza choćby od Toyoty Auris, czy Forda Focusa.

Podobne wątki

  1. Pytanie dotyczące zawieszenia
    Utworzone przez danio500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 23:53
  2. Pytanie dotyczące zegarów w 156.
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 10:35
  3. pytanie dotyczące zawieszenia
    Utworzone przez kaniuka125 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 11:58
  4. Pytanie dotyczące zawieszenia.
    Utworzone przez mar_1981 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 18:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory