Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Demontaż przycisków sterowania radiem (156,147,166) - jak?

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie Demontaż przycisków sterowania radiem (156,147,166) - jak?

    Czy ktoś demontował może, bez pourywania zaczepów, plastki srebrne pod którymi są przyciski sterowania radiem w kierownicach 156, 147, 166 ?
    W 156 z drewnianą (FL) kierownicą rozbierałem ostatnio i pourywały się niestety górne i dolne zaczpy, przyśrodkowe przetrwały..

    Nie wiem jak w kierownicach obszytych skórą jest ? zwłaszcza 166 mnie interesuje, ale 156 i 147 obszyte skórą pewnie podobnie.
    Może ktoś z Was je zdejmował bez uszczerbku i tak aby dało się założyć ponownie i nie były poluzowane? czy można bez obaw siłowo, czy gdzieś w odpowiednim miejscu podważać? jakiś sposób specjalny? jakieś sztuczki ?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Demontowałem 156 (147 wygląda tak samo). Najpierw trzeba całość wyciągnąć z kierownicy. Siedzi na takich bolcach z "ząbkami". A dopiero później brać się za zaczepy. Wtedy nic się nie urywa

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Demontowałem 156 (147 wygląda tak samo). Najpierw trzeba całość wyciągnąć z kierownicy. Siedzi na takich bolcach z "ząbkami". A dopiero później brać się za zaczepy. Wtedy nic się nie urywa
    Bolce z ząbkami są integrlane z takim czarnym plastikiem na którym leży folia ze ścieżkami elektr, mikroprzełącznikami tymi pod gumkami i diodami. O ten plastik Co chodzi ? Rozumiem, że w 156 i 147 ze skórzaną kierownicą do niego jest przymocowany srebrny plastik ramienia kierownicy tak ? ( bo w drewnianej nie - łączą się ze sobą nawzajem ten srebrny od str przycisków z tym od tyłu kierownicy.
    Bolce z ząbkami podważałeś od strony wyjętej poduszki powietrznej?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Żeby to dobrze zrobić należy wyjąć poduszkę i wtedy masz dostęp do paneli. Podważasz je wtedy od środka kierownicy jednocześnie ciągnąc ku górze i nic nie pęka. Chyba, że robisz to w zimnie to wtedy plastik na 90% pęknie. Jak byś potrzebował taki plastik to mam kilka. Tylko w 147/GT są ciemniejsze niż w 156.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Żeby to dobrze zrobić należy wyjąć poduszkę i wtedy masz dostęp do paneli. Podważasz je wtedy od środka kierownicy jednocześnie ciągnąc ku górze i nic nie pęka. Chyba, że robisz to w zimnie to wtedy plastik na 90% pęknie. Jak byś potrzebował taki plastik to mam kilka. Tylko w 147/GT są ciemniejsze niż w 156.
    Poduszkę wyciągałem, garaż ogrzewany . Nie pękły te zaczepy od strony poduszki , o te się nie boję. W tej z drewnianą kierownicą poskładałem i posklejałem i póki co trzyma się lepiej niż na zaczepach, byle znów nie trzeba było gumek wymieniać

    Ale chodzi mi już o kierownice ze skórą w 166. Nie wiem po prostu jakie są tam zaczepy poza tymi od str poduszki. Ok będę próbował. Wygląda na to że są mniej podatne na pozrywanie.

    A w razie czego masz może te plastki ramion do 6cio przyciskowej kierownicy do 166tki również?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Poduszkę wyciągałem, garaż ogrzewany . Nie pękły te zaczepy od strony poduszki , o te się nie boję. W tej z drewnianą kierownicą poskładałem i posklejałem i póki co trzyma się lepiej niż na zaczepach, byle znów nie trzeba było gumek wymieniać

    Ale chodzi mi już o kierownice ze skórą w 166. Nie wiem po prostu jakie są tam zaczepy poza tymi od str poduszki. Ok będę próbował. Wygląda na to że są mniej podatne na pozrywanie.

    A w razie czego masz może te plastki ramion do 6cio przyciskowej kierownicy do 166tki również?
    Do 166 może być problem ale pytaj na PM jutro.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Poduszkę wyciągałem, garaż ogrzewany . Nie pękły te zaczepy od strony poduszki , o te się nie boję. W tej z drewnianą kierownicą poskładałem i posklejałem i póki co trzyma się lepiej niż na zaczepach, byle znów nie trzeba było gumek wymieniać

    Ale chodzi mi już o kierownice ze skórą w 166. Nie wiem po prostu jakie są tam zaczepy poza tymi od str poduszki. Ok będę próbował. Wygląda na to że są mniej podatne na pozrywanie.

    A w razie czego masz może te plastki ramion do 6cio przyciskowej kierownicy do 166tki również?
    Do 166 może być problem ale pytaj na PM jutro.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Poduszkę wyciągałem
    Z innej beczki Poduszkę wyciągnąłeś na odpiętym aku czy nic nie robiłeś?

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Z innej beczki Poduszkę wyciągnąłeś na odpiętym aku czy nic nie robiłeś?
    Tak, odpiąłem klemę z akumulatora (nie wiem czy potrzebnie czy nie, ale nie zaszkodzi raczej). Samej poduszki nie wypinałem tylko na kabelku przekładałem żeby nie przeszkadzała.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Nie trzeba aku odpinać. Wystarczy nie przekręcać kluczyk do pozycji MAR.

    Wysłane z mojego GT-I8190 przy użyciu Tapatalk
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    byle znów nie trzeba było gumek wymieniać
    Gdzie można dostać same gumki???

Podobne wątki

  1. 156 - podłączenie sterowania radiem z kierownicy
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 18:40
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 17:45
  3. [159] panel do sterowania radiem
    Utworzone przez kaz156 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory