Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Projekt Tablet 8 cali w 156

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie Projekt Tablet 8 cali w 156

    Witam ! N a forum juz ktos chyba wstawail tablet do 147 czy tam gt.. nikt natomiast chyba nie robil tego oficjalnie w 156.

    Mam zamiar przerobić panel oczywiscie na 2din i wstawic tam tablet 8 cali w ladnej ramce ( bedzie foto relacja )

    mam tylko pytanie..

    Powidzmy ze tablet siedzi juz na miejscu.. jak to sensownie zapiac do audio ?

    myslalem nad radiem w schowku i kablem AUX. ( najprosciej)

    chcociaz chcialbym raczej pozbyc sie radia calkowicie.. i jak tablet zapiac pod audio ?


    mozena dac wzmacniacz i zapiac do niego glosniki bezposrednio a potem przejscówka z " czincza " na AUX i do tabletu ?
    mam wzmacniacz 4 kanalowy poradzi on 4 glosniki plus SUB ? musze cos wiecej dokupic czy moge odrazu do tabletu podpiac czincze/aux ?


    etap prac :

    zakup tabletu : JEST
    panel 2din : podstawa kupiona - robi sie

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli masz wzmacniacz robiący z dwóch kanałów 4 to możesz go zostawić. Inaczej nie ma sensu rozgałęziać cinch'e. Oczywiście jakość dźwięku i tak nie będzie powalać ale jeśli nie jesteś audiofilem, to nie widzę lepszej opcji. Tylko wtedy nie masz możliwości posłuchania radia (chyba, że pod tablet podepniesz modem GSM i będziesz korzystał z cyfrowego radia w streaming'u).
    Podłączając pod radio poprzez wejście AUX masz zarówno 4 kanały z regulacją fader itd, jak i inne funkcje radia. Tylko, że to będzie mało praktyczne z obsługą poprzez schowek bez pilota. Mógł byś sobie sprawić jakiś wyższy model Pioneer'a, Alpine z bluetoth'em i połączyć go poprzez adapter ze sterowaniem w kierownicy. To już był by kombajn Sam nad tym myślałem ale z braku czasu odpuściłem.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Po pierwsze sprawdź, czy Ci ładowarka do tabletu nie będzie siała po instalacji audio. Zwykłe ładowarki generują tak niemiłosierne zakłócenia w sygnale dźwiękowym, że będziesz musiał wyłączać ładowanie tabletu, żeby czegokolwiek posłuchać.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Ogólnie jakość wyjścia audio z tabletach pozostawia wiele do życzenia. Wyjątkiem są iPady. Nawet w topowych modelach innych producentów (samsung, sony) na słuchawkach można wyłapać zakłócenia.
    Tak, więc to o czym wspomniał kolega wyżej to chyba największy problem. Tym bardziej, że w budżetowych tabletach ten efekt jest bardzo słyszalny.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja mam dwa tablety często używane w aucie i żadna z ładowarek nie powoduje zakłóceń. Jeden to Goclever z tunerem DVB i GPS a drugi to Storex używany głównie przez syna. Niby żaden nie prezentuje wyższej klasy ale ich praca nigdy mi nie kolidowała z audio w samochodzie. Kolega ma markowy produkt z jabłkiem w kolorze białym i jadąc z podłączoną ładowarką słychać przebicia pracy procesora...

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Oskarr
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156
    Postów
    78

    Domyślnie

    Witaj,
    już gdzieś pisałem, że mam taki sam plan, ale czy wejdzie Ci tablet 8 cali? 7 cali wchodzi na styk + ja chciałem samsunga galaxy tab wrzucić żeby to miało ręce i nogi. Radio do schowka, do radia pilot (nawet taki na kierownice), inaczej tego nie widzę. Ja trochę uproszoną sprawę mam bo generalnie mam dobrze grający zestaw audio ze wzamkiem itp + dobre radio z aux'em. Brakuje mi tabletu no i... czasu... Nawet spawam plastiki to nie problem zmieścić tablet tam, ale jakoś nigdy czasu nie ma żeby się zabrać za to.
    No i ja obmyślałem sprawę z ładowarką, bo np. spoko jest jak podepniesz ja na +12v po stacyjce, ale co wtedy jeśli na postoju będziesz chciał obejrzeć film? warto dać jakieś dodatkowe, nawet ręcznie włączane zasilanie. Chyba że wepniesz łądowarke pod stały +12v i ciągle będzie ładował ale czy wtedy po pierwsze aku nie ucierpi a po drugie tablet nie bedzie się nadto grzał.
    Chętnie zobaczę jak to będzie u Ciebie wyglądać

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oskarr Zobacz post
    Witaj,

    No i ja obmyślałem sprawę z ładowarką, bo np. spoko jest jak podepniesz ja na +12v po stacyjce, ale co wtedy jeśli na postoju będziesz chciał obejrzeć film? warto dać jakieś dodatkowe, nawet ręcznie włączane zasilanie. Chyba że wepniesz łądowarke pod stały +12v i ciągle będzie ładował ale czy wtedy po pierwsze aku nie ucierpi a po drugie tablet nie bedzie się nadto grzał.
    Tablet ze sprawną baterią, bez używania Wifi, GPS i np Bluetooth oraz bez dużego obciążenia procesora powinien spokojnie działać 2-4 godzin (mój Goclever w trybie czuwania potrafi kilkanaście godzin działać). Oczywiście piszę o 7 calowym modelu. Najlepiej będzie podpiąć pod permanentny plus i dać włącznik w niewidocznym ale dostępnym miejscu.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Oskarr
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156
    Postów
    78

    Domyślnie

    Ja raczej myślałem, żeby zrobic dwa obwody na diodach prostowniczych żeby się nie gryzły Jeden +12v po stacyjce do ładowarki na co dzień, a drugi właśnie ze stałego plus z przełącznikiem w niewidocznym miejscu (np. schowek) aby w razie bez stacyjki można było mieć zasilanie w tablecie zasilanie w sensie dodatkowego ładowania

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kivi89
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    444

    Domyślnie

    A wiec tablet 8 cali wejdzie ale calkowicie na styk. Aktualnie pracuje nad przerobieniem konsoli ( niebawem wystawie jakieś fotki ) i zdecyduje się raczej na radio z pilotem ew sterowanie na kierownicy. Tylko szkoda mi radia bo mam alpine ale bez aux..

    Wysłane z mojego FreeTAB 1001 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Oskarr
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156
    Postów
    78

    Domyślnie

    podjedź do elektryka to wyciągnie Ci aux na zewnątrz radia...

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Tablet * cali Modecom freeTab 1001 nowka
    Utworzone przez kivi89 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2014, 09:56
  2. pytanie o tablet do Alfy
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 15:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory