Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: [156] Wymiana głośników - plug & play

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie [156] Wymiana głośników - plug & play

    Witam,

    na wstępie proszę, aby nie mieszać mnie z błotem i nie wskazywać na opcję szukaj, szukaj, bo szukałem i nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi

    Mój problem jest następujący: chciałbym wymienić głośniki w mojej alfie, aby uzyskać lepsze brzmienie. Nie będę wygłuszał drzwi, ani montował wzmacniacza. Jestem przekonany, że przyzwoite głośniki nawet na niewygłuszonych drzwiach zagrają lepiej niż fabryczne śmiecie. Zamierzam pozostawić też fabryczne radio.
    Moim problemem jest to, że mam 2 lewe ręce i nie znam się kompletnie na car-audio.

    Chciałbym więc kupić głośniki na przód takie, żeby wymiana była jak najprostsza. Takie plug & play. Stare wyjmuję i wkładam nowe

    Da się tak? Jeśli się da, to jakie kupić, żeby pasowały i przyzwoicie grały? Czy mam kupić same duże głośniki czy również wymienić piszczki (tweetery)?

    Proszę o wyrozumiałość i pomoc

    Pozdrawiam,
    Paweł

    P.S. To niby mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi. W zasadzie to jednak nie jestem taki nowy. Miałem już konto na alfaholikach, jednak pewnie z powodu długiej nieobecności na forum zostało skasowane.
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 26-08-2014 o 13:08 Powód: brak kultury i wychowania. zapomniałem się przywitać :)

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    w ten sposób nawet nie rób. albo kup byle śmiecie za 250zł, różnicy nie usłyszysz albo nie poradzisz sobie i tak z montażem.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Uważasz, że gdybym na przykład zamontował głośniki (tak przez wszystkich polecane) - HELIX B 62C, to nie zagrałoby to lepiej?
    Czy montaż takich głośników byłby strasznie skomplikowany (nie wymieniałbym żadnych kabli, zostawiłbym wszystko jak jest).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    156 SW JTDm 2004
    Postów
    76

    Domyślnie

    Generalnie montaż nie będzie jakoś super trudny. Do większych głośników jest dość prosty dostęp. Trzeba podważyć te maskownice na drzwiach, są zamontowane na 4 zatrzaskach. Odkręcasz głośnik stary, przykręcasz nowy. Podłączanie kabli musisz sam wyczaić, bo w nowych głośnikach nie będzie takiej wtyczki jak jest w starych fabrycznych.
    O głośnikach których się nie podpina pod wzmacniacz i nie kosztują kilkuset zł, praktycznie nie masz co pytać na forach car audio
    Te które podałeś są często polecane jako rozwiązanie bez wzmacniacza, tańsze też pewnie by starczyły, zależy czy jesteś melomanem, czy wystarczy że gra muzyka.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Uważasz, że gdybym na przykład zamontował głośniki (tak przez wszystkich polecane) - HELIX B 62C, to nie zagrałoby to lepiej?
    Ja tak uważam. Szkoda kasy na nowe głośniki,które nie będą rozsądnie zainstalowane. Chyba, że fabryczne masz po prostu uszkodzone. Wtedy idź do sklepu nie dla idiotów, kup najtańsze które podejdą i po temacie.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał barsliw Zobacz post
    Ja tak uważam. Szkoda kasy na nowe głośniki,które nie będą rozsądnie zainstalowane.
    Ale co to znaczy "rozsądnie zainstalowane"? Że trzeba wygłuszyć drzwi? Czy może wygłuszyć drzwi i założyć wzmacniacz?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    No właśnie to co wymieniłeś. Popieram przedmówców, szkoda kasy w twoim przypadku.
    A dodatkowo fabryczne są "zintegrowane" z plastikowym dystansem więc montaż innych wymaga dystansów z mdf-u plus przeróbka kabli w zależności co kupisz (odseparowane, współosiowe, czy tylko średnio-niskotonowe)
    Więc albo full instalacja albo zostaw to co masz i słuchaj muzyki.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Pełna instalacja to niekoniecznie, ale jeśli nie wiesz jak masz zmienić głośniki, to z zestawem odseparowanym sobie nie poradzisz. Pomijam fakt, że do czegoś takiego przydałoby się od razu wygłuszyć drzwi, chociaż nie wiem czy to cokolwiek zmieni przy tak tanim zestawie...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Nie jestem audiofilem. Po prostu beznadziejność audio w Alfie 156 mnie przeraża. Wcześniej miałem Alfę 147 z systemem Bose i też nie grało to rewelacyjnie, ale wystarczająco, chociaż przeciętnie.
    A co myślicie o wygłuszeniu drzwi i zamontowaniu tych głośników Helixa? Wygłuszenie to żadna filozofia, ostatnio ściągałem boczki, bo montowałem nowe ograniczniki w drzwiach. Czy nowe głośniki w wygłuszonych drzwiach zagrają lepiej?
    Na chwilę obecną nie chcę się bawić w żadne wzmacniacze, wymianę kabli itp. itd.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Pomijam fakt, że do czegoś takiego przydałoby się od razu wygłuszyć drzwi, chociaż nie wiem czy to cokolwiek zmieni przy tak tanim zestawie...
    Wygłuszenie drzwi nie jest problemem, jeśli jest to absolutnie koniecznie, żeby dobrze zagrało
    To jakie głośniki proponujesz pod fabryczne radio?
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 26-08-2014 o 20:23 Powód: Dodano

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Fabrycznie czy nie, i tak będzie z 15W mocy max na kanał... A propozycji jest mnóstwo, ostatnio montowałem w Skodzie głośniki Audio System Radion R165 - bardzo ładnie grają. Tylko cena "trochę" wyższa od Helixa, o ponad 500zł.

Podobne wątki

  1. Licznik, zegar od modelu blackline. Czy jest Plug & Play?
    Utworzone przez stuntmachine w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-03-2016, 00:31
  2. Wymiana głośników w 156
    Utworzone przez syfon w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 21:31
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2013, 13:21
  4. [155] Serce z 155 1,6 TS do 156 1,6 TS, plug & play?
    Utworzone przez oran w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 15:20
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory