Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: [159]Alfa 159 SW - wyciszenie i przygotówka pod audio

  1. #31
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    1

    Domyślnie Do Slavol

    Slavol pokarz swoje granie i to co ty zrobiłeś bo nigdzie na zadnym forum nie zabierasz tak aktywnie głosu jak tu (ani na Strefie, ani CAS, ani elektrodzie ani na forum Caraudiotunig) wszędzie zero postów !!!!1
    Tutaj wszelkie rozumy pozjadał !!!!!!!!!!!!!
    Rozumiem ze "krytyk i eunuch z jednej są parafii obaj wiedzą jak zrobić ale żaden nie potrafi....."
    JESTES IRYTUJĄCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Bebok kawal dobrej roboty - pochwal się na StrefiCaraudio - jeżeli tam sie spotkasz z krytyka to konstruktywną......
    Uznanie i powodzenia w dlaszych pracach.....

  2. #32
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    A to że naklepie setki postów na kilku forach uczyni mnie mądrzejszym. Audio zrobiłem dla siebie, nie do chwalenia się na forach. Jeżeli z mojego długoletniego doświadczenia wynika że można coś zrobić lepiej to w jakiej formie mam to przekazać? Klepiąc po plecach czy wytykając błędy.
    Przyjmując twój tok rozumowania to jakim prawem jedzie po mnie jakiś świeżak z jednym postem? I czym sobie na to zasłużyłem?
    Sporo osób z forum mnie zna z realnego świata i parę słyszało mój system. Tu niczego nie będę udowadniał, a tym bardziej w odpowiedzi na tak chamską prywatną wycieczkę.
    A jak się rady nie podobają to można je zlać, prawda adwokacie?
    Nie pozdrawiam.....
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #33
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    insignia, vectra b
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bebok Zobacz post
    Żeby zdemontować środek potrzeba maksymalnie godziny (komuś, kto już to robił), więc nie jest to przesadnie dużo. Jedyny minus - potrzeba nowych zaczepów do kanapy

    Dodano:

    Dziś w sumie skończyłem wyklejać wnętrze:





    Podkleję jeszcze gąbki pod plastikowe osłony, przeciągnę kable sygnałowe i składam auto do kupy


    Dodano:

    Auto poskładane, kable przeciągnięte, więc zabrałem się za nadkola.
    Na początek przednie: po ściągnięciu plastykowego nadkola wyczyściłem blachy i odkaziłem benzyną ekstrakcyjną. Następnie poszedł Valvoline Tectyl ML (środek do konserwacji) i po wyschnięciu na niego Valvoline Bodysafe Wax (środek zabezpieczający).
    Same nadkola oczyściłem benzyną i nakleiłem matę i piankę zamkniętokomorową. Jak konserwacja wyschła poskładałem całość, a na koniec założyłem chlapacze.






    Z tyło w nadkolu siedzi taki sprasowany filc; ściągnąłem to, wyczyściłem blachy, wahacze i podłogę bagażnika, spryskałem konserwacją, poskładałem i również założyłem chlapacze.





    Oczywiście wypsikałem Tectylem ML wszystkie dziury do jakich był dostęp, a Bodysafem poprawiłem progi, spawy i miejsca bez fabrycznej konserwacji na podwoziu.
    Na powyższe zużyłem po dwie puszki specyfików Valvoline'a (ok 100zł). Myślę, że takie operacje konserwacji będę robił co roku (starczy po puszce każdego środka) , wtedy auto będzie miało szanse na naszych zasolonych drogach
    pogratulować kozak robota

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Mam pytanie. Przez pomyłkę w pośpiechu zamiast dystansów z MDFu wpisałem w zamówieniu zestawu głośników kod dystansów plastikowych.
    Zastanawiam się czy jest sens odsyłać i zamówić dystanse MDF. W sumie to chciałbym to już zacząć jutro montować. Pytam dlatego, że nie planuję Bóg wie czego, na 100% nie będzie wzmacniacza, wszystko zasilane ze standardowego radia, kupiłem wytłumienia GMS02 i GMS07 i zamierzam porządnie wygłuszyć wszystkie drzwi i boczki + zmieniam 4 woofery na Audison AP 6.5. Zobaczę jak to gra, ewentualnie z czasem wymienię kable, dodam zwrotnice i jeśli dalej temu czegoś będzie brakować to może wymienię tweetery.
    Czy mogę spodziewać się jakiejś większej różnicy gdybym założył dystanse MDF zamiast plastikowych, czy olać to i zostać przy plastikowych?

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Przy planowanym zakresie zmian i pozostawieniu radia jako źródło wzmocnienia nie odczujesz różnicy plastik-mdf. Ale jeśli głośniki dostaną kiedyś kopa ze wzmacniacza to były by wskazane jakieś konkretne.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Takie mam dziwne pytanie, a ile ważą te wygłuszenie ?(tak pi razy oko ) ,
    same drzwi i dzwi podłoga .
    Z ciekawości .
    pozdro

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Ciężko powiedzieć, ale około 20-30kg.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Takie mam dziwne pytanie, a ile ważą te wygłuszenie ?(tak pi razy oko ) ,
    same drzwi i dzwi podłoga .
    Z ciekawości .
    pozdro
    Przednie drzwi o ile dobrze pamietam warstwa maty bitumicznej w drzwi, potem na drzwi, ok 3.7kg/drzwi. Do tego pianka pod boczek. powiedzmy 4kg. Tyle pewnie trochę mniej. Podłogi nie wygłuszałem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    A se odkopię bo co..
    Pytanie czy oklejenie podłogi samą pianką 9mm coś da w stosunku do fabrycznego wytłumienia?
    Celem jest dodanie bose (aby nie tracić b&m i aby polepszyć dźwięk) do sedana ze sportwagona ( musiałem wiązkę przewinąć ze względu na zasilanie i masę) ale bez nadmiernego zwiększania masy.

    Do tej pory przednie drzwi okleiłem matą butylową 2mm oraz boczki pianka 9mm. Wymieniłem głośniki na bose (tylko w tych drzwiach) wszystko gra na fabrycznym blaupunkcie i różnica już w tej chwili jest bardzo odczuwalna (od początku jeździłem na podstawowym seryjnym audio).
    Dodatkowo okleiłem butylem klapę od bagażnika oraz dodałem piankę trudnopalna 5 i 15mm pod wygłuszenie maski.

    W niedługim czasie złapie się za tylne drzwi (czekam tylko na maskownicę do twiterow bo są inne), potem zmienię twitery z przodu (jak te maskownice wyciągnąć z podszybia?) i zamontuje głośnik centralny (tu się będę pałował jak go wpiąć w wiązkę..), na koniec zostaje mi budowa skrzynki na głośnik niskotonowy (ile to litrów musi mieć?) -ten czarny plasticzan ze SW nie mam gdzie zainstalować, przeciagne wiązkę i wszystko zepnę że zmacniaczem.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

Podobne wątki

  1. 75 wyciszenie przedniej grodzi
    Utworzone przez silento w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 21:35
  2. Wyciszenie kabiny w AR 147
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 15:52
  3. Wyciszenie / wygłuszenie samochodu
    Utworzone przez Dancho w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 20:28
  4. [164] Wyciszenie kabiny
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 11:30
  5. Wyciszenie wydechu
    Utworzone przez m4rcel w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory