Strona 2 z 37 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 361

Temat: [156] glosniki

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Zanim zabierzesz się do zakupów/montażu car audio przeczytaj FAQ Bartosza Nazara.

    http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/Polsk...oFAQ01beta.pdf

    Głośniki montuje się tylko w przednich drzwiach - zestaw odseparowany dwu lub trójdrożny. Dlaczego? Bo muzyka jest w systemie stereo i głośniki z tylnych drzwi będą - mówiąc w skrócie - zakłócać te z przodu. Zasada ta nie dotyczy oczywiście głośnika niskotonowego (subwoofera).

    Poprawne wytłumienie drzwi przednich to podstawa każdego car-audio.

    Jeśli nie przewidujesz wzmacniacza w swojej konfiguracji to polecam zestaw głośników odseparowanych Helix Dark Blue (bardzo dużo osób je używa i bardzo sobie chwalą).
    Jeśli będzie wzmacniacz to już wszystko zależy od preferencji/zasobów gotówki/rodzaju muzyki i jeszcze wielu innych rzeczy, tylko najlepiej żebyś wcześniej posłuchał zestawu, który zamierzasz kupić.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo Zobacz post

    Przedstawione w tych linkach CAR-Audio wygląda na profesjonalnie przygotowane, ale ja podejrzewam, że nie masz pewnie ochoty tyle się z tym bawić a i koszty też by Ci wzrosły dość sporo. Przede wszystkim nie napisałeś, czy chcesz montować Subwoofer a to też jest ważny aspekt. Hammera propozycje są tutaj rozsądne ponieważ tył nie będzie odpowiedzialny za scenę odsłuchu , która się tworzy z przednich głośników (ważniejsza jest czystość dźwięku niż jego siła oraz dobre umiejscowienie sopranów dla lepszego efektu stereo oraz oczywiście zwrotnica, która odseparuje poszczególne częstotliwości itd) W kwestii tyłu to możesz też się z tym pobawić (ja np w miejsce popielniczek dałem również głośniki wysokotonowe, ale ja mam SW i automatycznie większą powierzchnie wnętrza do nagłośnienia, choć nie było to konieczne, ale efekt jest bardzo zadowalający a słuchało to kilka osób "z branży" więc nie jest to moje subiektywne odczucie)

    Może napisz też jakie posiadasz radio i czy masz zamiar te głośniki podpinać bezpośrednio, czy po wzmacniaczu.
    Pozdrawiam.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał danloo23 Zobacz post
    A ile takich mat trzeba kupic zeby starczylo na przednie i tylne drzwi?
    w zaleznosci od samochodu ale w 156 mysle ze potrzebowalbys ok 35 do 40szt mat 50x25cm czyli 4opakowania

  4. #14
    kamitchi
    Gość

    Domyślnie

    Co do glosniczkow, polecam morela model tempo6- idealnie spisuja sie z przodu. Zeby cos tam z tylu bzykalo,w tylne drzwi zostaly zalozone hertze. Glosniczki idą ze wzmacniacza radiowego (alpina 4x45w), a drzwi nie byly wygluszane.
    Co do wygluszania, salon ktory mi to robil powiedzial ze w 156 nie potrzeba... i w sumie musze przyznac, ze naprawde gra pieknie .

    pzdr.

  5. #15
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubacik Zobacz post
    witam
    a tak po ludzku to 17"
    17 cali ?? hahahaha

    hammer > montuje się też z tyłu i niczego nie zakłoca - procesor dźwięku

    hertz do mb quart - nie porównywałbym tych firm

    ---------- Post dodany o godzinie 21:26 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:23 ----------

    i jeszcze podstawowa zasada CA - jeśli ma być też tył to powinny to być głośniki tego samego producenta o co najmniej bardzo zbliżonym brzmieniu (a najlepiej takim samym)

  6. #16
    QBART
    Gość

    Domyślnie

    Do wytłumienia trzeba kupić taśme dekarską Soudal(tlumienie wewnątrz drzwi, a reszta na maty APP). Wyklejamy nią drzwi jest giętka i pokryta auminiową warstwą foli. Jak kolega wyżej napisał maty bitumiczne APP do zamknięcia otworów technologicznych i usztywnienia oraz zrobienia zamkniętej komory głośnika jak naprzykład kolumna w domu tyle, że bez bass reflexu. Dystanse do osadzenia głośników.

    CA nie preferuje głośników w tylnych drzwiach czy podszybiu ale ja osobiście wole otoczyć się dzwiękiem wszystkich dostępnych częstotliwości. Nie chce sluchać z przodu wysokich i średnich tonów, a z tyłu basu...

    *kilka informacji zaczerpnięte z forum RLKP, autor: Malczyk2000

    Pozdrawiam

    ---------- Post dodany o godzinie 22:54 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 22:50 ----------

    Aaa... 4 maty APP 50x100 cm powinny wystarczć - kawałek można dać za głośnik tak aby usztywnić top miejsce gdzie membrana przenośi największe drgania z głośnika na blache drzwi

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Radio ktore posiadam to Sony CDX-GT424U czyli nie jest to demon!!!Zalezy mi aby dzwiek byl czysty,slucham roznej muzyki i szukam jakiegos fajnego zestawu ktory nie bedzie kosmicznie drogi!Czy radzicie wymieniac radio czy to obecne zostawic?Czy da sie wycisnac dobry dzwiek bez wzmacniacza (podlaczenie glosnikow np.Helix Dark Blue po samo radio )?Postanowilem cos zmienic w swoim audio bo obecnie oprocz radia wszystko mam fabryczne!
    Pozdrawiam!

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 r. Alfa Romeo 147 JTD 8V 2001r
    Postów
    334

    Domyślnie

    Siemka z tego co czytam opinie i porady to pod samo radio to najlepiej graja właśnie Helix Dark Blue 62.1, parę tygodniu temu pisałem podobny post na forum i tam właśnie doradzali te głośniki pod samo radio bez wzmacniacza ! Pozdrawiam !
    Krzysiek
    Alfa Romeo 156
    2.4 20V JTD 175 km

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    hammer > montuje się też z tyłu i niczego nie zakłoca - procesor dźwięku
    No i oczywiście ale odniosłem wrażenie, że kolega nie chce budować jakiego demo cara car-audio czy innego "wypasu". To trochę nie ten "kaliber" dyskusji

    Helix Dark Blue spokojnie wystarczy pod samo radio. Gwarancją dobrej jakości jest - jak już wspomniałem - poprawne wygłuszenie drzwi i montaż głośników na dystansach MDF.

    Do wygłuszenia możesz zastosować miękkie maty APP (twarde mogą popękać w zimie). Możesz też użyć Soudala. Do zatkania otworów technologicznych zastosuj najlepiej blachę aluminiową.
    Powierzchnię przed przyklejeniem mat oczywiście dokładnie umyj i odtłuść, żeby nic ci się później nie odkleiło.
    Trochę pracy musisz włożyć w to wygłuszenie ale uwierz, że nie będziesz zawiedziony efektem.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Oki,w przednie drzwi wsadze Helix Dark Blue 62.1 a co z tylnymi drzwiami?

Podobne wątki

  1. [166] Glosniki
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 21:45
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory