Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 361

Temat: [156] glosniki

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tył albo sobie odpuść, albo zamontuj ten sam zestaw, ale wtedy pasowało by jakiś wzmacniacz czterokanałowy ku temu.. Potem znów ktoś dojdzie do wniosku, że radio trochę zbyt banalne, jak do tego zestawu, że skoro wzmacniacz to kable pasuje wymienić itd (a to wszystko będzie racja...) i tak będziesz się motał z wyborem.
    Więc na początek radzę się skupić na przednich drzwiach dokładnie z wytłumieniem włącznie a wtedy będziesz się zastanawiał czy Ci to wystarczy, czy też może iść dalej w modyfikacjach. To uchroni Cię moim zdaniem przed ewentualnie niepotrzebnymi kosztami, bo może się tak stać, że spodoba Ci się efekt tej przeróbki i pozostaniesz na tym poziomie.
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Wielkie Dzieki!!!Po swietach biore sie do roboty...!!!Pozdrawiam i Zycze WESOLYCH SWIAT!!!

  3. #23
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    165mm

    polecam firmę MB Quart , model w zależności od tego ile chcesz wydać
    Marcino, a co mozna zrobic, przy zalozeniu:

    gwizki zostaja, a wymieniam dol z przodu i z tylu, ew. tylne zamieniam na polkowe. NIC nie chce przerabiac, a przy tym ma byc tanio, ale bez lipy. I nie musi to byc nic super, moje zdanie o sluchaniu znasz. Po prostu te co mam, juz sie wyhustaly.
    Ma grac poprawnie, tanio i bez dlubaniny. Propozycje jakies? Moze cos z blaupunkta? Robia na wymiar i pod fiatowskie kostki...

  4. #24
    kamitchi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hammer Zobacz post
    Zanim zabierzesz się do zakupów/montażu car audio przeczytaj FAQ Bartosza Nazara.

    http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/Polsk...oFAQ01beta.pdf

    Głośniki montuje się tylko w przednich drzwiach - zestaw odseparowany dwu lub trójdrożny. Dlaczego? Bo muzyka jest w systemie stereo i głośniki z tylnych drzwi będą - mówiąc w skrócie - zakłócać te z przodu. Zasada ta nie dotyczy oczywiście głośnika niskotonowego (subwoofera).
    Bzdura.

    Zapraszam do swojego samochodu- zobaczysz jak graja przednie glosniki + tylne w drzwiach. Dzieki temu ze mam glosniki w tylnych drzwiach to nie tylko slychac stereo (kanal lewy, prawy), ale oprocz tego zostala zbudowana przestrzen. Ustawisz tylko przednie i jest gorzej. Ale oczywisicie jak ktos ma wsadzac kiepskie glosniki na przod i tyl, to lepiej niech zainwestuje na przod . Zasada jest taka by do przednich drzwi wsadzic bardzo dobre glosniki, do polki nic nie wsadzac (bo beda to slyszec tylko pasazerowie), a w tylne drzwi cos, co bedzie ustepowac przednim, ale nie bedzie tez kompletna kaszana (stad u mnie hertze) .


    pzdr.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    A czy latwo zdemontowac "boczki" drzwi (chce je wygluszyc) bo nigdy tego nie robilem???

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał danloo23 Zobacz post
    A czy latwo zdemontowac "boczki" drzwi (chce je wygluszyc) bo nigdy tego nie robilem???
    Fun starts @ 3000!

    Tam masz krok po kroku ze zdjęciami opis rozbiórki wprawdzie w celu wyjęcia klamki ale główne miejsca mocowań śrub masz zaznaczone. Jak już odkręcisz śruby to tylko kołki zostają w tapicerce więc ściągniesz ją podważając od dołu najlepiej. W razie uszkodzenia lub luźnych kołków z ich zakupem nie ma problemu bo to typowy produkt Fiata więc kupisz prawie wszędzie. Natomiast w kwestii oklejania matami najlepiej napisz do mnie na gg.
    Pozdrawiam.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hammer
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5V6 2001r.
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamitchi Zobacz post
    Bzdura.

    Zapraszam do swojego samochodu- zobaczysz jak graja przednie glosniki + tylne w drzwiach. Dzieki temu ze mam glosniki w tylnych drzwiach to nie tylko slychac stereo (kanal lewy, prawy), ale oprocz tego zostala zbudowana przestrzen. Ustawisz tylko przednie i jest gorzej. Ale oczywisicie jak ktos ma wsadzac kiepskie glosniki na przod i tyl, to lepiej niech zainwestuje na przod . Zasada jest taka by do przednich drzwi wsadzic bardzo dobre glosniki, do polki nic nie wsadzac (bo beda to slyszec tylko pasazerowie), a w tylne drzwi cos, co bedzie ustepowac przednim, ale nie bedzie tez kompletna kaszana (stad u mnie hertze) .
    dobrze, że nie hiperprzestrzeń...

    Zwykle staram się nie angażować w jałowe dyskusje, tym bardziej, że moim skromnym zdaniem na temat car-audio mam jeszcze dość blade pojęcie ale jak widzę co po niektórzy to nawet podstaw nie liznęli i wprowadzają innych w błąd.

    Skoro taka konfiguracja dźwiękowa ci się podoba to OK, mnie nic do tego ale nie utrwalaj złych nawyków u początkujących car-audiofili

    Żeby zbudować poprawne brzmienie wielogłośnikowe jest potrzebny, jak to już napisał obserwator737 - procesor dźwięku + strojenie całości w profesjonalnym zakładzie car-audio.

    Do tyłu wsadzać "coś co będzie ustępować przednim"(?!?) No to jest już nawet nielogiczne...

    Kolego danloo23: zainwestuj w porządne wygłuszenie (maty), zamontuj odseparowany zestaw porządnych głośników z przodu (średniotonowe na dystansach z MDFu) i na pewno będziesz zadowolony.

  8. #28
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    przód i tył powinny być tego samego producenta możliwie jak najbliższe sobie modelowo i brzmieniowo a najlepiej aby system przedni był identyczny jak system na tyle

    procesor - da się ustawić i bez pro zakładu CA ale przyznaję że jest z tym trochę zabawy i nie trwa to 20 minut

  9. #29
    kamitchi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hammer Zobacz post
    dobrze, że nie hiperprzestrzeń...

    Zwykle staram się nie angażować w jałowe dyskusje, tym bardziej, że moim skromnym zdaniem na temat car-audio mam jeszcze dość blade pojęcie ale jak widzę co po niektórzy to nawet podstaw nie liznęli i wprowadzają innych w błąd.

    Skoro taka konfiguracja dźwiękowa ci się podoba to OK, mnie nic do tego ale nie utrwalaj złych nawyków u początkujących car-audiofili

    Żeby zbudować poprawne brzmienie wielogłośnikowe jest potrzebny, jak to już napisał obserwator737 - procesor dźwięku + strojenie całości w profesjonalnym zakładzie car-audio.

    Do tyłu wsadzać "coś co będzie ustępować przednim"(?!?) No to jest już nawet nielogiczne...

    Kolego danloo23: zainwestuj w porządne wygłuszenie (maty), zamontuj odseparowany zestaw porządnych głośników z przodu (średniotonowe na dystansach z MDFu) i na pewno będziesz zadowolony.
    Moze i masz jakies pojecie, a ja mam sluch i slysze roznice- widac to nas rozni .

    Nie bede odpowiadac na reszte Twych zaczepek, bo chyba forum nie sluzy do brandzlowania powietrza

    Napisze tak: bylem w podobnej sytuacji, jak osoba ktora zalozyla ten wątek. Szukala w miare dobrego zestawu, bez wydawania walizki pieniedzy (stad nie zaglebiajmy sie w procesory dzwieku, etc).

    Pojechalem do zakladu CA, gdzie mialem okazje przesluchac pare zestawow glosnikow. Helixy nie graly tak jak chcialem, a zeby hifonicsy zagraly musialbym zainwestowac we wzmacniacz (odpada).
    Bardzo sposobal mi sie zestawik Morel Tempo 6. Zostal zalozony w przednie drzwi i naprawde bez zadnych podkladek z mdf, bez zadnych mat gra to bardzo fajnie. Dynamika jest wporzadku, wysokie i niskie tony- ot, czesto chodze do samochodu by posluchac muzyczki- kazdy rodzaj zagra ladnie- a jaka fajna jest glebia w operach .
    No tak. Ale jak z przodu glosniczki zostaly zalozone, to zabraklo czegos. Wlasnie dlatego wsadzilem w tylne drzwi hertze (dsk jak sie nie myle) i wreszcie bylem spelniony . Wiadomo, ze dla profesjonalisty bedzie to bania, bo do profesjonalnego zestawu brakuje wielu elementow- jak wyzej ktos wspomnial- wygluszania drzwi, procesorow, wzmaczniaczy, tub.
    Ale jak wczesniej wspomnialem- nie taki byl zamiar. Mialo grac ladnie i... gra .

    A czy komus przestrzen dzwieku, scena, nic nie mowia i woli sie nabijac- jego sprawa. Ja wole cos zaproponowac, niz krytykowac .

    pzdr.

    ---------- Post dodany o godzinie 09:25 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:23 ----------

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    przód i tył powinny być tego samego producenta możliwie jak najbliższe sobie modelowo i brzmieniowo a najlepiej aby system przedni był identyczny jak system na tyle

    procesor - da się ustawić i bez pro zakładu CA ale przyznaję że jest z tym trochę zabawy i nie trwa to 20 minut
    Ok, ale jesli dzwiek ma plynac przede wszystkim z przodu, to po co kupowac kolejny drogi zestaw w tylne drzwi?

    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez kamitchi ; 20-04-2009 o 12:07

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    zaszalej i kup wzmacniacz 5.1 i jakies dvd
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. [166] Glosniki
    Utworzone przez Załatwiacz w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 25-01-2023, 21:45
  2. Jakie Glosniki
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 17:25
  3. [156] glosniki
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 21:35
  4. Glosniki i Player
    Utworzone przez Mientas2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 17:48
  5. Glosniki przednie 156
    Utworzone przez kilu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2007, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory